Auto za około 12k

Auto za około 12k

06 Lip 2016, 18:48

Witam!

Zbieram się do kupna auta za około 12k (+2k na ewentualną papierologię urzędową i wymagane naprawy po zakupie). Poszukuje przede wszystkim do dojazdu do pracy, przejazd mieszany: 70% trasa, 30% miasto (20km w sumie w jedną stronę na co dzień). Dodatkowo do kilka razy do roku większa trasa (przynajmniej przez pół polski). Zwykle trasy w 2 osoby ale preferowałbym 4/5 drzwi. Raczej jakiś hatchback. Skrzynia oczywiście manualna.
Zależy mi na autku niezbyt wielkim - problemy z miejscami parkingowymi - ale też nie bez przesady (w miarę pojemny bagażnik jest wymagany). Raczej na pewno benzyna i nie będę gazował. Spalanie możliwie niskie i bezawaryjność byłyby dużą zaletą. Ale jeśli już psujące się częściej niż by się chciało to tanie w naprawie.
Poprzedni samochód: Renault Megane II (2002) - w sumie mógłby być także ten sam model z nowszego rocznika ale szukam alternatyw.
Z dodatkowych rzeczy: klimatyzacja i sterowanie radiem z kierownicy (człowiek wygodnicki i się przyzwyczaja).
Rejon Katowic.

Myślałem o:
*Opel Corsa D - ale ponoć gnije?
*Mazda 2 DY - ale chyba kiepski na dłuższe trasy?
*Mazda 3 - ale chyba trochę za mały budżet?
*Fiat Grande Punto - ale słaba jakoś spasowania elementów i słabe zawieszenie?
*i dotychczasowy: Renault Megane II

z góry dziękuję za pomoc!
Wilk2
Obserwowany

Auto: Nie mam

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Brak snu to jak nadmiar alkoholu u kierowcy Brak snu to jak nadmiar alkoholu u kierowcy
    Powodów zmęczenia i niewyspania może być wiele, przede wszystkim jednak to brak odpowiedniej ilości snu. Zachowania zaspanej osoby za kierownicą są równie niebezpieczne jak tej kierującej pojazdem pod wpływem ...
    Jak uniknąć zderzenia samochodu z dziką zwierzyną? Jak uniknąć zderzenia samochodu z dziką zwierzyną?
    Zderzenie samochodu ze zwierzęciem wybiegającym na jezdnię może skończyć się tragicznie zarówno dla zwierzęcia jak i pasażerów pojazdu. W 2013 roku policja odnotowała aż 179 wypadków z udziałem zwierząt, ...

•  
    • Warto przeczytać
    • VW Sharan, wnętrze
      VW TOURAN CZARNY MAT
      8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      Ford Focus II, Bestia
      Wyścigi na motorach na 1-8 mili