Auto ze Szwajcarii bądź z USA

Auto ze Szwajcarii bądź z USA

23 Wrz 2008, 23:52

Witam! Od kilku dni poszukuje rzetelnych informacji na temat opłat za sprowadzenie samochodu ze Szwajcarii bądź z USA. Samochód bym sprowadzał przy pomocy przyjaciół, a nie jakiś firm pośredniczących. Po kilku dniach poszukiwań ustaliłem, że

USA:
- Cło 11%
- Akcyza 3,1% w przypadku silnika poniżej 2.0 i 13,6% gdy silnik jest równy i większy niż 2.0
- Vat 22% ,którego możemy uniknąć wypełniając odpowiedni papierek VAT 25 w urzędzie skarbowym

Dochodzą do tego jeszcze opłaty za transport i różne inne, ale głównie chodzi o te podstawowe wymienione wyżej.

W przypadku samochodu ze Szwajcarii sprawa wygląda podobnie, ale z tego co czytałem nie musimy się martwić o Vat, bo go nie ma tak?

Kwota za jaką chciałbym kupić samochód to 20 tysięcy dolarów bądź franków szwajcarskich.

Z góry dziękuje za odpowiedzi :)

I taka prośba do moderatorów, jakby ten temat się rozwinął i posiadał odpowiedzi na wszystkie pytania odnośnie opłat za sprowadzenie samochodu może warto by go było przykleić?
matgym
Nowicjusz
 
Posty: 2
Rejestracja: 23 Wrz 2008, 23:37

Re: Auto ze Szwajcarii bądź z USA

26 Wrz 2008, 09:11

Ok to ja może trochę odkopie, bo zależy mi na tym temacie, głównie na zasadach sprowadzenia samochodu ze Szwajcarii. Mam upatrzonego Mercedesa klasę C w okolicach 25k franków i teraz tak:

- odnośnie cła http://unfallwagen.net/przepisy/wedlug_krajow/3/ pod tym adresem można przeczytać zdanie "...a w przypadku samochodów wyprodukowanych w USA, Japonii lub Korei dodatkowo nakładane jest cło", czyli mam rozumieć, że jeśli mój samochód był wyprodukowany na terenie UE to cła płacić nie muszę tak?

- odnośnie VAT'u http://unfallwagen.net/porady/pozostale/20/ również wychodzi na to, że z VAT"u jestem zwolniony jako, że kupuje samochód używany czy się mylę? Podobno wypełniam za 150zł jakiś papierek w urzędzie skarbowym pod tytułem VAT 25?

- Zostaje akcyza, która jest nie do przejścia w wysokości 3,1% bądź 13,6%, w moim przypadku obowiązywać bedzię ta druga.


Dziękuje za odpowiedzi, mam nadzieję, że tym razem ktoś sie odezwie :)
matgym
Nowicjusz
 
Posty: 2
Rejestracja: 23 Wrz 2008, 23:37
 • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

  Gadżety motoryzacyjne dla aktywnych użytkowników! Gadżety motoryzacyjne dla aktywnych użytkowników!
  Rozpoczął się właśnie konkurs na aktywnych użytkowników. Każdy kto odwiedza nasze forum regularnie i wypowiada się na nim pisząc tematy, posty, komentarze pod zdjęciami, czy też zamieszcza same zdjęcia może wziąć w ...
  Mercedes Klasy V Mercedes Klasy V
  Solidny przód i wyjątkowe kształty. Skonstruowana z pasją, z myślą o radościach i wyzwaniach codzienności, nowa Klasa V oferuje zmienny układ wnętrza, a jednocześnie zapewnia imponujące wrażenia podczas jazdy. Przyciąga ...

 •  
  • Warto przeczytać
  • Trial Lędziny 2014 czerwiec
   Master Truck
   SuperOES & BMW Challenge - 10.03.2012, Tor Poznań - zdj. 8
   Fiat Freemont Cross
   Samochody z graffiti