Autoryzowana niedoróbka

Autoryzowana niedoróbka

26 Lip 2009, 17:26

Postanowiłem skorzystać z usług autoryzowanego serwisu fiata maredi-Mankiewicz w Łodzi przy al. Jana Pawła II przy rutynowej wymianie klocków i tarcz hamulcowych, prosta tania robota, serwis mam po drodze więc im zostawiłem auto. Autko odebrałem pojeździłem trochę i po 100Km się zaczęły problemy z hamulcami, w czasie jazdy czuć było wyraźny opór, felgi były gorące i całe w pyle, tak więc podjechałem do nich w końcu dają gwarancję na robotę przeczyścili zaciski, podszlifowali klocki bo ponoć ciężko chodziły (dali zamienniki) nastraszyli że jak problem się będzie powtarzał to wspomaganie jest do wymiany i puścili na trasę. W Łódzkich korkach problemów nie było, więc wybrałem się w góry i dojechałem...za Częstochowę gdzie po kilku mocniejszych hamowaniach i próbie dalszej jazdy skończyłem (opór tłumaczyłem sobie wzniesieniem) na parkingu w lesie z dymiącym kołem. Na szczęście warsztat, który polecił mi Pan z barku (bardzo dziękuję!) był niedaleko i po godzinie czekania aż rozpalone do czerwoności żelastwo ostygnie podjechałem do niego przekonany że zamiast w górach noc spędzę gdzieś w pobliskim motelu. Mechanik wyszedł pomyślał minutę nad problemem, zdjął koło odkręcił korek do odpowietrzenia i syk powietrza wszystko wyjaśnił FLEJTUCHY NIE ODPOWIETRZYŁY DOBRZE/WCALE HAMULCÓW! Dziękuję bardzo serwisowi Maredi-Mankiewicz z ulicy Wieniawskiego przy al.J.P. II za możliwość godzinnego odpoczynku w trasie, poznania przemiłego i kompetentnego (serio!) mechanika, oraz to że wystarczyło kilka świateł i pagórki za Częstochową do pokonania ich roboty, a nie górskie serpentyny, gdzie jazda z miękkim hamulcem dostarcza o wiele większych emocji.
dziki z lasu
Nowicjusz

Miejscowość: Łódź

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Koniec ery diesla – czeka nas zmiana prawa w całej Europie Koniec ery diesla – czeka nas zmiana prawa w całej Europie
    Wyniki testu przeprowadzonego przez organizację ADAC nie pozostawiają wątpliwości – nowe samochody z silnikami Diesla mogą przekraczać normy emisji tlenków azotu nawet o 900 procent! Nie powinno więc dziwić, ...
    Opel ADAM na ścianie budynku przy stacji Metro Politechnika Opel ADAM na ścianie budynku przy stacji Metro Politechnika
    Opel ADAM najbardziej spersonalizowany, szykowny miejski samochód pojawił się na ścianie budynku przy stacji Metro Politechnika w Warszawie. Ekspozycję murala można będzie oglądać do 31 maja 2013. Najnowszy i najmniejszy ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Nissan Note, samoczyszczący się lakier po prawej
      Max-D - Monster Truck, 3
      BMW Z4 roadster, wnętrze
      Audi 80 coupe 2.3