Autostrada A2

Autostrada A2

23 Gru 2010, 15:08

Jak inforumuje Autostrada Wielkopolska na swojej stronie, od 3 stycznia od godziny 6:25 zmianie ulega stawka za przejazd płatnymi odcinkami A2 dla pojazdów kategorii I ( motocykle i pojazdy o dwóch osiach) oraz kategorii V (pojazdy ponadnormatywne). I tak - za przejazd płatnymi odcinkami A2 Konin- Września, Września- Poznań i Poznań- Nowy Tomyśl dla pojazdów kategorii I wyniesie 13 PLN zaś dla pojazdów kategorii V 130 PLN za każdy odcinek osobno. W związku z wyżej wymienioną zmianą stawek z dniem 3 stycznia 2011 roku zmianie ulegają również ceny produktów rabatowych w obowiązującym na płatnym odcinku A2 programie rabatowym.
Jak powiedziała rzeczniczka spółki Autostrada Wielkopolska Zofia Kwiatkowska, wprowadzana podwyżka wynika z przyszłorocznego wzrostu stawek VAT.
"Ponadto od dwóch lat mamy zgodę na wprowadzenie ceny 13 zł dla samochodów osobowych ze strony banków - to jest jedyna zgoda, którą musimy uzyskać. Wzrost cen zakłada też nasz plan finansowy, uzgodniony ze stroną rządową w umowie koncesyjnej" - powiedziała Kwiatkowska. Poprzednia podwyżka cen miała miejsce 1 marca, była to pierwsza podwyżka w siedmioletniej historii funkcjonowania autostrady A2 jako odcinka płatnego. Wówczas dla pojazdów kategorii I (motocykle i pojazdy o dwóch osiach) podwyżka także wyniosła złotówkę.
Wcześniej przejazd 150 km A2 kosztował 33 zł. Wzrost cen dotyczył tylko tej jednej kategorii pojazdów.
Masz prawo zachować milczenie. A wszystko co napiszesz, może zostać zmoderowane
Nie pomagam na PW
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 13344
Zdjęcia: 1141
Rejestracja: 12 Gru 2006, 15:25
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

 • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

  Jesień i niespodziewane leśne zwierzęta na drodze Jesień i niespodziewane leśne zwierzęta na drodze
  Teraz, kiedy zmierzch zapada dużo szybciej, a dodatkowo pogoda potrafi być mglista i deszczowa, łatwo można nie zauważyć zwierzęcia wybiegającego na jezdnię. Większość dzików, saren i innych leśnych zwierząt ginie ...
  Lexus GS F wśród samochodów roku 2016 magazynu Playboy Lexus GS F wśród samochodów roku 2016 magazynu Playboy
  Redakcja magazynu Playboy przyznała doroczne wyróżnienia dla najlepszych samochodów roku. Za numer jeden uznano Jaguara F-Pace – pierwszy SUV w historii brytyjskiej marki. W kategorii "Luksus i sport" ...

 •  
  • Warto przeczytać
  • Trial Lędziny 2014 czerwiec
   Master Truck
   SuperOES & BMW Challenge - 10.03.2012, Tor Poznań - zdj. 8
   Fiat Freemont Cross
   Samochody z graffiti