Awaria turbosprężarki objawy

Awaria turbosprężarki objawy

15 Cze 2016, 08:18

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów. Prawdopodobnie mam awarię turbosprężarki i pytanie jakie objawy są przy awarii turbosprężarki. U mnie objawia się brakiem mocy jakby samochód nie posiadał turbo doładowania i dymi na czarno. Czy to jest awaria turbosprężarki? Objawy według mnie na to wskazują. Jednak ja się na tym nie znam. Czy w Chevrolecie Cruze często uszkadzają się turbosprężarki? Pozdrawiam
Radox
Nowicjusz

Auto: Chevrolet Cruze

Re: Awaria turbosprężarki objawy

15 Cze 2016, 09:13

Radox napisał(a):U mnie objawia się brakiem mocy jakby samochód nie posiadał turbo doładowania i dymi na czarno. Czy to jest awaria turbosprężarki?
To może być awaria turbo sprężarki. ale przyczyną dymienia na czarno mogą też być wtryski. Podłącz auto pod komputer i sprawdź jakie będą błędy. Warto też zajrzeć do turbiny i zobaczyć jak wygląda.

Dużo oleju ci ubywa w silniku? Zaobserwowałeś jakieś większe zużycie?

Tu masz porady które mogą cię naprowadzić na problem z turbiną:
- Objawy uszkodzenia turbosprężarki
- Najważniejsze informacje dotyczące wymiany turbosprężarki
- Turbosprężarka nowa czy regenerowana?
Kacper
Stały forumowicz

Zdjęcia: 3295
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy od: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

Re: Awaria turbosprężarki objawy

24 Cze 2016, 09:12

Ja miałem 2 razy naprawianą turbosprężarkę, pierwsza historia to kompletna porażka. Po niespełna 3 miesiącach znów zaczęło szwankować. Dopiero później trafiłem z polecenia kolegi do Turbo Jet i wreszcie wszystko jest tak jak być powinno. Nie polecam naprawiania na własną rękę czy korzystania z tanich, kiepskich warsztatów. Mają własny park maszynowy i na naprawę nie musiałem czekać tygodniami.
motomoto
Początkujący
Awatar użytkownika

Miejscowość: Wrocław
Auto: PASSAT B5, 1,9, 101KM
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

[C] Focus mk2 ST / Civic Type VII R / Megane II RS / Golf V GTI [C] Focus mk2 ST / Civic Type VII R / Megane II RS / Golf V GTI
    Podstawowe kryteria zestawienia: - hot hatch segmentu C - manualna skrzynia biegów - modele z okolic 2005 roku Wytypowane modele do zestawienia: - Ford Focus mk2 2,5 ST - 225KM - Honda Civic VII 2,0 Type R - 200KM ...
    [C] C4 II 1,6/Focus mk3 1,6/Astra J 1,6/Auris I 1,33/Golf VI 1,6 [C] C4 II 1,6/Focus mk3 1,6/Astra J 1,6/Auris I 1,33/Golf VI 1,6
    Podstawowe kryteria zestawienia: - hatchback segmentu C - silnik benzynowy o mocy ok. 110KM - manualna skrzynia biegów - modele z okolic 2011 roku Wytypowane modele do zestawienia: - Citroen C4 II 1,6 - 120KM - Ford ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Toyota Supra, wyścigi równoległe
      Car Audio - zabudowa bagażnika
      Nowy Nissan QASHQAI
      Nissan Patrol