Backmasking.Wierzycie w to ??

Backmasking.Wierzycie w to ??

04 Sty 2009, 01:06

PIOTR "MAGIK" ŁUSZCZ
Członek zespołu Kaliber 44 PIOTR "MAGIK" ŁUSZCZ, był jednym z najwiekszych przedstawicieli polskiego hip-hopu. Nie mam zamiaru nikogo zanudzać jego biografią..może tylko troche o tym co o nim najważniejsze i na temat: "26 grudnia 2000r czyli tydzień po wypuszczeniu ostatniej płyty, wyskoczył z 9 piętra swego mieszkania... Około godziny 6.45 zmarł w katowickim szpitalu, pozostawiając żonę Justynę i trzyletniego syna, Filipa." Zadaję sobie pytanie, dlaczego wyskoczył z okna. Co mogło być przyczyną? To nie mógł być przypadek. Na różnych stronach możemy przeczytać co MOGŁO być przyczyną jego śmierci. Mówi się o problemach z WKU i schizofrenią.. Ale czy wiemy napewno? Nie.. Dla mnie to było jedną wielką zagadką. Do czasu.. Znając piosenkę "+ i -" moge zacząć temat backmaskingu..

Czym jest backmasking? To wykorzystywana głównie w muzyce metoda ukrywania wiadomości, możliwej do odczytania tylko przy wstecznym przesłuchaniu utworu.

Wystarczy przesłuchać tego, na przykładzie Magika:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=3zsoCpF6Y1I[/youtube]

Dla nie wierzących proponuje ściągnięcie programu: AUDACITY i odsłuchanie samemu całości piosenki od tyłu...

Chciałam wyjaśnić związek śmierci Magika ze słowami które słyszymy we fragmencie odtwarzanego od tyłu utworu:

"Ja jeszcze wiem, pół minuty"

30 sekund, wiec moze to był czas spadania Magika, gdy wyskoczył z okna, ale to niemożliwe, ponieważ jest to niemożliwe, aby człowiek tyle czasu spadał z 9. piętra Druga hipoteza była taka, że 30 sekund symbolizuje 30 minut, w czasie których Magik umierał. Wyskoczył z okna o 6.15, zmarł o 6.45 w szpitalu. Możliwe, ale nie do końca. utwor trwa 4:55

"boze moj tylko nie mow mi, ze ja jestem..." pada 1:26 przed koncem utworu co od tyłu oznacza: "ja jeszcze wiem, pół minuty..."

lekarz mowi Magikowi, ogłaszając wynik badania w utworze: "jest to minus", słowo "minus" wypowiada 56 sekund przed koncem piosenki 1:26=86 sekund 86-56=30!!!! - tajemnicze pół minuty, które oznacza czas do momentu, w którym Magik dowiaduje się, że nie jest zarażony AIDS??!!

"Jeszcze cztery"- Proponuję zwrócić uwagę, że utwór był wydany w 1996r..JESZCZE CZTERY..? Cztery lata później popełnił samobójstwo..

Bardziej kontrowersyjne jest "Jeszcze cztery", tak jakby Magik sam zaplanował swoją śmierć. Wygląda to na plan, albo podświadomie wiemy co mamy zamiar zrobic w przyszłości. To dalej pozostaje nie wyjaśnioną zagadką..

Backmasking można też zrobić. Niektóre gwiazdy muzyki tak robiły, ale wyszło że to nie prawda. w "+ i -" naprawde jest backmasking.

Britney Spears(nie wiadomo) w jednej piosence ma coś w stylu: prześpij sie ze mną, nie jestem zbyt młoda... coś takiego..

Led Zepplin (prawda) w stairway to heaven puszczanym od tyłu słyszymy treści satanistyczne..

Przykładów jest wiele...

zrodlo:Focus.pl

MNA AZ WSTRZASNELO :)
Myslicie ze to przekret czy Magik naprawde to zaplanował ??
marcin94
Aktywny

Auto: a8

Re: Backmasking.Wierzycie w to ??

04 Sty 2009, 18:15

Moim zdaniem taka sensacja pudelkowa, żeby ludzie zaczęli wchodzić i się podniecać.

PJD i tyle.. Nie ma co rozmyślac.
<b>don't stop tryin'
one day you
you will flyin'
qki007
Stały forumowicz

Zdjęcia: 9
Miejscowość: Zamość
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Nie daj się przekręcić Nie daj się przekręcić
    Czy wiesz o tym, że kupując samochód sprowadzany z zagranicy, możesz żądać od sprzedawcy certyfikatu z ostatniej kontroli pojazdu wykonanej w kraju pochodzenia samochodu z informacją o jego przebiegu.
    Mercedes Klasy S Coupé Mercedes Klasy S Coupé
    Sugestywny design nadwozia nowej Klasy S wyznacza wzorce swoją imponującą kompozycją – wizualne napięcie w liniach nadwozia i dynamiczne kontury. Już na pierwszy rzut oka nowa Klasa S przejawia ambicję do bycia liderem. ...

• Warto przeczytać
    • Master Truck
      Zarysowana felga i ubytki w oponie
      Porównanie opon klasy A i G - droga hamowania
      36
      Autosalon Genewa 2006