Bank w dowodzie a rejestracja samochodu

Bank w dowodzie a rejestracja samochodu

23 Wrz 2016, 12:44

1. Kupiłem samochód z bankiem w dowodzie rejestracyjnym.
Z tego co czytałem w innych wątkach, to należy iść do WK z pismem z banku potwierdzającym "spłatę kredytu i zdjęcie zabezpieczeń (Zwrotne Przeniesienie Prawa Własności)".
Rzecz w tym, że u mnie na stronie WK znalazłem takie coś:

Wykreślenie współwłaściciela:
http://bip.powiat-przasnysz.pl/public/g ... ?id=211243
Rejestracja pojazdów:
http://bip.powiat-przasnysz.pl/public/g ... ?id=211213

Więc czy powinienem najpierw złożyć wniosek o wyrejestrowanie z banku, a dopiero później wniosek o rejestrację samochodu?
Jerrry
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 08 09 2016
Auto: Audi A6

Re: Bank w dowodzie a rejestracja samochodu

23 Wrz 2016, 17:49

Jerrry napisał(a):Kupiłem samochód z bankiem w dowodzie rejestracyjnym.

Takiego auta się nie kupuje.
Jerrry napisał(a):Z tego co czytałem w innych wątkach, to należy iść do WK z pismem z banku potwierdzającym "spłatę kredytu i zdjęcie zabezpieczeń (Zwrotne Przeniesienie Prawa Własności)".

To powinien zrobić sprzedający.Ty powinieneś kupić auto z czystym dowodem rejestracyjnym.
Nie odpowiadam na problemy na PW
bonifacy
Stały forumowicz

Prawo jazdy od: 01 01 1981
Auto: Fabia I , Fabia II
Silnik: 1,4 AME , 1,4 BXW
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna

Re: Bank w dowodzie a rejestracja samochodu

23 Wrz 2016, 20:56

bonifacy napisał(a):To powinien zrobić sprzedający.Ty powinieneś kupić auto z czystym dowodem rejestracyjnym.

Rozumiem, ale stało się już tak jak opisałem. Czy w takiej sytuacji najpierw złożyć wniosek o wykreślenie banku, a następnie o rejestrację pojazdu?
Jerrry
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 08 09 2016
Auto: Audi A6
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Problem smogu w Polsce, a najbardziej ekologiczne samochody Problem smogu w Polsce, a najbardziej ekologiczne samochody
    Polska od lat ma najbardziej zanieczyszczone powietrze w Unii Europejskiej – mówi najnowszy raport NIK. W ponad 90 proc. za ten stan rzeczy odpowiada indywidualne ogrzewanie budynków. Pomimo tego, że samochody ...
    Jak uczyć dzieci bezpieczeństwa na drogach? Jak uczyć dzieci bezpieczeństwa na drogach?
    Aby skutecznie uczyć dzieci w wieku od 4 do 12 lat odpowiedniego zachowania w zakresie bezpieczeństwa ruchu, trzeba wiedzieć o ograniczeniach związanych z wiekiem oraz o tym, że nikt nie zrobi tego tak skutecznie jak rodzice ...

•  
    • Warto przeczytać
    • VW Sharan, wnętrze
      VW TOURAN CZARNY MAT
      8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      Ford Focus II, Bestia
      Wyścigi na motorach na 1-8 mili