Będzie pan zadowolony.

• Poinformuj znajomych na Facebook-u o tym wątku
  • Poinformuj innych ludzi na Wykopie o tym wątku
  • Poinformuj znajomych na Twitter-ze o tym wątku
  • Poinformuj znajomych na Blip-ie o tym wątku
  • Poinformuj znajomych na GG o tym wątku

Będzie pan zadowolony.

Post» 06 Mar 2014, 00:26

Nowy super program na TVN turbo.
Warto zobaczyć.Jak mechanicy-fachowcy czeszą z kasy kierowców.
I nie dawać się naciągaczom korzystając z forum.
kant95
Zaawansowany

Miejscowość: lublin
Prawo jazdy od: 04 04 1984
Przebieg/rok: 20tyś. km
Auto: chrysler voyager
Silnik: 2.5
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Van
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1995
Interesujące?
1

Re: Będzie pan zadowolony.

Post» 06 Mar 2014, 07:40

Obejrzałeś ?? bo był wieczorem i byłem w pracy - co ciekawego tam jest ??
ImageImage
silvo44
Moderator
Awatar użytkownika

Miejscowość: Olkusz
Prawo jazdy od: 01 09 1983
Auto: OPEL VECTRA C
Silnik: Z18XER
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Rok produkcji: 2007
Interesujące?
0

Post» 07 Mar 2014, 11:55

Cześć Wam.

Oglądałem. Niektóre usterki są trochę naciągane, które w "normalnym życiu" występują gdzieś 1 raz na 1000, albo i rzadziej.

A oto usterki:

1. Przetarty kabel czujnika ręcznego (od zbyt mocno zaciągniętej opaski na dźwigni ręcznego). W życiu nikt by nie wpadł na to, że mógł przetrzeć się kabel, bo najczęściej uszkodzeniu ulega sam czujnik. Chociaż przyznaję, że myślący mechanik podczas sprawdzania czujnika powinien zauważyć przetarty kabel.

2. Brak ładowania z powodu przerwanego pod plastikową osłoną nad głowicą przewodu wzbudzenia. Sam taki przewód nie mógłby się przerwać, tym bardziej pod osłoną. Przypuszczam, ze to jakieś 1.5 mm2 przewodu i żeby to przerwać, to trzeba żyć sporej siły. Same takie przewody nie przerywają się.

3. Awaria mechanizmu zmiany biegów. Tu zgodzę się, że usterka mogłaby jak najbardziej wystąpić w realnym świecie: spadła zawleczka z linki zmiany biegów.

Fajnie pokazane rzeczy, to zachowania mechaników: jak robią coś bez wcześniejszego przemyślenia sprawy, a po drugie jak przeklinają (chociaż to akurat uważa za rzecz ludzką, tym bardziej, żeby elokwencją dorównywał profesorowi filozofii, tylko żeby był fachowcem).
robee
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 08 06 1993
Przebieg/rok: 10tyś. km
Auto: Toyota
Silnik: 2.0 GLI
Interesujące?
8

Post» 08 Mar 2014, 22:27

robee napisał(a):Niektóre usterki są trochę naciągane, które w "normalnym życiu" występują gdzieś 1 raz na 1000, albo i rzadziej.

Tak może być ale każda może być realna.Zwłaszcza jak ta 1 na xxxx przytrafi się nam.
robee napisał(a):2. Brak ładowania z powodu przerwanego pod plastikową osłoną nad głowicą przewodu wzbudzenia. Sam taki przewód nie mógłby się przerwać, tym bardziej pod osłoną. Przypuszczam, ze to jakieś 1.5 mm2 przewodu i żeby to przerwać, to trzeba żyć sporej siły. Same takie przewody nie przerywają się.

Z przewodami bardzo różnie bywa przecierają się urywają czy łamią w bardzo dziwnych miejscach.Tu miał łatwiznę tylko nie wiedział w ogóle o co chodzi bo sprawdzenie napięcia to jak widać za mało.Usterki wcale nie usunął a klientkę za przewodzik skroili na grubo ponad 1000 zł.
Przy uszkodzonych przewodach od czujnika ręcznego w drugim warsztacie zaproponowali kompletną wymianę dobrych hamulców za 1000-1400zł.A usterka i tak by została.
Uszkodzenie przewodów może być bardzo kosztowne zwłaszcza jak trafimy na takich /fachowców/.

Powtórka w niedzielę /9.03/ o godz.9.15 tvn turbo
kant95
Zaawansowany

Miejscowość: lublin
Prawo jazdy od: 04 04 1984
Przebieg/rok: 20tyś. km
Auto: chrysler voyager
Silnik: 2.5
Typ: Van
Rok produkcji: 1995
Interesujące?
0

Post» 25 Mar 2014, 20:46

kant95 napisał(a):Z przewodami bardzo różnie bywa przecierają się urywają czy łamią w bardzo dziwnych miejscach.

No właśnie w takich miejscach, jak w tym programie przewody nigdy same się nie łamią i nie przerywają:) Obejrzyj jeszcze raz i przyjrzyj się w jakim miejscu ten przewód przerwał się.
Usterka ewidentnie naciągana.

Jutro zapowiadają kolejny nowy odcinek (trzeci), a ja jeszcze nie mogę wyjść z podziwu z "TYPOWEJ USTERKI" z odcinka drugiego.
Otóż nasz szanowny PAN FACHOWIEC uznał, że typową usterką w Seacie Toledo (jak wnioskuję z filmu 1,9 TDi) są samoczynnie zamieniające się przewody podciśnienia na zaworze sterującym pracą turbiny. Czyli, według Pana Fachowca, wieczorem przyjeżdżam z pracy, gaszę samochód, a rano może okazać się, że właśnie wystąpiła typowa dla tego modelu usterka i w nocy zamieniły mi się (same, cudownie?) przewody podciśnieniowe!!!!
Aż strach kupić taki samochód, bo może okazać się, że kierownica też w nocy może sama zmienić miejsce z lewej strony na prawą:)))

Aż nie mogę doczekać się, jakie "typowe usterki" wymyśli Pan Fachowiec w odcinku trzecim - czekam z niecierpliwością.

Podsumowując chciałbym powiedzieć, że nie oceniam tu fachowości przedstawionych mechaników, ani ich zachowań zasługujących na potępienie, ale rzetelność programu, której po dwóch odcinkach daję 2 na 5.
Zobaczymy jak będzie dalej.
robee
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 08 06 1993
Auto: Toyota
Silnik: 2.0 GLI
Interesujące?
8

Post» 26 Mar 2014, 11:23

Ja też nie patrzyłem, bo nie miałem czasu, ale dzisiaj jest powtórka 3 odcinka i nowy, 4 odcinek, więc na wszelki wypadek nastawiłem sobie nagrywanie, jakbym znowu nie miał czasu patrzeć :)
A program wydaje się być naprawdę ciekawy.
Masz prawo zachować milczenie. A wszystko co napiszesz, może zostać zmoderowane
Nie pomagam na PW
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1133
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000
Interesujące?
1

Post» 03 Cze 2014, 11:36

oglądam to, i rzeczywiscie niektore awarię raczej same same sie nie zrobią musi byc ingerecja czlowieka, ale to na pokazuje ze w praktyce prawie kazdy zaklad mechaniczny chce oszukac - stare częsci a mowią ze sa nowe zalozone , obejrzyjcie odcinek z Fordem Focusem jak ta podstawiona laska pojechala, swiece,cewka i klakson naciągneli ją konkretnie.
Dj Kris
Nowicjusz

Zdjęcia: 6
Miejscowość: Przasnysz [Mazowieckie]
Interesujące?
0

Post» 11 Cze 2014, 20:13

jeszcze nie miałem okazji obejrzeć ale musze to zrobić dobry program:)
Adamautko
Aktywny

Zdjęcia: 24
Prawo jazdy od: 29 08 2011
Auto: Nie mam
Zbanowany!
Interesujące?
1

Post» 12 Cze 2014, 15:56

Właśnie sie skończyło.. Ostatni odcinek był wczoraj, no może jeszcze kilka razy powtórzą.. Można sprobować na TVN Player poszukać .
ImageImage
silvo44
Moderator
Awatar użytkownika

Miejscowość: Olkusz
Prawo jazdy od: 01 09 1983
Auto: OPEL VECTRA C
Silnik: Z18XER
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Rok produkcji: 2007