Benzyna /2,0/ w automacie/ kombi lub minivan/ 2008r.

20 Mar 2013, 20:07

Prośba o pomoc i ewentualne rozwianie wątpliwości , oczekiwania dosyć sprecyzowane, czyli jak w temacje:
silnik benzynowy
pojemnośc najchetniej 2,0 (ewentualnie 1,6)
koniecznie skrzynia automatyczna
koniecznie kombi lub minivan
rocznik 2008 (chyba że trafi się 2009)

Biorę pod uwagę:
Scenic
Laguna III
C-max
C4 Picssso
C5
Pasat
Mondeo

Swojego faworyta nie zdradzam, aby nic nie sugerować :-)

Prośba o podpowiedzi, jeżeli ktoś z Was miał do czynienia z tymi samochodami, ich wady i zalety.
Biorę pod uwagę też samodzielny wyjazd np. do Niemiec po auto (znaczy się z jakąś firmą która organizuje takie wyjazdy), tylko czy to ma sens ?
pewniak01
Nowicjusz
 
Posty: 18

20 Mar 2013, 20:45

C8 spełnia te wymogi, alternatywnie Toyota Corolla Verso 1.8 VVTi występuje w automacie lub Honda FR-V 1.8 vtec również.
noisy
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2615
Zdjęcia: 21
Miejscowość: Tomaszow
Prawo jazdy: 27 02 2003
Auto: Superb
Silnik: 1.8T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

20 Mar 2013, 21:01

Brałem te auta pod uwagę C8 jednak trochę drożej wychodzi, Verso - jakiś dziwny jestem ale jakoś tak nigdy fanem japońców nie byłem i ich desing też jakoś mi akurat nie leży.

Teraz mam Scenika (4 lata się nim kulam) i jakoś wbrew wszystkim nie miałem z nim problemu, a francuskie wyposażenie i ergonomia są rewelacyjne.
pewniak01
Nowicjusz
 
Posty: 18

21 Mar 2013, 08:35

Jeżeli chodzi o ergonomię to chyba bardziej kwestia Twojego "przywiązania", ponieważ w C8 i Verso, które zaproponował NOISY, poziom ergonomii jest naprawdę dobry.

Dlaczego szukasz minivan'a lub kombi? To kwestia dużej rodziny, czy chcesz mieć raz na jakiś czas dużo miejsca w podróży? Może wtedy warto się zastanowić nad sedanem z dużym bagażnikiem?

Z Twoich typów proponowałbym C-max, Mondeo, ewentualnie C5 i raczej z większym silnikiem. Musisz wziąć pod uwagę masę takiego samochodu, a podczas wyprzedzania powinieneś mieć "zapas mocy" dla bezpieczeństwa rodziny.
autoposzuk
Nowicjusz
 
Posty: 13
Miejscowość: Warszawa
Auto: Audi
Paliwo: Benzyna
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Mercedes-Benz A 45 AMG fascynujący samochód kompaktowy
    Po raz pierwszy w historii sportowy oddział Mercedes-Benz prezentuje fascynujący samochód kompaktowy. A 45 AMG to element strategii "AMG Performance 50", stworzonej dla uczczenia 50. urodzin AMG w 2017 roku. Do jego ...
    Crossover Mitsubishi ASX po face liftingu
    W polskich salonach spod znaku Trzech Diamentów zadebiutował właśnie znany i ceniony przez klientów crossover Mitsubishi ASX po face liftingu. W odświeżonym Mitsubishi ASX 2013 unowocześniono przód, tył ...