Benzyna-LPG do 8000

21 Sty 2011, 12:34

Witam potrzebuje porady, chce kupić auto w benzyna-lpg silnik max 1.8 do 8000zł zastanawiałem sie na Mazdą 323F, roverem 200 lub peugeot 206. Proszę o opinie tych aut a moze ktos jeszcze ma jakąs ciekawą propozycje, chodzi mi o to który jest najoszczedniejszy i najmniej awaryjny, no i który nie rdzewieje szybko tak jak niektore marki
wojtekpon
Nowicjusz
 
Posty: 5
Miejscowość: Lublin

21 Sty 2011, 12:47

Ja bym wybrał Mazde 323F BA,świetne autko,mało awaryjne i części łatwo dostepne.
np [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

21 Sty 2011, 15:09

Jak ma nie rdzewieć to BMW/Audi.
Potrzebujesz czegokolwiek z E36 328i coupe mpakiet - dużo "rarytasów" - pisz na pw,
jiGsaw
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 5044
Miejscowość: Rumia
Auto: BMW

21 Sty 2011, 16:02

Xantia II
AreBie
Aktywny
 
Posty: 488
Miejscowość: NML

21 Sty 2011, 22:33

BMW i Audi nie chce:/ Xantii tez nie , jakies dalsze propozycje?. moze wypowie sie jakis wlaściciel Mazdy 323F albo Peugeota
wojtekpon
Nowicjusz
 
Posty: 5
Miejscowość: Lublin

21 Sty 2011, 22:41

Mój dziadek ma Peugeota. Na awaryjność nie narzeka, ten samochód jest tak prosty, że tam nie ma co się psuć.
W przypadku najstarszych i najtańszych egzemplarzy zwróciłbym uwagę na belkę z tyłu, przy ~200tys. km lub ~10 latach może wymagać regeneracji.
Na pewno Ci nie zardzewieje bo jak to Peugeot jest całkowicie ocynkowany.
Do zagazowania świetnie nadaje się 1.4 75KM, na tyle dobrze, że do tego silnika są oferowane instalacje fabryczne LPG.
Jasiek90
Stały forumowicz
 
Posty: 2899
Miejscowość: Zawichost
Prawo jazdy: 01 01 2001
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Chrysler PT Cruiser/Seat Arosa
Silnik: 2.4-152 KM/ 1.7 SDI
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

22 Sty 2011, 01:29

Jeśli Peugeot to 406 jest bardzo dobrym autem .
AreBie
Aktywny
 
Posty: 488
Miejscowość: NML

22 Sty 2011, 04:36

Potwierdzam fajnie śmiga ,wygoda w podróży ,dynamiczny silnik ,spalanie w normie
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
auto sprawdzone miernikiem ,tylna klapa ponownie malowana ,parę otarć
czeslaw555
Zaawansowany
 
Posty: 646
Zdjęcia: 1
Miejscowość: GKA- pomorskie
Auto: Peugeot 508
Silnik: 2.0 HDi 163km.
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

22 Sty 2011, 10:11

Nie dzieki jednak zastanawiam sie tylko nad trzema autami mazdą 323f peugeotem 206 i roverem 200
wojtekpon
Nowicjusz
 
Posty: 5
Miejscowość: Lublin

22 Sty 2011, 10:23

Mam Mazde i generalnie polecam... ale trudno kupić w dobrym stanie bo są przeważn ie katowane raczej dziadxek do Kościoła nie jezdzi także trzeba zostawić kase na remonty... mam silnik 1.8 dynamiczny w tym autku daje troche przyjemności kręci sie wysoko spala dośc sporo jakies 10l gdy sie pocisnie troche wiecej siedzisz nisko prowadzenie bardzo dobre szyby bez ramek itd auto raczej nie rdzewieje jest ocynkowane ma juz pare lat i rdza pojawiła sie na mocowaniach podnosnika i troszke tylnym nadkolu(to standard) noi raczej 206 wypada blado w porównaniu rover troszke lepiej ale co kto lubi
nitro
Zaawansowany
 
Posty: 928
Miejscowość: znikąd

22 Sty 2011, 13:07

nitro pisząc zeby zostawic kase na naprawy co masz konkretnie na myśli, no i ile zostawiac w razie czego ;)
wojtekpon
Nowicjusz
 
Posty: 5
Miejscowość: Lublin

22 Sty 2011, 13:33

Pasowałoby wymienić pasek rozrządu i olej ale to jak w każdym aucie.... ogólnie chodzi mi o regeneracje silnika bo nawet na forum mazdy piszą ze niestety lubi palić olej i dymić a tak jezdzic jest niezdrowo :razz: silnik 1.5 jest mało wytrzymały i ten ma problem z pierscieniami olejowymi.... więc remoncik silnika"lajtowy"1000-1200zł i to powinno załatwić sprawe.... a wtedy masz auto na lata bo reszta tj nadwozie zawieszenie skrzynia biegów to niezniszczalne rzeczy :razz: pozatym przejedz sie Mazda do czerwonego pola a zobaczysz ze daje przyjemność to nie jakis opel czy ford... :cool: ale weż pod uwage honde civic 1.4is 3-dzwiową też fajny wóz może lepszy nawet
nitro
Zaawansowany
 
Posty: 928
Miejscowość: znikąd

22 Sty 2011, 18:03

a co myslicie zeby kupić Corollke e11 z 2001 roku czy 2002 dokładnie nie pamietam bo kolega ma do sprzedania, ładny kolorek zadbana bez korozji, 2 drzwiowa. Tylko chcialem sie dowiedziec ile ten samochod pali w silniku 1.4 . i czy do takiego silnika opłaca zakładac sie sekwencje ? jak jest z czesciami czy łatwo dostępne i za przystępną cene
wojtekpon
Nowicjusz
 
Posty: 5
Miejscowość: Lublin

22 Sty 2011, 18:13

Jeśli jest w dobrym stanie i kumpel uczciwy i powie co i jak to czemu nie :razz: ale pewnie 2002 rocznik bedzie troszke drozszy... 1.4 spali pewnie z 8 litrów na 100 sekwencje możesz wkładac smiało troche kosztuje ale bedziesz smigał ekonomicznie... częsci pewnie lepiej dostępne niz w przypadku mazdy bo do niej jest czasem problem i pewnie drozsze troche niż do popularnyc marek typu Opel ale ogolnie to warto Toyota dobry wóz
nitro
Zaawansowany
 
Posty: 928
Miejscowość: znikąd