Benzyniak do 15 tyś dla studenta

19 Lip 2015, 21:06

Witam, planuję w te wakacje kupić auto. Jestem laikiem w motoryzacji ale szybko się uczę. Czytam dużo artykułów oraz wypowiedzi użytkowników na forum. Dużo pytałem też znajomych, którzy pasjonują się motoryzacją. Jestem z województwa Mazowieckiego. Mogę na auto wydać około 15 tysięcy. Dotychczas poruszałem się fiatem grande punto 1.4 w benzynie.Po moim prawie trzyletnim stażu fiata trzeba sprzedać a ja zasłużyłem na coś lepszego. Z mojego dotychczasowego stażu wnioskuję, że na pewno chciałbym coś mocniejszego i odpowiadającego bardziej mojemu stylowi jazdy. (Lubię jeździć spokojnie codziennie po mieście a gdy raz na miesiąc trafi się dłuższa o kilkaset kilometrów trasa, lubię bardziej wdepnąć gdy wiem, że mogę. :) ). Ważnym aspektem jest też ekonomiczność. Bardzo chętnie pokusiłbym się o zgazowanie auta. Diesel do tej pory czego się nauczyłem, jest dosyć awaryjny więc odpada. Jeździłem do tej pory wieloma markami aut. Wiem, że odpowiada mi miękki i dynamiczny styl jazdy. Najgorzej jeździło mi się hondą civic oraz passatem B5. Bardzo dobrze jeździło mi się BMW E46 (auto znajomego który zresztą chce mi te auto sprzedać) oraz mazdą szóstką (tą najnowszą na którą niestety aktualnie mnie nie stać :D ) Co do tych starszych mazd słyszałem, że często rdzewieją i że lepiej sobie odpuścić. Jak wspomniałem słabo znam się na autach (oprócz elektroniki którą zresztą studiuję) co sprawia, że potrzebuję niezawodnego auta abym sam nie musiał często do niego zaglądać. Bardzo chciałbym też bogatsze wyposażenie na miarę budżetu ofc :) (Jestem uzależniony od muzyki więc radio to obowiązkowa dla mnie pozycja) Od dziecka zafascynowany byłem audi. Stąd moje poniższe propozycje. Bardzo proszę o szczerą krytykę i nowe propozycje :).

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

[link do oferty na Olx wygasł]
Ostatnio edytowany przez Downbeat, 21 Lip 2015, 11:46, edytowano w sumie 1 raz
Downbeat
Nowicjusz
 
Posty: 3
Prawo jazdy: 07 09 2012
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Fiat grande punto

19 Lip 2015, 21:20

Za 15k to szukaj A3 ale 8L.
Kieł
Stały forumowicz
 
Posty: 2420
Auto: Nie mam

20 Lip 2015, 17:41

8P ma beznadziejne silniki.
1.6 pojedzie gorzej niż Punto spalając przy tym 2 razy więcej. :mrgreen:
Poza tym brak godnych polecenia benzyn pod względem trwałości.
Z diesli 1.9 TDI tylko.
Mazda 6 spoko, najlepiej 2.0 benzyna z LPG
Co powiesz na Mondeo Mk3 2.5 v6 z LPG?
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

21 Lip 2015, 11:39

Mondeo tak średnio szczerze mówiąc :)
a co powiecie na BMW w kabrio w takim przedziale cenowym ?
Downbeat
Nowicjusz
 
Posty: 3
Prawo jazdy: 07 09 2012
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Fiat grande punto

21 Lip 2015, 11:49

Dobrego e46 cabrio raczej nie kupisz :no:
Ale już bardzo interesujące e30 325i tak, tylko dużo aut typu german style/cult :/
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14068
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

23 Lip 2015, 12:17

a moglibyście polecić godne uwagi e46 w obojętnie jakim nadwoziu abym mógł w niedzielę podjechać i obejrzeć ?
Downbeat
Nowicjusz
 
Posty: 3
Prawo jazdy: 07 09 2012
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Fiat grande punto

23 Lip 2015, 12:24

Downbeat napisał(a):a moglibyście polecić godne uwagi e46 w obojętnie jakim nadwoziu abym mógł w niedzielę podjechać i obejrzeć ?


Każde z silnikiem benzynowym minimum 2.0. Za 15 tys. zł znajdziesz coś sensownego.
kirin88
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2137
Zdjęcia: 10
Prawo jazdy: 0- 0-2006
Auto: BMW & ROVER
Silnik: V8 :D
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 1995