Bezpieczeństwo w ruchu drogowym z Pirelli

Bezpieczeństwo w ruchu drogowym z Pirelli

27 Wrz 2013, 16:14

Zobowiązanie Pirelli do przystąpienia do Europejskiej Karty Bezpieczeństwa Drogowego zostało przedłużone na następne dwa lata. Firma zobowiązała się do dalszego rozwoju programów edukacyjnych, których celem jest promocja bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz przestrzegania przepisów kodeksu drogowego.

Europejska Karta Bezpieczeństwa Drogowego jest otwartą platformą, powołaną przez Komisję Europejską w 2004 roku, dla współdziałania biznesu, stowarzyszeń, instytutów badawczych oraz organizacji publicznych, w celu ograniczania liczby i skutków wypadków drogowych. Karta ma ponad 2000 sygnatariuszy w całej Europie, którzy podejmują konkretne inicjatywy, w celu poprawy bezpieczeństwa na drogach i zapobiegania wypadkom, łącznie z programami edukacyjnymi, które promują bezpieczną jazdę i przestrzeganie zasad kodeksu drogowego.

Przy okazji podpisania Europejskiej Karty oraz podjęcia długoterminowego zobowiązania do zwiększania bezpieczeństwa drogowego, Pirelli przyjęło zaproszenie Komisji Europejskiej do prac, by uczynić transport drogowy bardziej zrównoważonym. Opony odgrywają kluczową rolę w bezpieczeństwie drogowym, gdyż są jedyną strefą kontaktową pomiędzy pojazdem, a nawierzchnią drogi. Oznacza to, że stan opon, a w szczególności ciśnienie, zużycie bieżnika mają decydujące znaczenie dla stabilnego i bezpiecznego prowadzenia pojazdów. Oprócz przekierowania zainteresowania klientów w kierunku opon o najwyższych osiągach, w oparciu o rezultaty badań nad innowacjami, które regularnie zwiększają osiągi opon, Pirelli czuje się zobowiązana do prowadzenia szkoleń dla młodych kierowców, szczególnie kierowców motocykli i skuterów, przy współpracy z lokalnymi ośrodkami szkoleniowymi i szkołami doskonalenia jazdy.

źródło: Pirelli
Redakcja
Forum Samochodowe
Redakcja
Redakcja
Awatar użytkownika
 
Posty: 1992
Zdjęcia: 7369
Rejestracja: 18 Cze 2012, 13:53
Prawo jazdy od: 12 03 1998
Auto: Audi A4 B6

 • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

  Jak podjeżdżać na wzniesienia i bezpiecznie z nich zjeżdżać? Jak podjeżdżać na wzniesienia i bezpiecznie z nich zjeżdżać?
  Poruszanie się po ulicach miast przypomina często wyprawę w trudno dostępny teren. Wysokie krawężniki, koleiny, dziury na drodze mogą być wyzwaniem nawet dla doświadczonych offroadowców. Zauważyli to producenci samochodów ...
  Stacja tankowania wodoru w Belgii Stacja tankowania wodoru w Belgii
  Belgia dołączyła do stale rozrastającej się europejskiej sieci stacji tankowania wodoru. Pierwsza publiczna stacja została uruchomiona na terenie Toyota Motor Europe w Zaventem pod Brukselą. To wydarzenie otwiera Toyocie ...

 •  
  • Warto przeczytać
  • Trial Lędziny 2014 czerwiec
   Master Truck
   SuperOES & BMW Challenge - 10.03.2012, Tor Poznań - zdj. 8
   Fiat Freemont Cross
   Samochody z graffiti