Tico wysokie obroty

16 Mar 2009, 20:36

Witam mam taki maly problem z samochodem
Tico kazdy wie jaki to model heh
wiec tak:


jak jest zimny i go zapale to ma wysokie obroty i tak do czasu az sie zagrzeje tzn kilka minut jazdy ale to wkurzajace bo jak sie zmienia bieg to on poprostu wyje i to meczace bo sie mieszka w miescie i co skrzyzowanie on wyje wiec niewiem co jest


kazde tico jak zauwazylem tak ale ale znalazlem jedno co jest takie ze ma odrazu wolne obroty i ten kolega powiedzial mi ze kupil i tak bylo wiedz poradzcie jak te obroty zmniejszyc zeby po odpaleniu chodzil ladnie i powolutku te obroty hodzily

bo on poprostu wyje a to denerwuje heh
prosze o rady
zagur32
Nowicjusz
 
Posty: 2
  • 16 Mar 2009, 21:10

    Moze linka się gdzieś przycina lub nie odbija dobrze sprezyna.
    PhantomASA1
    Forumowicz VIP
     
    Posty: 8465
    Zdjęcia: 3
    Miejscowość: Z prawdy :)

    17 Mar 2009, 13:20

    z tego co wiem to one tak warczą aż do osiągnięcia takiej temperatury,aż się ssanie rozłączy.spróbuj jeszcze spsikać jakimś odrdzewiaczem miejsce przy gażniku tam gdzie dochodzi linka od gazu i ten cały mechanizm może to troche pomoże, acha jak przygazujesz pare razy to też nie zejdzie z obrotów,bo chyba powinien?
    piotr76
    Nowicjusz
     
    Posty: 17

    17 Mar 2009, 20:56

    Mnie się wydaje,że ssanie gdy silnik jest gorący działa odwrotnie,silnik muli,ja tak przynajmniej mam w Mercedesie,zrobilem ssanie na linkę,gdy silnik się rozgrzeje a jest na ssaniu to na światłach samochód mi zgaśnie,zbyt bogata mieszanka.Ja takie obroty łapalem w Cliówce,linka od gazu blokowała się w pancerzu ,puścił drucik w środku,spętlił się i było po ptakach!
    PhantomASA1
    Forumowicz VIP
     
    Posty: 8465
    Zdjęcia: 3
    Miejscowość: Z prawdy :)

    17 Mar 2009, 21:07

    piotr dobrze mowisz
    tico kazde tak ma to nomlane w nim on tak glosno chodzi ale gdy sie nagrzeje to juz jest super ale te ponad 5 minut sie grzac musi jak w jezdzie to mniej ale jak w miejscu pochodzi to z 5 minut ale wiadomo stac i on jak wyje to ludzie gadaja ooo nie umie jezdzic sprzeglo pusci a gaz trzyma hehe

    np w maluchu obroty mozna recznie obnizyc lub podwyzyc jak sie chce a tu w tico jest automatycznie wiec najpierw wyje a po kilku minutach jazdy lub z lekko ponad 5 minut postac i w miejscu miec odpalony to tez zagrzeje sie i bedzie normalnie ale wiadomo ze poco ma wyc jak mozna normlanie ale niewiem kto dla kolegi tego to robil wiec pytam sie Was
    zagur32
    Nowicjusz
     
    Posty: 2
    • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

      Renault Spider
      Renault Spider to samochód sportowy, który stawiał na mocne wrażenia z jazdy. Już podczas prezentacji na salonie w Genewie w 1995 roku Spider wywołał zaskoczenie i zadziwienie. Opracowany przez Renault Sport ...
      Oślepiające zimowe słońce
      Zimą jesteśmy przygotowani na trudne warunki atmosferyczne – oblodzoną i mokrą nawierzchnię, opady śniegu, niskie temperatury. Często przyczyną kolizji nie jest jednak żadna z tych rzeczy. Wielu kierowców zapomina, ...