Bezpieczny odstęp?

23 Paź 2010, 19:34

Dziś jechałem z ojcem do miasta, na krzyżówce zgasł pani samochód i zaczęła się na nas powoli staczać zamiast wcisnąć hamulec "na szczęście zdążyłem cofnąć bo nic za mną nie było" i teraz pytanie w takich sytuacjach jaki muszę mieć odstęp? Czy była by to moja wina jak miałem 1,5 m odstępu? Ojciec się ze mną kłócił, że zawsze jak wjadę komuś w "du*e" to jest moja wina. Czy to prawda? Ile musi być odstępu? Dodam, że górki prawie nie było. Pozdrawiam :)
blondyn26044
Nowicjusz
 
Posty: 14
Miejscowość: Tywica

23 Paź 2010, 19:37

blondyn26044 napisał(a): że zawsze jak wjadę komuś w "du*e" to jest moja wina.

Niestety ale z reguły tak to jest oceniane...
blondyn26044 napisał(a):Ile musi być odstępu?
Na to nie ma reguły.Czy stojąc czy tez jadąc musisz zachowac odleglośc BEZPIECZNĄ... :!: :!:
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP
 
Posty: 6171
Miejscowość: Polska
Prawo jazdy: 10 07 1979
Auto: OPEL CORSA
Silnik: 60KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

23 Paź 2010, 22:15

i zaczęła się na nas powoli staczać zamiast wcisnąć hamulec "na szczęście zdążyłem cofnąć bo nic za mną nie było" i teraz pytanie w takich sytuacjach jaki muszę mieć odstęp? Czy była by to moja wina jak miałem 1,5 m odstępu? Ojciec się ze mną kłócił, że zawsze jak wjadę komuś w "du*e" to jest moja wina. Czy to prawda?


Jak komuś wjedziesz w tyłek to z reguły tak to będzie ocenione, ale w Twojej sytuacji to raczej ta pani wjechałby w Ciebie swoim Tyłkiem więc myślę że byś się wybronił, a co do odstępu - musi być bezpieczny, dostosowany do warunków etc :) i nie da się go zmierzyć linijką :)
sEsZela
Nowicjusz
 
Posty: 23
Miejscowość: Kraków

24 Paź 2010, 07:21

No tak, ale przecież w mieście na skrzyżowaniu nie będę stawał 10 m za samochodem bo reszta kierowców to by mnie chyba zjadła ;D Dlatego zastanawiam się jak się określić, że zachowałem bezpieczny odstęp
blondyn26044
Nowicjusz
 
Posty: 14
Miejscowość: Tywica

24 Paź 2010, 14:46

W tym przypadku wina byłaby po stronie tej pani, ponieważ ty stałeś, a ona wjechała do ciebie tyłem swojego samochodu. Zastosowanie bezpiecznego odstępu nie ma tu znaczenia.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Nowy Opel Astra Sedan z Gliwic
    20 sierpnia 2012 o 6:00 rano, z taśmy produkcyjnej zakładu Opla w Gliwicach zjechała pierwsza Astra Sedan, dając tym samym początek seryjnej produkcji piątego z modeli wytwarzanych obecnie w zakładzie. Elegancki sedan, w ...