Błąd 561 przekroczona wartość adaptacji

błąd 561 przekroczona wartość adaptacji

12 Wrz 2014, 10:08

Witam.
Po resecie ECU i adaptacji przepustnicy nie było żadnych błędów, po przejechaniu około 10 km pojawił się błąd o przekroczonej adaptacji przepustnicy.

561   Dopasowanie(ustalenie)składu mieszanki
   przekroczona wartość adaptacji

Dodam, że samochód pali więcej jak powinien.

VW Passat b4 1.8 75KM AAM LPG

Wymieniłem sondę lambda, czujnik temp, pompę paliwa z filtrem, świece, przewody WN, kopułkę, naprawiłem czujnik powietrza zasysanego, układ wydechowy szczelny, przepustnica wyczyszczona.

Instalacja gazowa to Stag 50.
Proszę was o pomoc, bo mi już ręce opadają.
kamil638
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Miejscowość: Wrocław
Prawo jazdy od: 01 01 2001
Auto: Mercedes w210
Silnik: 2.9 td
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 1999

Re: błąd 561 przekroczona wartość adaptacji

26 Wrz 2014, 20:23

Sama przepustnica może być uszkodzona, no i podczas adaptacji, nie wolno jeździć na gazie. Można spróbować ponownej adaptacji VAGiem
cosmopll
Początkujący
Awatar użytkownika

Auto: Honda
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

54 Rajd Barbórka w drugi weekend grudnia 54 Rajd Barbórka w drugi weekend grudnia
    Rajd Barbórka odbędzie się w tym roku w drugi weekend miesiąca. Rywalizacja na odcinkach specjalnych oraz trasie Kryterium Asów na Karowej będzie toczyła się w sobotę, 10 grudnia. 54. edycja kultowej imprezy ...
    Model LC 500 pokazuje przyszłość Lexusa Model LC 500 pokazuje przyszłość Lexusa
    LC 500 pokazuje przyszłość Lexusa. Wskazuje, w jakim kierunku będzie się rozwijał design, osiągi i własności jezdne naszych samochodów – mówi w wywiadzie dla portalu lexusenthusiast.com wiceprezes Lexus ...

•  
    • Warto przeczytać
    • DSCN5829
      Miasteczko Master Truck o zachodzie słońca
      Chevrolet Master Eagle 1933, tył
      Volkswagen Golf III, srebrny, dziewczny, 5
      Renault Megane R.S. 275 Trophy, przód