Blade - pierwszy supersamochód z drukarki 3D

Blade - pierwszy supersamochód z drukarki 3D

30 Cze 2015, 10:35

Widzieliśmy już auta, które zostały wydrukowane za pomocą technologii z drukarek 3D. Niektóre projekty pozostawiały jednak wiele do życzenia, aż w końcu powstał supersamochód który jest imponujący zarówno pod względem osiągów jak i przyciąga wzrok swoim wyglądem. Blate to auto które jest pierwszym samochodem w klasie aut sportowych i z powodzeniem może stawać do walki z Ferrari czy Lamborghini.

ImageZobacz film » Pierwszy supersamochód z drukarki 3D
ImageNowoczesny, wytrzymały, szybki - tak w skrócie możemy określić ptojekt który został stworzony przez Divergent Microfactories - Blade, super auto wydrukowane na drukarce w technologii 3d.

Twórcy samochodu twierdzą, że dzięki zastosowaniu aluminiowych wydruków 3d oraz rurek z włókna węglowego jest on o 90% lżejszy od większości samochodów zachowując tym samym wyjątkową wytrzymałość. Dane techniczne togo supersamochodu są naprawdę imponujące. Blade waży tylko 635 kg – mniej niż połowa masy własnej McLaren P1. Napędzany jest silnikiem o mocy 700 koni mechanicznych który zasilany jest benzyną i dodatkowo również gazem ziemnym. Jak zatem wygląda przyspieszenie? Bardzo szybko :) Od 0 do 100 kilometrów na godzinę rozpędza się w nieco ponad 2 sekundy! Niska emisja zanieczyszczeń samochodu i niski koszt produkcji zaledwie 1/50 kosztów kapitałowych innych produkowanych fabrycznie aut to dodatkowe zalety Blade'a.

Zobacz film » Nowa droga do budowania supersamochodów

źródło: divergentmicrofactories.com
Redakcja
Forum Samochodowe
Redakcja
Redakcja
Awatar użytkownika
 
Posty: 1992
Zdjęcia: 7369
Rejestracja: 18 Cze 2012, 13:53
Prawo jazdy od: 12 03 1998
Auto: Audi A4 B6

 • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

  Gadżety motoryzacyjne dla aktywnych użytkowników! Gadżety motoryzacyjne dla aktywnych użytkowników!
  Rozpoczął się właśnie konkurs na aktywnych użytkowników. Każdy kto odwiedza nasze forum regularnie i wypowiada się na nim pisząc tematy, posty, komentarze pod zdjęciami, czy też zamieszcza same zdjęcia może wziąć w ...
  Fałszywe poczucie bezpieczeństwa Fałszywe poczucie bezpieczeństwa
  Pieszy wchodząc na oznaczone pasami przejście często zyskuje fałszywe poczucie bezpieczeństwa. Jak gdyby fakt, że w tym miejscu ma pierwszeństwo, chronił go przed zagrożeniem. W rzeczywistości na przejściach dla pieszych ...

 •  
  • Warto przeczytać
  • Trial Lędziny 2014 czerwiec
   Master Truck
   SuperOES & BMW Challenge - 10.03.2012, Tor Poznań - zdj. 8
   Fiat Freemont Cross
   Samochody z graffiti