Blaupunkt Boston RCR 128

Blaupunkt Boston RCR 128

14 Maj 2008, 00:04

Witam! Mam głupią prośbę. Czy ma ktoś może schemat jak podłączyć prawidłowo do kostki od radia przewody przy Blaupunkt Boston RCR 128? Dostałem takie już zamontowane w samochodzie i mam mały problem. Jest źle podpięte i nawet kiedy jest "teoretycznie: wyłączone pobiera prąd rozładowując akumulator. Pozdr.
pako.tomasz
Nowicjusz

Miejscowość: Jawiszowice

Re: Blaupunkt Boston RCR 128

14 Maj 2008, 21:43

1. Przewody zasilające są grubsze od przewodów sygnałowych
2. Czerwony +; czarny -
3. Zrób fotkę gniazda z widocznymi przewodami wychodzącymi z auta i gniazda z widocznymi przewodami w radiu po czym wrzuć ją tutaj.
4.Jeśli posiadasz miernik i umiejętność posługiwania sie nim możesz za pośrednictwem tego przyrządu dojść do tego który przewód ma w którym gnieździe sie znaleźć.
5. Jeśli mieszkasz w pobliżu Torunia mogę pomóc Ci z przyłączeniem tego radia :)
maxidig
Początkujący

Miejscowość: Toruń

14 Maj 2008, 22:32

maxidig napisał(a):1. Przewody zasilające są grubsze od przewodów sygnałowych
2. Czerwony +; czarny -
3. Zrób fotkę gniazda z widocznymi przewodami wychodzącymi z auta i gniazda z widocznymi przewodami w radiu po czym wrzuć ją tutaj.
4.Jeśli posiadasz miernik i umiejętność posługiwania sie nim możesz za pośrednictwem tego przyrządu dojść do tego który przewód ma w którym gnieździe sie znaleźć.
5. Jeśli mieszkasz w pobliżu Torunia mogę pomóc Ci z przyłączeniem tego radia :)

Ad. 1. W kostach ISO wszystkie kable są tej samej średnicy. Z radia z reguły też wychodzą takie same.
Ad. 2. Czerwony - plus, Czarny - minus, Pomarańczowy- podtrzymanie pamięci podłączane bezpośrednio do akumulatora, lub skrzynki bezpieczników.
Ad. 3. Po fotce kabli niczego nie dojdziesz, bo wychodzi na to, że coś jest pomieszane skoro rozładowuje akumulator.

Pozdro
benny_87
Nowicjusz

Miejscowość: UK

14 Maj 2008, 23:25

Kolego benny_87 w kostach iso przewody zasilające są grubsze i różnice widać gołym okiem.
A przyczyna jest taka : odbiornik samochodowy pobiera znaczy prąd z akumulatora i pobór ten w przypadku dużego obciążenia może trwać długi czas dlatego w tych miejscach stosuje sie przewody grubsze od przewodów sygnałowych.
W autach starszych swojego czasu było tak że przewody były jednakowej grubości jednak teraz montowane są już w sposób jaki opisałem powyżej.
maxidig
Początkujący

Miejscowość: Toruń

14 Maj 2008, 23:29

Wydaje mi się, że jest inaczej, ale kłócił się nie będę. W moim saabie są takie same o ile się nie mylę.
benny_87
Nowicjusz

Miejscowość: UK
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

III runda NIGHT POWER 2013 GP w Łomży / relacja III runda NIGHT POWER 2013 GP w Łomży / relacja
    Kolejna impreza z cyklu NIGHT POWER 2013 Grand Prix za nami. Nawet deszcz nie zniechęcił fanów wysokooktanowej adrenaliny. Kiedy tylko ulica wyschła pierwsze auta stanęły na linii startu. 10 sierpnia na ulicy Spokojnej ...
    Prototyp Nowej Hondy Civic Type R na Tokyo Auto Salon Prototyp Nowej Hondy Civic Type R na Tokyo Auto Salon
    Podczas tegorocznego salonu samochodowego w Tokio, poświęconego samochodom o wysokich osiągach oraz konstrukcjom stuningowanym. Prototyp prezentuje elementy stylizacyjne, które znajdą się w Hondzie Civic Type R nowej ...

•  
    • Warto przeczytać
    • II KJS GS Rally - Ostrów Wielkopolski - 29.04.2012
      Ferrari, sportowe fotele
      Scania R580 V8, alufelgi
      Man 4x4, Dakar, model RC, offroad, 7