BMW 5 Pytanie dot. silnikow (518, 520, 525...)

[BMW 5] Pytanie dot. silnikow (518, 520, 525...)

24 Lis 2007, 19:11

Witam, musze w dosc szybkim tepie kupic samochod...

Jestem pewien, ze bedzie to BMW 5. mam do dyspozycji 9000zl.

Powiedzcie mi, co bedzie najlepszym rozwiazaniem jesli chodzi o ekonomiczne spalanie polaczone z w miare dobrym przyspieszeniem. (bez tekstow typu " nie stac cie na paliwo to nei kupuj bmw").

chcialbym znac roznice w spalaniu i jezdzie miedzy modelami: 518, 520, 525TDS, 525. jeszcze jedno...jesli chodzi o vaneo to tez...jak to sie ma do mocy i spalania i w jakich silnikach wystepuje... jesli chodzi o instalacje gazowe, to tez prosze o opinie na ten temat...

ogolnie chcialbym sie jak najwiecej dowiedziec na temat tych silnikow, ktory lepiej wziasc, dlaczego warto lub nie itd...

z gory dzieki za odpowiedzi. pozdrawiam !!!
czarek0223
Nowicjusz

Re: Pytanie dot. silnikow BMW 5 (518, 520, 525...)

24 Lis 2007, 22:49

Jeśli chodzi Ci o najlepszy stosunek spalania do osiągów to chyba najlepszy rozwiazaniem będzie silnik 2.5 R6 24v, osiągi z tym silnikiem są już bardzo dobre a co do spalania to jest bardzo różne w zależnosći od nogi kierowcy. Generalnie silnik 2.5l spali Ci tyle samo co 2.0 z tym że jeśli zaczniesz go kręcić wyżej to spali napewno więcej od dwulitrówki...(nie ma się co oszukuwać 2.5l R6 po mieście nie spali mniej niż 12l a potrafi także dużo więcej)
Vanos występował w silniku 2.0 od 92r (nie wiem dokładnie który miesiac, w silniku 2.5 także ale czy równocześnie we wszsytkich motorach wprowadzono vanosa to nie wiem). Warto poszukać auta po 92r z tym vanosem gdyż będzie mniej palił. Co do 518i to nie zawracałbym sobie głowy tym silnikiem w "piątce" bo jest poprostu za słaby.
Pekińczyk
Początkujący

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Sposoby na zmniejszenie kosztów ubezpieczenia samochodu Sposoby na zmniejszenie kosztów ubezpieczenia samochodu
    Niestety koszty ubezpieczenia samochodu wciąż rosną. Zindywidualizowany sposób liczenia składki oraz zwiększające się sumy wypłaconych odszkodowań dają się we znaki właścicielom samochodów, nawet tym bezszkodowym. ...
    Motor Show Poznań 2016 Motor Show Poznań 2016
    Najważniejsza impreza motoryzacyjna tego roku "Motor Show 2016" już wystartowała. Targi motoryzacyjne w Poznaniu potrwają do niedzieli 3 kwietnia. Tegoroczna edycja jest niezwykle ciekawa. Nie tylko za sprawą liderów ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Master Truck
      Zarysowana felga i ubytki w oponie
      Porównanie opon klasy A i G - droga hamowania
      36
      Autosalon Genewa 2006