BMW 525 zapłon świruje (+ teraz kierunki)

BMW 525 zapłon świruje (+ teraz kierunki)

08 Lip 2012, 09:57

Witam. Zacznę od tego iż od 2 tygodniu moja bmka łapała zapłon za 20 razem...musiałem wł/wył kilka razy i wtedy było dopiero ok...czasem tez tak bylo ze odpalilem i od razu gasl, do tego dochodzilo to, (ja z przycisku odpalam samochod engine start + mam ukryty przycisk zaplonu), że po wl zaplonu nie bylo kontrolek, reszta elektryki dzialala, ale nie moglem odpalic samochodu. dodam, ze jak nie bylo kontrolek, a byla elektryka to dioda alarmu ciagle sie palila. Wczoraj doszedł taki problem, ze po wyl. zaplonu nagle kierunek prawy sie pali, nie mozna go zgasic, a zamiast kierunku lewego mam awaryjne. 2 minuty później jak sie palil mi kierunek dodatkowo doszlo wlaczanie zaplonu kierunkiem w prawo...jak chcialem wylaczyc kierunek to razem z zaplonem. Sorry, za chaotyczne pisanie. Po odpaleniu samochodu jak chce opuscic szybe auto gasnie, kontrolek brak...tak samo w tunelu srodkowy jak walne to jest pods. przyciskow od szyb, walne nie ma...teraz czy to kostka stacyjki czy to spiecie/zwarcie w tunelu srodkowym? Proszę o odpowiedź.
GubiMase
Obserwowany

Prawo jazdy od: 04 01 1989
Auto: BMW 525

Re: BMW 525 zapłon świruje (+ teraz kierunki)

15 Lip 2012, 08:04

Nic nie piszesz,który to rocznik,jednak typowe problemy z elektryką w tych samochodach biorą się zazwyczaj, przez skorodowane złącze przewodu masowego.
PhantomASA1
Forumowicz VIP

Miejscowość: Z prawdy :)
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Sposoby na zmniejszenie kosztów ubezpieczenia samochodu Sposoby na zmniejszenie kosztów ubezpieczenia samochodu
    Niestety koszty ubezpieczenia samochodu wciąż rosną. Zindywidualizowany sposób liczenia składki oraz zwiększające się sumy wypłaconych odszkodowań dają się we znaki właścicielom samochodów, nawet tym bezszkodowym. ...
    Golf GTI Clubsport - jubileuszowa wersja na 40. urodziny Golf GTI Clubsport - jubileuszowa wersja na 40. urodziny
    Bardzo mocny, bardzo szybki i bardzo bogato wyposażony Golf GTI Clubsport debiutuje w polskich salonach. Specjalna wersja Golfa GTI nawiązuje do jubileuszowych edycji tego modelu, które Volkswagen prezentował przy ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Master Truck
      Zarysowana felga i ubytki w oponie
      Porównanie opon klasy A i G - droga hamowania
      36
      Autosalon Genewa 2006