BMW E36 Nowe tarcze i klocki i brak hamulców....

11 Gru 2010, 11:37

Witam, wczoraj odebrałem auto z serwisu po wymianie tarcz i klocków. Wymieniałem komplet bo stare tarcze były już krzywe. Sądziłem że teraz bede miał hamulce jak żyleta co sie okazało z hamowaniem jest problem jakiego wcześniej wogóle nie było. Mianowicie pedał hamulca łapie bardzo późno, trzeba docisnąć go do samego końca aby auto zaczęło hamować. I teraz tak sie zastanawiam czy mechanicy coś skopali czy tak ma być przy nowych tarczach i klockach. Wcześniej pomimo zużytych klocków auto hamowało 100razy lepiej. Problem zauważyłem po przejechaniu ok 15km o odbioru auta.
szybki708
Początkujący
 
Posty: 92

11 Gru 2010, 11:59

Prawdopodobnie układ hamulcowy jest zapowietrzony. Sprawdz, czy masz wogóle płyn w zbiorniczku. No i jedz spowrotem, niech porządnie odpowietrzą. Za darmo oczywiście powinni to zrobić.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

11 Gru 2010, 16:35

szybki708 napisał(a):Problem zauważyłem po przejechaniu ok 15km o odbioru auta.


Może przewód hamulcowy puścił i w 1 obiegu nie masz wcale płynu przez co hamulce masz tylko na 1 oś?
morientes
Nowicjusz
 
Posty: 9
Miejscowość: Z mazur

11 Gru 2010, 18:43

Tak jak koledzy wyżej sprawdź płyn czy jest w zbiorniczku i nie zapomnij też, że te elementy muszą się do siebie dotrzeć. Każdy producent klocków zaleca przejechania ok 500km możliwie bez mocnych i gwałtownych hamowań.
PrezesArtek
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 1848
Miejscowość: Sosnowiec
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Audi S8 i Wp11-144
Silnik: AVP, QG18DE
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2001

11 Gru 2010, 19:24

MotoAlbercik napisał(a):Prawdopodobnie układ hamulcowy jest zapowietrzony.

Mozesz to w prosty sposob sprawdzic:jezeli pedal h-ca "rośnie"tzn ze jest zapowietrzony...
PrezesArtek napisał(a):Każdy producent klocków zaleca przejechania ok 500km możliwie bez mocnych i gwałtownych hamowań.

Pierwszy raz cos takiego słyszę.Niejednokrotnie przyjezdzają sprawdzać h-ce po przejechaniu max.10-15 km z warsztatu i nie ma ze boli.Sprawdzamy na maksa i skuteczność musi być...
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP
 
Posty: 6171
Miejscowość: Polska
Prawo jazdy: 10 07 1979
Auto: OPEL CORSA
Silnik: 60KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

11 Gru 2010, 19:45

Migi60 napisał(a): Pierwszy raz cos takiego słyszę.Niejednokrotnie przyjezdzają sprawdzać h-ce po przejechaniu max.10-15 km z warsztatu i nie ma ze boli.Sprawdzamy na maksa i skuteczność musi być...


Nawet w wielu instrukcjach obsługi aut jest często zamieszczana informacja o tym, aby przez co najmniej pierwszych 200 km od wymiany klocków i tarcz nie hamować gwałtownie. A postępowanie jakie opisałeś wynika tylko i wyłącznie z jednego - z niewiedzy ludzi.
morientes
Nowicjusz
 
Posty: 9
Miejscowość: Z mazur
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    BMW w leasingu – o czym warto pamiętać?
    Luksusowe modele BMW cieszą się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród przedsiębiorców. Korzystne rozwiązanie stanowi szczególnie BMW leasing. Na co zwrócić uwagę, decydując się na tę formę finansowania? ...
    SEAT - prezentacja nowego logo marki
    SEAT zaprezentował światu nowe logo. Metamorfoza swoją kulminację miała na Salonie Samochodowym w Paryżu i prezentuje nową tożsamość oraz projekt marki. Łączy premierę nowego logo ze światowym debiutem nowego Leona. Model ...

11 Gru 2010, 19:53

PrezesArtek napisał(a):Każdy producent klocków zaleca przejechania ok 500km
morientes napisał(a): aby przez co najmniej pierwszych 200 km od wymiany klocków i tarcz nie hamować gwałtownie.

W dalszym ciągu tego nie rozumię.. :?: :?: Czy w tej sytuacji jazda z prędkoscia max.50-60 km/h i nie doprowadzac do ostrego hamowania.. :?: :?: Przeciez nawet przy takich prędkościach moze się zdarzyc ze jednak trzeba ostro depnąc i co wtedy.. :?: :?:
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP
 
Posty: 6171
Miejscowość: Polska
Prawo jazdy: 10 07 1979
Auto: OPEL CORSA
Silnik: 60KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

11 Gru 2010, 22:12

Producent nie zaleca ostrego hamowania, co nie oznacza że go zabrania. Nie wskazane jest gwałtowne hamowanie przez pierwsze kilkaset km od wymiany co zapewni idealne ułożenie się tarcz i klocków. Przez ten okres hamulce są słabsze i mogą nie działać właściwie, z pełną mocą dlatego tak ważne jest aby zapewnić im właściwe ułożenie się. Przecież da się przez ten okres jeździć na tyle rozważnie aby mieć potem spokój na kilkadziesiąt tysięcy. Poza tym deptanie z prędkości 50 km a deptanie z prędkości 150 km to nie to samo.
morientes
Nowicjusz
 
Posty: 9
Miejscowość: Z mazur

12 Gru 2010, 00:39

czyli wychodzi na to że na początku tak ma być, układ hamulcowy raczej nie miał sie jak zapowietrzyć bo była tylko wymiana tarcz i klocków, dalej nic nie było ruszane, jutro sam postaram sie wszystko sprawdzić w garażu na tyle na ile bede mógł, pojeżdże troche i ewentualnie zajrze do nich za dwa dni aby sprawdzili mi to wszystko jeszcze raz dla mojego spokoju i bezpieczeństwa.

A druga sprawa to taka że założono mi tarcze i klocki jakichś tanich zamienników, myślałem że Ci z serwisu sami bedą wiedzieć co założyć najlepiej więc nie zgłaszałem uwag, moje rozczarowanie było podczas odbioru auta gdy usłyszałem śmiesznie niską cene, a najlepsze jest to że jest to jeden z najbardziej renomowanych serwisów w mieście.
szybki708
Początkujący
 
Posty: 92

12 Gru 2010, 08:03

Pamiętaj aby po tych 2-3 dniach udać się na stację w celu ponownego odpowietrzenia układu hamulcowego. Jakiej firmy tarcze i klocki Ci założyli?
morientes
Nowicjusz
 
Posty: 9
Miejscowość: Z mazur

12 Gru 2010, 09:01

Migi60 napisał(a):
PrezesArtek napisał(a):Każdy producent klocków zaleca przejechania ok 500km
morientes napisał(a): aby przez co najmniej pierwszych 200 km od wymiany klocków i tarcz nie hamować gwałtownie.

W dalszym ciągu tego nie rozumię.. :?: :?: Czy w tej sytuacji jazda z prędkoscia max.50-60 km/h i nie doprowadzac do ostrego hamowania.. :?: :?: Przeciez nawet przy takich prędkościach moze się zdarzyc ze jednak trzeba ostro depnąc i co wtedy.. :?: :?:


Wymieniałem już kilka razy klocki i zawsze w ulotce dołączonej była taka uwaga żeby nie hamować gwałtownie co nie znaczy, że jak jedziesz i ktoś przed tobą się zatrzymuje i siłą rzeczy musisz wyhamować żeby mu w dupę nie wjechać. Chodzi o to żeby pomału wyhamowywać samochód a nie widzisz czerwone i zaczynasz hamować dopiero przed samymi światłami tylko stopniowo. A nie od razu pedał w podłogę. No i pamiętajmy, że to tylko zalecenie i nie można tego stosować w przypadkach zagrożenia wypadkiem, stłuczką itp.
PrezesArtek
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 1848
Miejscowość: Sosnowiec
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Audi S8 i Wp11-144
Silnik: AVP, QG18DE
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2001

12 Gru 2010, 15:18

jakiej firmy nie wiem za same tarcze i klocki dałem 230zł (???)
szybki708
Początkujący
 
Posty: 92

12 Gru 2010, 15:49

Rozumiem że chodzi tylko o komplet na 1 oś?
morientes
Nowicjusz
 
Posty: 9
Miejscowość: Z mazur

12 Gru 2010, 21:27

tak dokładnie
szybki708
Początkujący
 
Posty: 92

12 Gru 2010, 22:06

To jak najbardziej jest możliwe. Za tą cenę można mieć chociażby kpl klocków i tarcz firmy Kraft która może szczytem jakości nie jest, ale i do najgorszych też się nie zalicza.
morientes
Nowicjusz
 
Posty: 9
Miejscowość: Z mazur