BMW e46 318Ci czy 320Ci

BMW e46 318Ci czy 320Ci

18 Maj 2016, 17:33

Witam wszystkich.
Przymierzam się do zakupu wyżej wymienionego samochodu, czyli bmw e46 z 2.0l, 143 konnym silnikiem benzynowym lub 2.2l 170KM, najprawdopodobniej z nadwoziem coupe, ale o sedanie również myślę. Chciałbym się dowiedzieć coś więcej o jego utrzymaniu, ceny części eksploatacyjnych razem z robocizną, czy występują jakieś droższe awarie, których można się obawiać, oraz ile mniej więcej trzeba przeznaczyć miesięcznie na utrzymanie takiego samochodu, nie wliczając kosztów benzyny. Słyszałem tylko o problemach z wahaczami oraz tulejami dyferencjału. Szukam auta z rocznika 2001-2005, raczej na młodsze nie będzie mnie stać, czy uważacie, że 14-15tys. to wystarczająco, żeby nie kupić zajechanej jednostki? Oraz na co głównie zwrócić uwagę przy szukaniu dobrego egzemplarza?
Z góry dziękuję za odpowiedzi, mam nadzieje, że liczne :)
kseroks
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 16 11 2015
Auto: nie mam

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Sposoby na zmniejszenie kosztów ubezpieczenia samochodu Sposoby na zmniejszenie kosztów ubezpieczenia samochodu
    Niestety koszty ubezpieczenia samochodu wciąż rosną. Zindywidualizowany sposób liczenia składki oraz zwiększające się sumy wypłaconych odszkodowań dają się we znaki właścicielom samochodów, nawet tym bezszkodowym. ...
    Wywrotki giganty to największe ciężarówki na świecie Wywrotki giganty to największe ciężarówki na świecie
    Wozidła sztywnoramowe to największe na świecie pojazdy kołowe. Ładowność największych z nich znacznie przekracza 300 t, a wielkość odpowiada dużemu jednorodzinnemu domowi. Zbudowanie tak imponujących rozmiarami pojazdów ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Master Truck
      Zarysowana felga i ubytki w oponie
      Porównanie opon klasy A i G - droga hamowania
      36
      Autosalon Genewa 2006