Brak hamulców Golf II

Brak hamulców Golf II

02 Sty 2009, 15:54

Witam. Mam nastepujący problem- pare dni temu pękł mi przewód hamulcowy. Wymieniłem go i odpowietrzyłem hamulce. Przy próbie hamowania zauważyłem , że łapie tylko jedno koło przednie i ogolnie słabo hamuje. Sprawdziłem wszystkie koła i okazało się , że jeden cylinderek na tylnim kole przecieka. Kupiłem nowy i wymieniłem. Przy odpowietrzaniu zauważyłem , że w tylnich kołach jest strasznie małe ciśnienie płynu i hamulce nie działają. Jak wciskałem pedał hamulca to powoli schodził do podłogi. Kolega powiedział mi , że możliwe że pompa hamulcowa jest do wymiany, a że akurat miał nową niepotrzebną to wymieniliśmy. Znowu odpowietrzyliśmy wszystkie hamulce i znowu działają słabo. Pomyślałem że może uszczelka od pompy jest źle założona wiec odkrecilem pompe , sprawdziłem uszczelke , skreciłem na nowo i teraz hamulce wogóle nie reagują. Wciskam pedał hamulca , a samochód dalej jedzie. Zrobiłem test serwa i wcześniej pedał hamulca był twardy po odpaleniu silnika ale hamowal lekko , a teraz jest miekki i hamulce nie działaja . Prosze o pomoc.
karojan
Nowicjusz

• Re: Brak hamulców Golf II

02 Sty 2009, 17:46

Moze przewody sa przytkane sprawdzales?
    hot-garage
    Początkujący
    Awatar użytkownika

Miejscowość: Górny Śląsk

Re: Brak hamulców Golf II

02 Sty 2009, 17:57

sprawdzałem. są ok.
    karojan
    Nowicjusz

Brak hamulców Golf II

02 Sty 2009, 18:09

A pompę hamulcową odpowietrzałeś?
    Masz prawo zachować milczenie. A wszystko co napiszesz, może zostać zmoderowane
    Nie pomagam na PW
    MotoAlbercik
    Moderator
    Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1141
    Miejscowość: Tychy
    Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
    Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
    Paliwo: Benzyna + LPG
    Typ: Terenowy
    Skrzynia biegów: Automatyczna
    Rok produkcji: 2000

Re: Brak hamulców Golf II

02 Sty 2009, 18:34

odpowietrzałem. Może problem tkwi w tym , że w prawym kole ma urwany odpowietrznik i odpowietrzałem odkrecajac przewód hamulcowy i może tam jest powietrze. Ale czemu nie hamuje żadne koło? Jak odpowietrzyłem cały układ po zmianie pompy to hamował troche i pedał był twardy. A dzisiaj jak ściągnąłem pompe zeby zobaczyc czy uszczelka jest na miejscu (nie odkrecałem przewodów od pompy zeby nie zapiowietrzyć ) i po zamontowaniu z powrotem pedał jest miekki i nie hamuje.
    karojan
    Nowicjusz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Fiat Tipo - kompaktowy sedan Fiat Tipo - kompaktowy sedan
    Fiat TIPO to całkowicie nowy, czterodrzwiowy samochód, stworzony od samego początku jako trójbryłowy sedan, zgodnie z koncepcją "Born to be Sedan ", co pozwoliło wydobyć zrównoważone kształty włoskiego ...
    Jak producenci zarabiają na częściach Jak producenci zarabiają na częściach
    Bezawaryjność? To dla producenta bankructwo. Dlatego producenci robią wszystko, żeby części, które psują się często lub są konieczne do wymiany po danym przebiegu, połączyć z częsciami drogimi, któe psują się rzadko albo ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Grand Turismo Polonia 2008
      Porsche 911 Turbo S
      EMS Brussels
      WST 1/4 MILI
      Audi A8 hybrid, 5