Brak iskry na świecy

brak iskry na świecy

26 Kwi 2011, 16:37

Witam mam pewny problem a mianowicie podczas jazdy samochód po prostu zgasł i nie udało mi się już go uruchomić. pierwsze co sprawdziłem to czy jest iskra na świecy i okazało się ze jej nie ma, cewka dobra bo sprawdzona w drugim samochodzie też opel, podobnie sprawdziłem też aparat zapłonowy i wszystko jest ok a w moim samochodzie nadal nie ma iskry ;/ ma ktoś jakiś pomysł?
marchelo
Nowicjusz

Miejscowość: Manasterz

Re: Brak iskry na świecy

26 Kwi 2011, 23:08

Zdejm kopułkę i sprawdź czy palec rozdzielacza kręci się jak przekręcisz rozrusznikiem.
kant95
Zaawansowany

Miejscowość: lublin
Prawo jazdy od: 01 01 1981
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Chrysler Voyager
Silnik: 2.5
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Van
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1995

Re: brak iskry na świecy

27 Kwi 2011, 18:27

już doszedłem w czym tkwi problem a mianowicie okazało się że to wina paska rozrządu, ponieważ urwało się na nim parę ząbków więc zostaje go wymienić i powinno być po problemie :)
marchelo
Nowicjusz

Miejscowość: Manasterz
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Arrinera Hussarya - fakty i mity Arrinera Hussarya - fakty i mity
    Pierwszy polski supersamochód, Arrinera Hussarya, dumnie nosi nazwę nawiązującą do bohaterskich momentów naszej historii. Jednocześnie budzi wiele kontrowersji i wzbudza rozpalone dyskusje na internetowych forach. ...
    Historia Audi quattro w sportach motorowych Historia Audi quattro w sportach motorowych
    Na początku roku 1981, Audi z napędem quattro pojawiło się na scenie Rajdowych Mistrzostw Świata. Fin Hannu Mikkola, prowadząc auto z czterema ringami podczas Rajdu Monte Carlo, wygrał pierwszych sześć śnieżnych odcinków ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Stealth -  Monster Truck, 2
      Samochodem terenowym pod górkę w terenie
      Fiat 500C Abarth
      Lexus RC F GT3, przód