Brak iskry na świecy

brak iskry na świecy

26 Kwi 2011, 15:37

Witam mam pewny problem a mianowicie podczas jazdy samochód po prostu zgasł i nie udało mi się już go uruchomić. pierwsze co sprawdziłem to czy jest iskra na świecy i okazało się ze jej nie ma, cewka dobra bo sprawdzona w drugim samochodzie też opel, podobnie sprawdziłem też aparat zapłonowy i wszystko jest ok a w moim samochodzie nadal nie ma iskry ;/ ma ktoś jakiś pomysł?
marchelo
Nowicjusz

Miejscowość: Manasterz

Re: Brak iskry na świecy

26 Kwi 2011, 22:08

Zdejm kopułkę i sprawdź czy palec rozdzielacza kręci się jak przekręcisz rozrusznikiem.
kant95
Zaawansowany

Miejscowość: lublin
Prawo jazdy od: 01 01 1981
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Chrysler Voyager
Silnik: 2.5
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Van
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1995

Re: brak iskry na świecy

27 Kwi 2011, 17:27

już doszedłem w czym tkwi problem a mianowicie okazało się że to wina paska rozrządu, ponieważ urwało się na nim parę ząbków więc zostaje go wymienić i powinno być po problemie :)
marchelo
Nowicjusz

Miejscowość: Manasterz
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Fiat Tipo - kompaktowy sedan Fiat Tipo - kompaktowy sedan
    Fiat TIPO to całkowicie nowy, czterodrzwiowy samochód, stworzony od samego początku jako trójbryłowy sedan, zgodnie z koncepcją "Born to be Sedan ", co pozwoliło wydobyć zrównoważone kształty włoskiego ...
    Wartość rezydualna, czyli co zrobić, żeby jak najmniej stracić Wartość rezydualna, czyli co zrobić, żeby jak najmniej stracić
    Samochody tracą na wartości najbardziej w ciągu pierwszych trzech lat eksploatacji. Po tym okresie cena auta spada nawet do 40 proc. jego wartości początkowej. Jeśli jest to intensywnie eksploatowany samochód firmowy, który ...

•  
    • Warto przeczytać
    • VW Sharan, wnętrze
      VW TOURAN CZARNY MAT
      8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      Ford Focus II, Bestia
      Wyścigi na motorach na 1-8 mili