Brak komunikacji Transporter 2.5 tdi Bosch EDC 15VM 2001r

Brak komunikacji Transporter 2.5 tdi Bosch EDC 15VM 2001r

07 Kwi 2013, 11:02

Witam panowie:) mam mały problem z komunikacją z silnikiem w T4, zasilanie na wtyczce jest oki, próbowałem to ugryźć Diagunem i Vag Comem Pro i nic:/ nie łączy sie z niczym. Problem tkwi w tym że jakiś macher <który teraz sie rozpił> kombinował coś z immo jakieś tam zabezpieczenie w którym przed odpaleniem trzeba dotknąć śrubki koło radia żeby auto zapaliło. oki auto pali ale nie mam jak pompy ustawić <kąta wtrysku>. Odesłałem gościa do tego machera żeby dogadał sie z tym co narobił bo ja po kimś grzebać i przerabiać nie będe:/ ale gość stwierdził że wszystko jest dobrze tylko sterownik uszkodzony <co jest niezbyt możliwe bo auto praktycznie normalnie chodzi tylko mocy brak>, po czym za robotę policzył sobie flaszkę:/. Gość to mój wujek i nie chce zostawić go na lodzie więc szukam rozwiązań. Sprawa wygląda tak:
-radio oryginalne
-kable do obd2 <nie obcięte>
-licznik działa
-tylko ta kombinacja z immo
Ze schematów które posiadam wynika że linka K <komunikacyjna> idzie właśnie przez immo do licznika i później do OBD, szaro biały kable, według mnie ta przeróbka immo robi zakłócenia na lince k i d...pa z diagnozy:/
Moje pytanko czy miał ktoś z takim cudem do czynienia?? ma ktoś może pinologię tego sterownika?? i czy ten kabelek idzie <w jednym kolorze> od samego sterownika?

Pozdrawiam i dziękuje za wszystkie sugestie Przemek:)
przemek217
Launch X-431 DIAGUN - tester diagnostyczny
Awatar użytkownika

Miejscowość: Limanowa
Prawo jazdy od: 16 01 2005
Auto: Audi a6 C5
Silnik: 1.8 T 150KM AEB
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1998

Re: Brak komunikacji Transporter 2.5 tdi Bosch EDC 15VM 2001r

12 Maj 2013, 12:54

Tak dla potomnych lub osób które będą miały podobny problem z komunikacją w samochodach z grupy vw <nie wszystkie modele ale większość w latach 1998> 2004>. Linka komunikacyjna <szaro-biały kable> idzie od ecu przez immo i licznik, w moim przypadku komunikacje blokował licznik który uległ uszkodzeniu i był naprawiany obrotomierz i wskaźnik temperatury lecz została uszkodzona linka komunikacyjna w liczniku najprawdopodobniej występuje zwarcie w liczniku co całkowicie blokuje całą komunikacje ABS, poduchy, silnik itp.. zero reakcji, po zmianie licznika <od passata b5 FL do testów ponieważ licznik jest troche inny i większość kontrolek świecie non stop> komunikacja zreanimowana i wszystko gra:D
przemek217
Launch X-431 DIAGUN - tester diagnostyczny
Awatar użytkownika

Miejscowość: Limanowa
Prawo jazdy od: 16 01 2005
Auto: Audi a6 C5
Silnik: 1.8 T 150KM AEB
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1998
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

10 faktów na temat programu ogniw paliwowych Hyundaia 10 faktów na temat programu ogniw paliwowych Hyundaia
    Do końca 2015 roku na europejskich drogach pojawi się 250 egzemplarzy modelu Hyundai ix35 Fuel Cell napędzanego ogniwami paliwowymi. Do końca 2015 roku do europejskich klientów trafi 250 egzemplarzy modelu Hyundai ...
    Nie daj się zaskoczyć zimie i zadbaj o swoje auto Nie daj się zaskoczyć zimie i zadbaj o swoje auto
    Szron na szybach, temperatury spadające poniżej zera i pierwsze opady śniegu oznaczają jedno – to ostatni dzwonek, aby przygotować swoje auto do zimy. Okres zimowy jest nie tylko testem dla aut, ale w szczególności ...

•  
    • Warto przeczytać
    • VW Sharan, wnętrze
      VW TOURAN CZARNY MAT
      8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      Ford Focus II, Bestia
      Wyścigi na motorach na 1-8 mili