Brak mocy, mechanicy rozkładają ręce...

Brak mocy, mechanicy rozkładają ręce...

22 Lut 2016, 14:24

Witam,
Trzy miesiące temu zakupiłem autko, VW Fox 1,2 55KM.
Od samego początku były z nim problemy, najpierw zapaliła się kontrolka silnika, samochód szarpał, nie miał mocy. Na komputerze wyskoczyły trzy błędy:
1. Zbyt mała wydajność katalizatora
2. Uszkodzenie czujnika położenia wałka rozrządu
3.Uszkodzenie czujnika wału korbowego.

Mechanik wyciął katalizator, założył emulator oraz podmienił czujniki. Kontrolka zgasła lecz reszta błędów została. (łącznie z szarpaniem i brakiem mocy). Mechanik poddał się.

Poszukałem więc innego , który wymienił łańcuszek rozrządu, świece, sprawdził elektrykę, ciśnienie oleju i paliwa, po raz kolejny podmienił czujniki oraz przeczyścił i wyregulował przepustnicę.
Zniknął problem z czujnikiem wału korbowego lecz niestety auto dalej szarpie, nie ma mocy a na komputerze wyskakuje błąd czujnika wałka rozrządu.
I znów kolejny mechanik się poddaje nie wiedząc co dolega mojemu Foxowi...

Dodam jeszcze, że to szarpanie i brak mocy nie występuje cały czas tylko co któreś odpalenie. Łatwo rozpoznać gdy załączy się błąd, bo po przekręceniu kluczyka Fox nie odpala na dotyk tylko kręci tak długo aż w końcu odpali. Mało tego zaczyna wtedy żreć paliwo.

Już nie mam sił na to autko, mechanicy z resztą też nie.
Może ktoś z was miał podobny problem i pomoże.

Z góry dziękuję.
Urbanus1
Nowicjusz

Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Vw Fox/ Seat Ibiza

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

54 Rajd Barbórka w drugi weekend grudnia 54 Rajd Barbórka w drugi weekend grudnia
    Rajd Barbórka odbędzie się w tym roku w drugi weekend miesiąca. Rywalizacja na odcinkach specjalnych oraz trasie Kryterium Asów na Karowej będzie toczyła się w sobotę, 10 grudnia. 54. edycja kultowej imprezy ...
    Sposoby na zmniejszenie kosztów ubezpieczenia samochodu Sposoby na zmniejszenie kosztów ubezpieczenia samochodu
    Niestety koszty ubezpieczenia samochodu wciąż rosną. Zindywidualizowany sposób liczenia składki oraz zwiększające się sumy wypłaconych odszkodowań dają się we znaki właścicielom samochodów, nawet tym bezszkodowym. ...

•  
    • Warto przeczytać
    • DSCN5829
      Miasteczko Master Truck o zachodzie słońca
      Chevrolet Master Eagle 1933, tył
      Volkswagen Golf III, srebrny, dziewczny, 5
      Renault Megane R.S. 275 Trophy, przód