Brak mocy na 2 i 3 biegu

Brak mocy na 2 i 3 biegu

06 Maj 2014, 18:30

Witam,

Problem jak w temacie. Jak auto wchodzi na obroty powyżej 2tyś na 2 i 3 biegu traci moc, obroty rosną ale silnik nie ciągnie.
Na początku myślałem że to ślizgające się sprzęgło, ale zrobiłem dzisiaj test: zaciągnąłem ręczny na prostym parkingu, wrzuciłem 3 i powoli puszczałem sprzęgło. Nie było żadnych dziwnych dźwięków a autu zaraz po puszczeniu sprzęgła zgasło.

Co może być przyczyną takiego zachowania auta? Dodam jeszcze że chodzi o autko Volvo V40 1.9TD rok 1998.
crazeworm
Nowicjusz

Auto: Volvo V40
Silnik: 1.9TD 90KM

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Tajemnice układów kierowniczych Tajemnice układów kierowniczych
    Układy kierownicze stosowane w modelach ŠKODY to zaawansowane zespoły różniące się budową, ale stające przed tymi samymi wyzwaniami: komfortowym i precyzyjnym prowadzeniem, oszczędzaniem paliwa oraz bezpiecznym ...
    Dacia Duster Blackshadow nowa seria limitowana Dacia Duster Blackshadow nowa seria limitowana
    Wszechstronny SUV marki Dacia przybiera nową szatę miejskiego stylu. Dzięki starannie dobranym elementom wystroju zewnętrznego Duster Blackshadow nie pozostanie niezauważony. Wyróżnia go między innymi krata wlotu powietrza ...

•  
    • Warto przeczytać
    • VW Sharan, wnętrze
      VW TOURAN CZARNY MAT
      8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      Ford Focus II, Bestia
      Wyścigi na motorach na 1-8 mili