Brak mocy na 2 i 3 biegu

Brak mocy na 2 i 3 biegu

06 Maj 2014, 18:30

Witam,

Problem jak w temacie. Jak auto wchodzi na obroty powyżej 2tyś na 2 i 3 biegu traci moc, obroty rosną ale silnik nie ciągnie.
Na początku myślałem że to ślizgające się sprzęgło, ale zrobiłem dzisiaj test: zaciągnąłem ręczny na prostym parkingu, wrzuciłem 3 i powoli puszczałem sprzęgło. Nie było żadnych dziwnych dźwięków a autu zaraz po puszczeniu sprzęgła zgasło.

Co może być przyczyną takiego zachowania auta? Dodam jeszcze że chodzi o autko Volvo V40 1.9TD rok 1998.
crazeworm
Nowicjusz

Auto: Volvo V40
Silnik: 1.9TD 90KM

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

54 Rajd Barbórka w drugi weekend grudnia 54 Rajd Barbórka w drugi weekend grudnia
    Rajd Barbórka odbędzie się w tym roku w drugi weekend miesiąca. Rywalizacja na odcinkach specjalnych oraz trasie Kryterium Asów na Karowej będzie toczyła się w sobotę, 10 grudnia. 54. edycja kultowej imprezy ...
    Brudne szyby w samochodzie to kwestia bezpieczeństwa Brudne szyby w samochodzie to kwestia bezpieczeństwa
    Badania wykazały, że brudna przednia szyba dwukrotnie zwiększa ryzyko kolizji. Kolejnym efektem zaniedbania czystości auta jest większe i szybciej postępujące zmęczenie kierującego pojazdem w porównaniu do sytuacji, ...

•  
    • Warto przeczytać
    • DSCN5829
      Miasteczko Master Truck o zachodzie słońca
      Chevrolet Master Eagle 1933, tył
      Volkswagen Golf III, srebrny, dziewczny, 5
      Renault Megane R.S. 275 Trophy, przód