Brak odpowiedzi przy próbie zapalenia samochodu- Seat Leon I

Brak odpowiedzi przy próbie zapalenia samochodu- Seat Leon I

30 Maj 2015, 21:48

Witam.
Dzisiaj przyjechałem z pracy i zgasiłem normalnie samochód, a potem chciałem pojechać do sklepu i niestety nie udało mi się zapalić ponownie silnika. Podczas próby pobierany jest prąd( czyli jak próbuje zapalić to gaśnie podświetlenie w samochodzie lub jak włączę światła to też gasną podczas próby palenia). Chciałbym zasięgnąć opinii co mogło się stać, że nagle samochód nie reaguje i nie da się go zapalic ( Zgasiłem go ostatni raz normalne i nigdy nie miałem problemów z rozrusznikiem ani nic z tych rzeczy). Byłbym bardzo wdzięczny jakby ktoś mi podpowiedział co mogło się stać, albo co jest przyczyną.

Z góry dziekuję
Hutniq
Obserwowany

Prawo jazdy od: 23 05 2011
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Seat Leon I
Silnik: 1.9 TDI
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2004

Re: Brak odpowiedzi przy próbie zapalenia samochodu- Seat Leon I

31 Maj 2015, 14:54

Możliwe, że zawiesił się bendix na rozruszniku. To, że nigdy nie miałeś dotychczas problemów z rozrusznikiem, nie oznacza, że nigdy ich nie będzie. Wszystko ma określoną żywotność. Bendix akurat też, choć w cale nie jest powiedziane, że uległ uszkodzeniu. Może to być po prostu zwykły zbieg okoliczności. Znam auta, które są prawie nowe z niewielkim przebiegiem, a też potrafi zawiesić się bendix. Tak więc jeśli to usterka jednorazowa, to póki co nie ma się co przejmować :-)
Podpis zwiał z miejsca zdarzenia - trwają poszukiwania.
kkamykk
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Miejscowość: Frankfurt am Main
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Hyundai i40
Silnik: 1.6 GDI 135KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2013
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Sposoby na zmniejszenie kosztów ubezpieczenia samochodu Sposoby na zmniejszenie kosztów ubezpieczenia samochodu
    Niestety koszty ubezpieczenia samochodu wciąż rosną. Zindywidualizowany sposób liczenia składki oraz zwiększające się sumy wypłaconych odszkodowań dają się we znaki właścicielom samochodów, nawet tym bezszkodowym. ...
    Dziewczyny na skutery - zakup jednośladu Dziewczyny na skutery - zakup jednośladu
    Skuter to idealny środek transportu dla tych, którzy chcą ominąć korki i nie korzystają z komunikacji miejskiej. Po niedawnej nowelizacji ustawy o kierujących pojazdami, popularność małych motocykli gwałtownie wzrosła. ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Master Truck
      Zarysowana felga i ubytki w oponie
      Porównanie opon klasy A i G - droga hamowania
      36
      Autosalon Genewa 2006