Brak oplaty skarbowej ,i nie zaresjestowane auto. Kupno

Brak oplaty skarbowej ,i nie zaresjestowane auto. Kupno

06 Mar 2009, 22:00

Witam mam problem mianowicie, chce kupić auto od kolesia który nie był w urzędzie skarbowym złożyć ze kupił auto i na umowie ma 1000zl i nie zapłacił podatku od wzbogacenia i teraz mam pytanko czy jak kupił auto za 1000 zł to miał iść z tym do urzędu ? auto jest wyrejestrowane przez poprzedniego właściciela. aha i jeszcze jedno pytanko czy jak on ma wyrejestrowane auto to czy może mieć oc bo ma opłacone podobno od poprzedniego właściciela, wartość rynkowa auta to jakieś 2600 zł.Bardzo prosił bym o odpowiedz.
toman2121
Nowicjusz
 
Posty: 1
Rejestracja: 06 Mar 2009, 21:40

Re: Brak oplaty skarbowej ,i nie zaresjestowane auto. Kupno

06 Mar 2009, 22:46

Podatek od wzbogacenia czyli czynności cywilno prawnych płacisz od wartości rynkowej a nie od ceny na umowie.

To, że ten który Ci sprzedaje nie zapłacić Ciebie nie interesuje - to jest jego obowiązek podatkowy.

Możesz więc od niego kupić samochód, zapłacić podatek 2% wartości rynkowej w ciągu 14 dni od daty zakupu, wypełnić druk PCC-3 i wysłać do urzędu skarbowego.

NIE ZAPOMNIJ
Jeżeli ten, który Ci sprzedaje nie przerejestrował na siebie samochodu czyli nie jest w dowodzie rejestracyjnym to MUSI CI DAĆ ORYGINALNĄ UMOWĘ którą zawarł z osobą widniejącą w dowodzie rejestracyjnym.

Jeżeli prowadzi działalność gospodarczą - handel pojazdami to może dać Ci kopię NOTARIALNĄ + zaświadczenie o działalności z której wynika, że handluje pojazdami.

Bez oryginału umowy pośredniej nie zarejestrujesz samochodu.

pozdrawiam

Dariusz Sawicki
pozdrawiam

Dariusz Sawicki
DariuszSawicki
Stały forumowicz
 
Posty: 1023
Rejestracja: 13 Lis 2008, 13:44
Miejscowość: Wrocław
Auto: Nie mam
 • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

  Jak podjeżdżać na wzniesienia i bezpiecznie z nich zjeżdżać? Jak podjeżdżać na wzniesienia i bezpiecznie z nich zjeżdżać?
  Poruszanie się po ulicach miast przypomina często wyprawę w trudno dostępny teren. Wysokie krawężniki, koleiny, dziury na drodze mogą być wyzwaniem nawet dla doświadczonych offroadowców. Zauważyli to producenci samochodów ...
  Lakiernia powłok zewnętrznych Lakiernia powłok zewnętrznych
  Audi uruchomiło w swojej fabryce w Ingolstadt nową lakiernię powłok zewnętrznych. Prof. dr Hubert Waltl, członek zarządu Audi AG ds. produkcji, razem z dyrektorem fabryki Albertem Mayerem i przewodniczącym Rady Zakładowej ...

 •  
  • Warto przeczytać
  • Trial Lędziny 2014 czerwiec
   Master Truck
   SuperOES & BMW Challenge - 10.03.2012, Tor Poznań - zdj. 8
   Fiat Freemont Cross
   Samochody z graffiti