Brak opłaty skarbowej na umowie

Brak opłaty skarbowej na umowie

02 Lut 2009, 16:01

Witam mam pytanie wyccytalem na forum ze jak umowa na auto jest do tys.zl to nieplaci sie oplaty skarbowej ok.a czy sie podbija taka umowe bo upilem auto i niema pieczatek na umowie(oczywiscie z trzeciej reki).Dziekuje za odp.i pozrawiam
maly25798
Nowicjusz

Miejscowość: Łuków

Re: Brak opłaty skarbowej na umowie

03 Lut 2009, 22:16

Teraz nie podbija się umów w urzędzie.

Opłata skarbowa dotyczy samochodów o WARTOŚCI RYNKOWEJ powyżej 1000 zł czyli jeżeli kupiłeś auto, które normalnie kosztuje 10 000 zł za 990 zł to płacisz 2% od 10 000 zł

pozdrawiam

Dariusz Sawicki
pozdrawiam

Dariusz Sawicki
DariuszSawicki
Stały forumowicz

Miejscowość: Wrocław
Auto: Nie mam

16 Lut 2009, 13:39

Witam
Mam podobny problem tylko że wartość auta nie przekraczała na umowie 1000 zł pojechałem do U.S i jakaś młoda babka sprawdziła w książce i wyczytała że wartość rynkowa wynosi 1350 zł po czym powiedziała żebym jechał rejestrować samochod i nie wnosił żadnych opłat.
Teraz mam pyt. : czy musze składać w u.s pcc jeżeli wartość jest niższa niż 1000 ?? czy moge iść odrazu rejestrować bez żadnych dokumentów z u.s
Piter24DG
Nowicjusz

16 Lut 2009, 14:49

WK już od dość dawna nie potrzebuje żadnych dokumentów, czy pieczątek z US. Jak mi kiedyś powiedziano: to sprawa między mną, a fiskusem i ich to już nie interesuje. Jedź, rejestruj i nie oglądaj się na urząd. Wartość rynkowa, to wartość średnia. Nikt nigdy nie będzie do tego dochodził, WK nie zgłasza takich transakcji do US.
Maciek_S
Nowicjusz

Miejscowość: Pomorze

16 Lut 2009, 15:34

Ok czyli auto moge spokojnie rejestrować i nie musze opłacać podatku Teraz mam jeszcze pytanie czy musze w takim razie wogóle zglaszac w u.s. że zakupiłem te auto ??
Piter24DG
Nowicjusz

16 Lut 2009, 22:38

Nie musisz. Jakiś czas temu było tak, że nawet umowa zwolniona z podatku od czynności cywilno-prawnych musiała mieć pieczątkę z US zaświadczającą o tym zwolnieniu (ta pieczątka kosztowała opłatę skarbową 5zł), teraz nie ma już nic.
Maciek_S
Nowicjusz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Toyota Prius - aerodynamika i niskie zużycia paliwa Toyota Prius - aerodynamika i niskie zużycia paliwa
    Toyota Prius czwartej generacji już na pierwszy rzut oka zwraca uwagę swą aerodynamiczną sylwetką. I nie jest to tylko subiektywne wrażenie, ponieważ dzięki starannemu zoptymalizowaniu kształtów nadwozia projektantom ...
    Hybryda? Czy to się opłaca? Hybryda? Czy to się opłaca?
    Jeżeli pokonujemy co roku dziesiątki tysięcy kilometrów i szukamy oszczędnego samochodu, wybór często pada na zakup auta z Dieslem lub instalacją LPG. Od lat na rynku jest alternatywa, która okazuje się ...

• Re: Brak opłaty skarbowej na umowie

17 Lut 2009, 22:22

dziekuje za odpowiedzi
    maly25798
    Nowicjusz

Miejscowość: Łuków

03 Sty 2010, 21:32

a jezeli kupilem sobie autko z 93 r takiego malego peugeota i na umowie mam 900 zl ale nie podoba mi sie naprzyklad i chce go dalej sprzedac ale nie rejestrowac na siebie. To jak mam napisac umowe i czy ktos sie kiedys nie doczepi ze nie oplacilem oplaty skarbowej
    MECZU
    Nowicjusz

04 Sty 2010, 00:36

Transakcje cywilno prawne do kwoty 1000zl są zwolnione z w/w podatku. Nie musisz nic płacić, nie musisz mieć również poświadczenia z US. Nie musisz także przerejestrowywać na siebie pojazdu - sprzedajesz na podstawie umowy KS, która jest poświadczeniem własności.
    Gdybyś poszedł do US, to mogliby uznać, że auto jest więcej warte i naliczyć Ci podatek. Jeżeli jednak tam nie pójdziesz, to nikt sie do Ciebie nie przyczepi, nikt nie będzie sprawdzał, czy Twój stary Peugeot jest więcej warty :). Gdyby to było sprawne auto z np. 2000r. i na umowie wpisałbyś 900zł, to wtedy ewidentnie wyglądałoby to na przekręt, choć przy tych kwotach i tak wątpię, żeby ktoś kiedyś zawracał sobie głowę z jakimś dochodzeniem prawdy.
    Sprzedasz za 900zł, nabywca pójdzie, zarejestruje i tyle. Gdyby nabywca sprzedał dalej i na umowie napisał 2000zł, kolejny poszedłby z tym do US, to istniałaby możliwość, ze Cie wezwą i każą zapłacić parę groszy podatku, choć takie sytuacje raczej się nie zdarzają, US ma poważniejsze sprawy na głowie od Twojego 20zł :).
    Maciek_S
    Nowicjusz

25 Lis 2010, 21:36

Witam

A jeśli samochód kupiłem za 1000 zł?

Bo wszędzie znajduje ze do 1000 zł bez opłat.

Muszę płacić podatek?
    reklamakolno
    Nowicjusz

Miejscowość: Kolno

26 Lis 2010, 00:24

reklamakolno napisał(a):Witam

A jeśli samochód kupiłem za 1000 zł?

Bo wszędzie znajduje ze do 1000 zł bez opłat.

Muszę płacić podatek?
    Nie płacisz...
    Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
    Nie odpowiadam na PW.
    Migi60
    Forumowicz VIP

Miejscowość: Polska
    Prawo jazdy od: 10 07 1979
    Auto: VW JETTA
    Silnik: 50KM
    Paliwo: Benzyna
    Typ: Sedan/Limuzyna
    Skrzynia biegów: Manualna

• Warto przeczytać
    • Grand Turismo Polonia 2008