Brak oświetlenia w bagażniku

brak oświetlenia w bagażniku

27 Sty 2016, 18:56

witam wszystkich i od razu proszę o wyrozumiałość dla mnie gdyż to mój pierwszy post:)
Nie cały tydzień temu kupiłem audi 80 rocznik 1991, nie działa mi oświetlenie w bagażniku i postanowiłem sprawdzić czym to jest spowodowane.
żarówka jest sprawna przejście prądu na kablach jest a napięcie wynosi 12V. jako że to dość stare auto oczyściłem kabelki z myślą że w tym tkwi problem jednak przy następnych próbach zauważyłem że żarówka świeci ale tylko jeśli kabelek dotyka karoserii. dodam że we wnętrzu auta oświetlenie działa bez problemowo. niestety elektryka zawsze sprawiało mi problemy a w tym wypadku nie rozumiem co się dzieje.
bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuje:)
faillas
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 13 06 2013
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: audi 80 B3
Silnik: 1.8 90KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1991

Re: brak oświetlenia w bagażniku

28 Sty 2016, 11:24

faillas napisał(a):jednak przy następnych próbach zauważyłem że żarówka świeci ale tylko jeśli kabelek dotyka karoserii.

Zapewne jest to kabelek od masy, który się urwał. Przykręć go do masy na stałe i będziesz miał oświetlenie.
Chyba, że masz na myśłi to, że żarówka świeci, jak do masy dasz dodatkowy kabelek i wtedy świeci, nawet jak bagażnik zamkniesz. Wówczas wynikałoby, że najprawdopodobniej masz uszkodzony włącznik oświetlenia bagażnika ( nie wiem, gdzie sie znajduje w twoim aucie, ale zazwyczaj są w zamkach ) lub przewód do/z niego do żarówki. Sprawdz masę przy żarówce na przewodzie, który przychodzi od włacznika.
Masz prawo zachować milczenie. A wszystko co napiszesz, może zostać zmoderowane
Nie pomagam na PW
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1110
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

Re: brak oświetlenia w bagażniku

28 Sty 2016, 17:03

Dziękuje bardzo za pomoc.
problemem tkwił w czujniku, rozebrałem go i przeczyściłem, dodatkowo naciągnąłem troszkę sprężynkę która dociskała taki metalowy trójkącik który łączył styki i teraz działa:)
jeszcze raz dziękuje i pozdrawiam:)
faillas
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 13 06 2013
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: audi 80 B3
Silnik: 1.8 90KM
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1991
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

[E] Audi A6 3,0TDI / BMW 530d / Merc E320CDI / Volvo S80 2,4 D5 [E] Audi A6 3,0TDI / BMW 530d / Merc E320CDI / Volvo S80 2,4 D5
    Podstawowe kryteria zestawienia: - limuzyna segmentu E - diesel o mocy ok. 200KM - skrzynia automatyczna Wytypowane modele do zestawienia: - Audi A6 C6 3,0 TDI - 225KM - BMW 530d e60 - 218KM - Mercedes E 320 CDI w211 - 204KM ...
    Nie rób krzywdy kierowcy i zapinaj z tyłu pasy bezpieczeństwa Nie rób krzywdy kierowcy i zapinaj z tyłu pasy bezpieczeństwa
    Pasy bezpieczeństwa są najbardziej efektywnym urządzeniem chroniącym pasażera podczas wypadku. Aż 60 proc. osób siedzących z tyłu nadal nie zapina pasów. Pasy bezpieczeństwa są najbardziej efektywnym urządzeniem ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Moto Piknik - Olsztyn/Dajtki 2009
      Wypadek na DK86
      MINI John Cooper Works GP, przód
      Lexus NX, tył