Brak tablicy rejestracyjnej:/:/

brak tablicy rejestracyjnej:/:/

06 Sty 2007, 12:27

witam.wczoraj ktos zarypal mi tablice rejestracyjna:/ co mam teraz zrobic?? moge w jakis sposob dostac nowa taka sama?? powinienen to zglosisc na policje?? z gory dziekuje i prosze o w miare szybka odp
Jakub365
Nowicjusz

Re: brak tablicy rejestracyjnej:/:/

06 Sty 2007, 13:32

bylem przed chwila na komisariacie i policjant powiedzial ze moge jezdzic z 1 tablica,protokolu mowil ze nie tzreaba pisac bo nie mam dowodu kto mi to zrobil:/ kazal mi isc w pon do starostwa i to zglosic.nie wiecie ile bedzie kosztowalo dostanie nowej tablicy?? mam nadzieje ze nr bede mial te same??? czy nowe tablice dostane??:/ :/ :/ :/ :/ :/
Jakub365
Nowicjusz

08 Sty 2007, 08:36

Idź jeszcze raz na posterunek i jeszcze raz zgłoś KRADZIEŻ tablicy! Jak dyżurny powie Ci, że nie trzeba, to poproś o rozmowę z jego przełożonym! To skandal, żeby nie chcieli przyjąć zgłoszenia! Ja wiem, że statystyki..., że premie... Ale to [brzydkie słowa] niepojęte! Oni są od tego, żeby przyjąć zgłoszenie i działać (z różnym skutkiem, ale jednak)! Ciekawe, czy jakby Dyżurnemu zajumali "blachę", to czy też by tego nie trzeba było zgłaszać?!

Druga rzecz:
Jakub365 napisał(a):(...) policjant powiedzial ze moge jezdzic z 1 tablica...
Niech Ci to da na piśmie! Z pieczątkami komendy i swoją własną oraz z adnotacją, że bierze na siebie pełną odpowiedzialność prawną i finansową, jeśli któryś z Jego kolegów z RD nie będzie chciał się zgodzić na jazdę z jedną tylko tablicą, albo jak ktoś z Twoją tablicą zatankuje TIR-a (tak, ze 400 litrów) do pełna na stacji i "zapomni" zapłacić...
A w ogóle, to powiedział Ci może, która tablica jest ważniejsza (gdzie masz wozić tą, która Ci została)?

Jakub365 napisał(a):(...) protokolu mowil ze nie tzreaba pisac bo nie mam dowodu kto mi to zrobil...
A, co [brzydkie słowa], masz aresztować i przyprowadzić mu sprawców na miejsce? Ja [brzydkie słowa], ale się porobiło... Żenada na całego... Sytuacja nadaje się do prasy, a Dyżurny na Listę bezrobotnych bez prawa do zasiłku...

A tak zupełnie na poważnie, to jak śmiałeś przeszkadzać Panu Policjantowi w Pracy, jak był zmęczony...
Pozdr
fourup
Nie udzielam porad na PW - tylko forum ogólne!
fourup
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Miejscowość: Kraków, Słomniki
Prawo jazdy od: 08 01 1999
Auto: Mercedes S124 250D
Silnik: OM602
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 1990

11 Sty 2007, 16:56

miałem identyczny przypadek kilka lat temu "Pan Policjant" powiedział mi dokładnie to samo a tablice dostałem nowe z innymi nr
major
Nowicjusz

Miejscowość: k-ce

19 Sty 2007, 19:13

Zgłosic na policji i koniec a jak ktos sobie załozy twoja tablice i powiedzmy zatankuje na stacji benzynowej i odjedzie ......... :shock:
pomdro
Nowicjusz

Miejscowość: rybnik

22 Sty 2007, 00:36

co do tankowania, to i tak sie nie bedzie zgadzał samochód do tablicy , no chyba że będą mieli identyczny wózek. :p Porostu idziesz i zgłaszasz kradzież tablicy rejestracyjnej. Potem idziesz i powinni wyrobić tobie nową blache z tym samym numerem. No chyba że miałeś akurat stare tablice(czarne lub te z flagą RP). Bo jeśli miałeś te nowe unijne to tylko dosztukują jedną.

Pozdrawiam
Remigiusz 73

P.S.
Najlepiej przykręć tablice albo zamontuj tak by zdjęcie jej było dużym wyczynem. U mnie w jednym aucie są tablice przykręcone tak że sam nie mogłem ich kiedyś odkręcić, a w drugim są w ramkach(jakieś skubane te ramki że sie cholernie ciężko otwiera.Z dwoma sie szarpałem chyba z 1h) a w przyczepie to twardo przewierciłem blachy i na nity :P)
Nie chcesz płacić mandatów kup CB.
161BD101
Nowicjusz

Miejscowość: Słupsk
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Ostre zakręty, zakosy i serpentyny pod kontrolą Ostre zakręty, zakosy i serpentyny pod kontrolą
    Sezon wycieczek na wędrówki górskie trwa. Wielu turystów pokonuje autem setki kilometrów, aby dojechać do celu. Droga często jest bardzo wymagająca, głównie ze względu na liczne ostre zakręty, ...
    Podsumowanie i wyniki Night Power 2016 Podsumowanie i wyniki Night Power 2016
    Kolejna impreza przygotowana przez Night Power już za nami. Organizatorzy tym razem przygotowali więcej atrakcji niż to było w latach ubiegłych, mogliśmy oglądać wyścigi na 1/8 mili które zostały zorganizowane na ulicy ...

• Re: brak tablicy rejestracyjnej:/:/

22 Sty 2007, 10:22

Ja myśle że najlepszym rozwiązaniem jest przymocowanie tablicy rejestracyjnej za pomocą nitów zrywalnych..
    Michał
    Moderator
    Awatar użytkownika

Zdjęcia: 7
    Miejscowość: Grodzisk Mazowiecki

22 Sty 2007, 10:46

Bo jeśli miałeś te nowe unijne to tylko dosztukują jedną

No niestety nie.Mylisz się kolego.Wiąże to się z wymianą tablic i dowodu rejestracyjnego.
    Nie ma głupich pytań tylko są głupie odpowiedzi
    grzestv
    Zaawansowany
    Awatar użytkownika

Miejscowość: okolice Warszawy
    Auto: nie mam

22 Sty 2007, 22:59

Wiąże to się z wymianą tablic i dowodu rejestracyjnego.
    Kilka krotnie spotkałem się z kradzieżą tablic i w tych przypadkach nie było mowy o wymianie na nowe. Były to tablice obowiązujące w danym czasie. Poza tym sam chciałem by mi dosztukowano jedną tablice rejestracyjną gdyż posiadam bagażnik na rowery mocowany na haku holowniczym i tam jest miejsce na tablice. Tylko że nigdy nie ce misie jej przekładać. Byłem wiec się dowiedzieć o wyrobienie jeszcze jednej blachy. Powiedzieli że mogą ale muszą mieć jakieś tam kwitki z urzędu i tam to trochę kosztowało. Odpuściłem sobie. :)
    Nie chcesz płacić mandatów kup CB.
    161BD101
    Nowicjusz

Miejscowość: Słupsk

10 Lut 2007, 15:46

Witam,
    Nie będę zakładał nowego tematu.
    Chciałem zapytać o taką jedną rzecz. Ktoś pracuje jako kierowca i rozwozi towar do sklepów. Zatrzymał się, żeby się załatwić albo kupić sobie coś do jedzenia, wraca, i okazuje się, że tym czasem zwineli mu tablice. I co dalej w takiej sytuacji, skoro musi dowieżć towar duży kawał drogi na konkretną godzinę?
    Pozdro.
    arek_89
    Zaawansowany
    Awatar użytkownika

Miejscowość: Małopolska

12 Lut 2007, 01:33

Patrz jak wyżej :)
    Policjant może ci zaraz nie zabierze DR, w końcu mogła odpaść i nie zauważyłeś, więc jedziesz rozwozić towar - a potem zgłaszasz na policję kradzież...

JM
    Jacek_Michu
    Nowicjusz

16 Lut 2007, 19:53

nie padla konkretna kwota ktora trzeba zaplacic za nowa tablice. czy ktos dorabial tablice? ile to kosztuje? bo dzisiaj wlasnie zgubilem przednia. mam biale tablice z flaga polski chyba nie bede musial ich wymieniac na te z flaga UE?
    buba
    Nowicjusz

• Warto przeczytać
    • Trial Lędziny 2014 czerwiec
      Master Truck
      SuperOES & BMW Challenge - 10.03.2012, Tor Poznań - zdj. 8
      Fiat Freemont Cross
      Samochody z graffiti