Brak ważnego przeglądu, można jechać?

Brak ważnego przeglądu, można jechać?

30 Maj 2015, 19:08

Witam,

Jutro muszę jechać w dłuższa trasę, ale nie mam ważnego przeglądu, więc lepiej nie brać ze sobą dowodu rejestracyjnego i ściemniać, że np. zrobiłem przegląd w czwartek, i czy ,mi uwierzą? Czy uczciwie powiedzieć, że zapomniałem- tylko czy wtedy pozwolą mi dalej jechać? Jakie mogą być kary?

Pozdrawiam,
Highlander
Highlander
Nowicjusz

Miejscowość: Pruszków

Re: Brak ważnego przeglądu, można jechać?

30 Maj 2015, 19:18

Jeśli spowodujesz kolizję to FU może odmówić wypłaty odszkodowania na rzecz poszkodowanego, czyli będziesz musiał pokryć szkodę z własnej kieszeni.
Nie odpowiadam na problemy na PW
bonifacy
Stały forumowicz

Prawo jazdy od: 01 01 1981
Auto: Fabia I , Fabia II
Silnik: 1,4 AME , 1,4 BXW
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna

31 Maj 2015, 19:25

Jechać mozesz,nikt Ci tego nie zabroni.W przypadku kontroli dokumentów DR ląduje w WK.Byc moze ze unikniesz kary w postaci punktów oraz $$$$.. :D
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP

Miejscowość: Polska
Prawo jazdy od: 10 07 1979
Auto: VW JETTA
Silnik: 50KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna

31 Maj 2015, 19:54

Samo ryzyko jazdy i dostania kary w postaci mandatu i punktów karnych jest niczym w porównaniu z tym co będzie jeżeli spowodujesz wypadek. Bo pełną odpowiedzialność poniesiesz Ty. Ja nie popieram takich akcji, ale wiem, rozumiem, każdy może zapomnieć :D
olafkazik
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 16 01 1986
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: RR
Paliwo: Diesel
Typ: Inny
Rok produkcji: 2010

02 Cze 2015, 10:12

a nie prościej podjechać na SKP po drodze i zrobić przegląd?
taniej prościej bezpieczniej,
jak auto nie przechodzi przeglądu to i w dłuższą trasę bym sie nie wybierał
Panowie!! Co JEST!! Ciśnienie mi spada! ;)
pocieszny
Forumowicz VIP

Zdjęcia: 1
Miejscowość: z błota ;)

03 Cze 2015, 11:01

pocieszny napisał(a):a nie prościej podjechać na SKP po drodze i zrobić przegląd?
taniej prościej bezpieczniej,
jak auto nie przechodzi przeglądu to i w dłuższą trasę bym sie nie wybierał

Święte słowa... :piwo:
Podpis zwiał z miejsca zdarzenia - trwają poszukiwania.
kkamykk
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Miejscowość: Frankfurt am Main
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Hyundai i40
Silnik: 1.6 GDI 135KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Rok produkcji: 2013
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Sposoby na zmniejszenie kosztów ubezpieczenia samochodu Sposoby na zmniejszenie kosztów ubezpieczenia samochodu
    Niestety koszty ubezpieczenia samochodu wciąż rosną. Zindywidualizowany sposób liczenia składki oraz zwiększające się sumy wypłaconych odszkodowań dają się we znaki właścicielom samochodów, nawet tym bezszkodowym. ...
    Nowoczesny i pełen charakteru - Citroen SpaceTourer Nowoczesny i pełen charakteru - Citroen SpaceTourer
    Nowoczesny i pełen charakteru – taki jest nowy CITROËN SpaceTourer. Z nadwoziem dostępnym w trzech wariantach i różnymi konfiguracjami wnętrza doskonale wpisuje się w nowoczesny styl życia – dla rodziny, ...

• Re: Brak ważnego przeglądu, można jechać?

07 Cze 2015, 20:04

Ja dodam, że samo niezabranie DR lub tłumaczenie, że się zapomniało nic nie da - obecnie policja ma dostęp do bazy danych, gdzie jest również wpisana data badania technicznego. Daty te są aktualizowane codziennie. Więc z DR raczej ci nie przejdzie niestety.
    Jak policja cię zatrzyma, to są dwie opcje - oglądają samochód i albo cię puszczą w dalszą drogę, albo zakazują dalszej jazdy. Wówczas laweta.
    Moim zdaniem najlepiej powiedzieć, że się poprostu zapomniało o przeglądzie i powiedzieć, że od razu jadę na najbliższą SKP. Wówczas jest szansa, że cię puszczą.
    Ale tak czy inaczej przed dłuższą podróża warto ten przegląd zrobić, nawet w trakcie trasy - SKP jest mnóstwo i zawsze możesz wjechać i przegląd zrobić i jechać dalej.
    Masz prawo zachować milczenie. A wszystko co napiszesz, może zostać zmoderowane
    Nie pomagam na PW
    MotoAlbercik
    Moderator
    Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1110
    Miejscowość: Tychy
    Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
    Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
    Paliwo: Benzyna + LPG
    Typ: Terenowy
    Skrzynia biegów: Automatyczna
    Rok produkcji: 2000

29 Sie 2016, 21:31

Wszystko można. Możesz też jechać po alkoholu, ale po co? :) Więc polecam nie jeździć bez przeglądu. Ja miałem sytuację taką, że jechałem ze zbitym przednim światłem, no i pech chciał, że stali. Jakby tego było mało, to oczywiście nie miałem ważnego przeglądu i... spisali co mieli spisać, do domu puścili (szok, że nie zakazali jazdy), ale mandacik 150 za brak badania technicznego przytuliłem. :) Przeglądy więc robić trzeba, bo łącznie wyszło mi to 250 złotych. A przegląd robię u zaufanych ludzi, wam też polecam. Jeśli jest ktoś z Warszawy i szuka dobrej stacji, niech zerknie tutaj, może się przydać: [reklama]
    Ostatnio edytowany przez MotoAlbercik, 30 Sie 2016, 09:51, edytowano w sumie 1 raz
    Powód: Reklama
    Alejandro
    Obserwowany

Prawo jazdy od: 02 02 1981
    Przebieg/rok: 4tys. km
    Auto: Ford Focus
    Rok produkcji: 2005

• Warto przeczytać
    • Master Truck
      Zarysowana felga i ubytki w oponie
      Porównanie opon klasy A i G - droga hamowania