Buczenie Łułuuuułuuuur - Renault Clio I

Buczenie Łułuuuułuuuur - Renault Clio I

06 Lis 2015, 08:03

witam. od paru dni słyszę dziwne buczenie. otóż jak jade gdzieś 90/100 hm/h na prostej drodze to jest ok. ale potem jak zwalniają obroty, to zaczyna buczeć tak dziwnie. wzmaga się jak nic nie robie ale jak wcisnę hamulec to przestaje, buczy i przy włączonym biegu i na luzie tez ale mniej, dodam też że biegi mi ciężko wchodzą szczególnie ze wstecznego na 1 Surprised

i jeszcze coś, jak ostatnio jeździłam podczas deszczu i najechałam na kałużę to silnik przy wyzszych obrotach buczał, jakby tlumik ale to nie to bo to tłumik już naprawiałam, nie wiem czy te dwa problemy sie ze soba łączą. :/
hanq89
Obserwowany

Prawo jazdy od: 06 02 2008
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: renault Clio I
Silnik: 1.4
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1994

Re: Buczenie Łułuuuułuuuur - Renault Clio I

01 Sty 2016, 15:39

Jak stoisz z odpalonym silnikiem i masz wciśnięte bądź puszczone sprzęgło to huczy?
Prawdopodobnie może to być łożysko oporowe sprzęgła na wykończeniu.
Kacper
Stały forumowicz

Zdjęcia: 3291
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy od: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Problem smogu w Polsce, a najbardziej ekologiczne samochody Problem smogu w Polsce, a najbardziej ekologiczne samochody
    Polska od lat ma najbardziej zanieczyszczone powietrze w Unii Europejskiej – mówi najnowszy raport NIK. W ponad 90 proc. za ten stan rzeczy odpowiada indywidualne ogrzewanie budynków. Pomimo tego, że samochody ...
    Motor Show Awards 2016 zostały przyznane Motor Show Awards 2016 zostały przyznane
    Już po raz trzeci rozstrzygnięty został konkurs, w którego kapitule zasiadają znamienici polscy dziennikarze motoryzacyjni. Konkurs dość specyficzny, bo jedynym kryterium wyłonienia nagrody jest subiektywne spojrzenie, ...

•  
    • Warto przeczytać
    • VW Sharan, wnętrze
      VW TOURAN CZARNY MAT
      8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      Ford Focus II, Bestia
      Wyścigi na motorach na 1-8 mili