Budowa własnego garażu a oszczędności

Budowa własnego garażu a oszczędności

14 Gru 2014, 10:36

Witajcie Koledzy !
Mam do was parę pytań, liczę na waszą pomoc
Kończę budowę swojego warsztatu, nie jest to jakiś wielki warsztat aczkolwiek założyłem działalność gospodarczą i mam zamiar na tym zarabiać - zawsze było to moim marzeniem : )

W związku z tym iż większość narzędzi pobiera ogromnie dużo energii elektrycznej szukam jakiś oszczędności , sposobu na tańszą eksploatacje sprzętu. Dowiadywałem się u swojego dostawcy energii czy mogę liczyć na jakąś zniżkę - odpowiedział ze jedyne co mogą zrobić to nocna taryfa ale przecież nie będę po nocach naprawiał samochodów :D

Kolejnym pomysłem to wspomaganie się kolektorami słonecznymi ? Dużo osób teraz to montuje w domach , mieszkaniach - ale czy ta moc wystarczy na jakieś chociaż 30% zmniejszenie energii w warsztacie ?
Każdy wie , że start jest najtrudniejszy, nie od razu będę miał kolejki klientów a niestety rachunki trzeba płacić - puki mam pieniążki z dotacji chce je ulokować jak najlepiej

Dziękuje za wszystkie rady !
montek54
Obserwowany

Auto: VW Passat
Rok produkcji: 2008

Re: Budowa własnego garażu a oszczędności

14 Gru 2014, 13:34

Witaj kolego!
Powiem ci , że kolektory słoneczne to dość dobry pomysł jednakże musisz się liczyć kosztami.
Są firmy, które pomagają z dotacją na taki sprzęt tak samo jak z zdjęciem eternitu z dachu.
Ja znam firmę, która pomaga w uzyskaniu 45% dotacji na montaż instalacji - http://www.hydrogaz.eu/kolektory.html

Może się przyda , w każdym bądź razie sam też się zastanawiam nad takim rozwiązaniem. Może ktoś jeszcze na forum będzie chciał się wypowiedzieć to oboje skorzystamy : )

Pozdrawiam Andrzej S
andrixu
Obserwowany

Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: VW Passat
Silnik: 2.0

29 Gru 2014, 21:01

Kolektory to najwyżej na ciepła wodę, do ogrzania to już mega inwestycja.
Marek99
Początkujący

03 Lut 2015, 08:55

Może piec na przepracowany olej do ogrzewania garażu?
andyroman
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 0- 0-1988
Auto: Chevrolet Trans Sport
Silnik: 3.4 V6 188KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Van
Skrzynia biegów: Automatyczna
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Sposoby na zmniejszenie kosztów ubezpieczenia samochodu Sposoby na zmniejszenie kosztów ubezpieczenia samochodu
    Niestety koszty ubezpieczenia samochodu wciąż rosną. Zindywidualizowany sposób liczenia składki oraz zwiększające się sumy wypłaconych odszkodowań dają się we znaki właścicielom samochodów, nawet tym bezszkodowym. ...
    Co może zamarznąć w naszym samochodzie? Co może zamarznąć w naszym samochodzie?
    Co w samochodzie jest szczególnie wrażliwe na niską temperaturę? Jak sobie poradzić z typowo zimowymi problemami? Poniżej prezentuję kilka odpowiedzi które mogą okazać się przydatne wielu kierowcom. Głównym ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Master Truck
      Zarysowana felga i ubytki w oponie
      Porównanie opon klasy A i G - droga hamowania
      36
      Autosalon Genewa 2006