BWM 530d e39 czy warto kupić?

28 Kwi 2013, 10:34

Witam, zastanawiam się nad kupnem E39. Zawsze mi się podobały. Mam prawie 2m wzrostu i lubię duże samochody. Znalazłem dosyć interesującą ofertę na znanym portalu aukcyjnym.
[link do oferty na Allegro wygasł]

Samochód ładnie się prezentuje, ale handlarz porobił tylko powierzchowne zdjęcia, na których ciężko dostrzec jakieś ubytki samochodu. Piszę, że wszystko jest super w 100%

Cena jest atrakcyjna, ale 13 letnie auto w tym segmencie, z takim przebiegiem to wyjątek. Dlatego wydaje mi się to podejrzane. Podoba mi się, że jest na takich felgach i ma manualną skrzynie, silnik też mi odpowiada.

Chciałem uzyskać opinie tutaj od Was, na temat tego egzemplarza, na temat tego modelu. Na co zwracać uwagę i jaki silnik byście polecili. Nie nastawiam się tylko na wysokoprężne.
baja88
Nowicjusz
 
Posty: 4
Prawo jazdy: 27 03 2007
Auto: -

28 Kwi 2013, 11:16

Nie kupuj od handlarza z podgatunku "bajkopisarze".
Killaz
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 1374
Zdjęcia: 5
Prawo jazdy: 09 06 2013
Auto: VW Golf
Silnik: 1.6 MPI
Paliwo: Benzyna
Rok produkcji: 2009

29 Kwi 2013, 20:13

Siemka, obecnie posiadam e39 525D, jeśli miałbym jeszcze raz kupować auto to również bym wybrał e39, lecz rozważył bym 530D bądź 540i + LPG i takie też Ci polecam(jeśli lubisz poszaleć :D). Co do ogłoszenia które podałeś, jeśli masz blisko podjedź z jakimś znajomym najlepiej mechanikiem niech obejrzy autko fachowym okiem. Co do ceny tej Bemki jest na niemieckich blachach więc do ceny należy doliczyć 18% podatku, wtedy wychodzi 23-24k, biorąc pod uwagę, że jest to przed-liftówka już nie jest tak różowo. Ogólnie zasada jest taka, żeby nie kupować od handlarzyków, jak przedmówca Ci napisał. Co do przebiegu to na to raczej uwagi nie zwracaj, bo z 90% samochodów na allegro ma cofany licznik, sam u siebie mam 360k km i mechanicznie stanie niemalże idealnym. Osobiście jeśli miałbym wybierać między autem z oryginalnym przebiegiem 150k km w opłakanym stanie, a z przebiegiem 300k km w super stanie, wybrał bym tą drugą opcje.
Pozdrawiam.
Lutero907
Nowicjusz
 
Posty: 11
Prawo jazdy: 01 01 2001
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Honda CR-V - SUV średniej wielkości
    Pierwszą dziesiątkę zamyka SUV średniej wielkości od Hondy. Consumer Reports przetestował ten model ze słabszym, turbodoładowanym silnikiem 1,5 l o mocy 192 KM, uzyskując średnie spalanie 28 mpg, w mieście 20 mpg, a na trasie ...