Captiva 2007

26 Gru 2013, 22:25

Siema, jestem nowym uzytkownikiem tego forum wiec z góry przepraszam za ewentualne "gafy" Mam problem dotyczacy chevroleta captivy od pewnego czasu dziwnie sie autko zachowuje. kupiłem używany samochód i wszystko było ok...od niedawna podczas uruchamiania auta, i właczenia ogrzewania czuc było w kabinie spalinami , próby przeczyszczenia filtra dały efekt ale podczas jazdy ok 150 km/h zaczęło dziac sie cos z układem kierowniczym - zaczelo trząsć kierownicą obroty zaczeły skakac i nie mogłem rozwinac szybszej prędkosci, zatrzyałem sie , zagasiłem i odpaliłem samochód i wszystko było ok zadnych problemów i kontrolek komputera....dzis podczas drogi do domu przy prędkośći ok 100k/h przy skrecie w prawo poczułem delikatne drgniecie ale wydawało sie ze jest ok do momentu zjazdu z drogi na skrzyżowaniu 90 stopni- podczas skretu okazało sie ze nie mam wspomagania kierownicy .... o co kaman? moge tym samochodem jechac do mechanika czy lepiej od razu laweta? czytałem troche ze moze to byc pompa ? co robic?
zegar1234
Obserwowany
 
Posty: 1
Auto: nie mam

07 Sty 2014, 12:42

O co Kaman? Najprawdopodobniej system czujników elektronicznych w układzie kierowniczym wychwycił nieprawidłowości i dla twego bezpieczeństwa powoduje to,że układ zapłonowy szwankuje,w niektórych modelach aut po wystąpieniu awarii układu wspomagania kierownicy silnik potrafi zgasnąć i nie można go uruchomić,ale tylko po zatrzymaniu się auta, a nie w trakcie jazdy.Jeśli tylko układ zapłonowy ci na to pozwala,to póki co, jak najszybciej wolniutko do mechanika :!:
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8466
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)

08 Sty 2014, 09:38

Od razu niekoniecznie laweta,najpierw podjechałbym do mechanika w celu jego sprawdzenia i diagnostyki komputerowe. Daj znać jaki wyszedł wynik,co się okazało.
Dabtuner
Aktywny
 
Posty: 295
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    BMW w leasingu – o czym warto pamiętać?
    Luksusowe modele BMW cieszą się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród przedsiębiorców. Korzystne rozwiązanie stanowi szczególnie BMW leasing. Na co zwrócić uwagę, decydując się na tę formę finansowania? ...
    Nissan Micra N-Tec - nowa stylizacja nadwozia i wnętrza
    Nissan wprowadził właśnie do sprzedaży nową, specjalną odmianę miejskiego modelu Micra. Wersja N-Tec wyróżnia się nową stylizacją nadwozia i wnętrza, a także zmodernizowanymi rozwiązaniami technicznymi. Jest też bardzo ...