Centralny chyba zamarzł...;/Vectra

21 Lut 2011, 20:04

Witam, mój problem dziś do tyczy zamka centralnego. Wieczorem dzialał jak zawsze, rano juz nie (w nocy -20 st. Centralny + pilot). Najelepsze jest to ze jak przekręcam kluczykiem to otwierają sie tylko dzwi kierowcy. A reszta na "guziki" Ale takimi bzdurami bym głowy nie zawracał gdyby nie to że mam klepke od wlewu paliwa na centralny i bagaznik! A musze zaraz zatankować! Co ja mam teraz urwać ta klapke? Ktos mial podobna sytuacje?co mam teraz zrobic?
Vectra B
lukasz
Zdunek16
Nowicjusz
 
Posty: 16
Miejscowość: Torun

22 Lut 2011, 11:16

Jak masz sedana to kicha ale jeżeli nie to możesz awaryjnie otworzyć klapkę od wlewu paliwa.musisz tylko dostać się do bagażnika i odsunąć boczek z błotnika tak jak do wymiany żarówki w lampie. Jak wszystko jest poskładane tak jak należy w fabryce i nikt nie grzebał to znajdziesz odchodzące od wlewu paliwa plastikowe cięgno za które trzeba chwycić i otworzyć klapkę manualnie. Jak nie ma cięgna to możesz próbować dostać się do samego siłownika i cofnąć go ręką.
Sprawdź na początek bezpieczniki bo może poszedł od centralnego i wystarczy wymienić.
arciasty
Stały forumowicz
 
Posty: 1012
Miejscowość: koluszki

22 Lut 2011, 17:26

Poprostu zamarzło. Normalna sprawa. Uruchom ailnik, pojeździj troszkę aż w środku zrobi się ciepło i popróbuj otwierać i zamykać centralny. Powinien puścić. Otwieraj i zamykaj na uruchomionym silniku - jest wieksze napięcie i "większa moc" siłowników.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Układ wydechowy o zmiennej długości – 1989 rok
    Układ wydechowy o zmiennej długości to domena samochodów sportowych i aut o wysokich osiągach, choć zdarza się, że pojawia się on w sedanach, w których klekot Diesla nie licuje ze sportowym wizerunkiem producenta. ...