Centralny zamek seat leon

centralny zamek [seat leon]

03 Wrz 2010, 19:05

Mam taki problem coraz częściej zdarza mi się, że jak chcę zamknąć samochód to gdy przekręcam kluczyk w zamku drzwi to zamykają mi się drzwi kierowcy, a reszta i bagażnik nadal są otwarte, to samo dzieje się przy otwieraniu(już mnie to irytuje). Co to może być?
borek19
Początkujący

Miejscowość: z domu ;P

Re: Centralny zamek [seat leon]

03 Wrz 2010, 19:47

Na początek sprawdż czy nie masz popękanych, przerwanych przewodów elektrycznych w przelotce (osłonie gumowej) między drzwiami kierowcy a przednim słupkiem .
Nie odpowiadam na problemy na PW
bonifacy
Stały forumowicz

Prawo jazdy od: 01 01 1981
Auto: Fabia I , Fabia II
Silnik: 1,4 AME , 1,4 BXW
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna

03 Wrz 2010, 20:53

bonifacy napisał(a):Na początek sprawdż czy nie masz popękanych, przerwanych przewodów elektrycznych w przelotce (osłonie gumowej) między drzwiami kierowcy a przednim słupkiem .

wątpię, bo od strony pasażera jest to samo:/
borek19
Początkujący

Miejscowość: z domu ;P

04 Wrz 2010, 08:07

W drzwiach kierowcy są styki mastera, które sterują pozostałymi drzwiami. Są one albo w siłowniku ( z siłownika wychodzi wówczas 5 przewodów zamiast 2 ) albo są w samym zamku. Bardzo często te przewody łamią się między karoserią a drzwiami. Dlatego kolega Bonifacy zasugerował ci abyś to sprawdził...
Szukając pomocy na forum masz nie wątpić tylko robić to, co polecają koledzy. Na tym polega pomoc.
Wracająć do tematu - jak sprawdzisz, czy przewody są całe i nic niepokojącego nie znjadziesz, to spróbuj na styki mastera przy centralce podać masę.
Masz prawo zachować milczenie. A wszystko co napiszesz, może zostać zmoderowane
Nie pomagam na PW
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1110
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

04 Wrz 2010, 13:57

Najpierw sprawdź bezpieczniki.
Seat Leon ma moduł komfortu.
andrzej_124
Stały forumowicz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

54 Rajd Barbórka w drugi weekend grudnia 54 Rajd Barbórka w drugi weekend grudnia
    Rajd Barbórka odbędzie się w tym roku w drugi weekend miesiąca. Rywalizacja na odcinkach specjalnych oraz trasie Kryterium Asów na Karowej będzie toczyła się w sobotę, 10 grudnia. 54. edycja kultowej imprezy ...
    Ostre zakręty, zakosy i serpentyny pod kontrolą Ostre zakręty, zakosy i serpentyny pod kontrolą
    Sezon wycieczek na wędrówki górskie trwa. Wielu turystów pokonuje autem setki kilometrów, aby dojechać do celu. Droga często jest bardzo wymagająca, głównie ze względu na liczne ostre zakręty, ...

•  
    • Warto przeczytać
    • DSCN5829
      Miasteczko Master Truck o zachodzie słońca
      Chevrolet Master Eagle 1933, tył
      Volkswagen Golf III, srebrny, dziewczny, 5
      Renault Megane R.S. 275 Trophy, przód