CERAMIZER ktoś używał?? czy to tylko chwyt reklamowy??

Re: CERAMIZER ktoś używał?? czy to tylko chwyt reklamowy??

12 Kwi 2016, 19:22

Po wlaniu ceramizera pozawieszały się popychacze... zbieg okoliczności? Nie wiem auto to galant 240tys całe szczęście nie mój.
korba85
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 03 09 2003
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Mitsubishi Carisma
Silnik: 1.6
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1996

12 Kwi 2016, 22:17

Tego ceramizera w tubce jest 7 gram, a gorącego oleju w silniku ok 5 litrów. Cóz to by musiała być za substancja, żeby zawiesić popychacze ? Chyba klej "super-cement"... :wink:
Anjin
Aktywny

Auto: Peugeot

13 Kwi 2016, 06:59

znowu innemu gościowi wahacz przestał stukać po ceramizerze... taki dobry.

Swoją drogą ceramizer ma 7ml a oleju jest 4-5l wiec jak on ma naprawić silnik, musiał by to być super ekstra jakiś cement...
korba85
Nowicjusz

13 Kwi 2016, 08:29

Zamiast serwować tu swoje mądrości z d..y, to poczytaj najpierw na necie czym jest ceramizer/rewitalizant, jak działa i jakie są opinie na temat tego typu produktów. Pisanie bzdur typu "komuś, coś, gdzieś, podobno" niewiele wnosi do tematu ...
Anjin
Aktywny

Auto: Peugeot

13 Kwi 2016, 22:59

uuu syneczku chwalisz ceramizer a piszesz że z du..y ...
no co ty?
korba85
Nowicjusz

22 Lip 2016, 21:09

[Aby zobaczyć film musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]

merkaba12
Początkujący

Prawo jazdy od: 18 03 2003
Przebieg/rok: 2tys. km
Auto: ford
Silnik: 1,3 44
Paliwo: Benzyna
Rok produkcji: 2007
Ostrzeżenia: 1
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Wyższe ubezpieczenie OC, podwyżki dla kierowców Wyższe ubezpieczenie OC, podwyżki dla kierowców
    Drastyczna podwyżka ubezpieczeń OC jaka miała miejsce w ostatnim czasie to bardzo mocny cios wymierzony w kierowców którzy płacą i tak już wysokie składki obowiązkowego ubezpieczenia za swoje samochody. Cena ...
    Ośmiokołowiec, bo cztery koła to za mało! Ośmiokołowiec, bo cztery koła to za mało!
    Czy to nie przesada? Aktualne samochody koncepcyjne zasilane energią elektryczną mają po cztery koła. Eliica bo tak nazywa się ten pojazd ośmiokołowy różni się od nich diametralnie – jest duża ma 5100 mm długości, ...

• Re: CERAMIZER ktoś używał?? czy to tylko chwyt reklamowy??

31 Sie 2016, 13:41

Witam, mam zamiar dolać Ceramizera do silnika i mam takie pytanie, według "Kalkulatora" na Ich stronie, wyszło mi, że potrzebuje 2doz.
    Ale nie o to mi chodzi ^^
    Zostało mi +/- do wymiany oleju 3,5-4 tyś km, a to zrobię w ciągu miesiąca.
    Czy dolać teraz czy po wymianie? I odrazu na raz 2 doz wlać czy odczekać jeden, przejechać troche i dolać ?

Samochód to GOLF 4 1.6 101KM, przebieg 319tys z gazem.

Jestem nowy na forum, Witam wszystkich i pozdrawiam ;-)
    artek192
    Obserwowany

Prawo jazdy od: 23 11 2013
    Przebieg/rok: 10tys. km
    Auto: VW GOLF 4
    Silnik: 1.6 - 101KM |AKL|
    Typ: Kombi
    Rok produkcji: 2000

20 Wrz 2016, 15:52

artek192 napisał(a):Zostało mi +/- do wymiany oleju 3,5-4 tyś km, a to zrobię w ciągu miesiąca.
    Czy dolać teraz czy po wymianie? I odrazu na raz 2 doz wlać czy odczekać jeden, przejechać troche i dolać ?
    Wlać do świeżego oleju od razu tyle ile potrzeba. Najlepiej to zrobić na ciepłym silniku przed dłuższą trasą.
    ArteK
    Forum Samochodowe

Zdjęcia: 10186
    Miejscowość: Warszawa
    Prawo jazdy od: 12 12 1996
    Przebieg/rok: 23tys. km
    Auto: Toyota Yaris, Grand Voyager
    Silnik: 1.3 VVTi, 3.3 V6
    Rok produkcji: 2008

21 Wrz 2016, 11:13

Witam wszystkich forumowiczów.
    Jestem tu nowy ale chciałem dołączyć się do tematu gdyż ostatnio posiadłem pewną wiedzę zdobytą metodą empiryczną a mianowicie,
    jestem "szczęśliwym" posiadaczem Toyoty Avensis model T25 z silnikiem 2.2 D4D i mocy 150 km z przebiegiem 350tyś. kilometrów.
    Jakieś 5 tyś. kilometrów temu byłem świadkiem jak znajomi mechanicy emocjonowali się cudeńkiem technologicznym o nazwie ceramizer. :shock:
    Zainteresowałem się tematem, poczytałem specyfikacje, opinie użytkowników, dostępną literaturę, filmy, prezentacje. No w miarę wszystko co było dostępne żeby nie zaszkodzić swojemu "ukochanemu dziecku" już leciwemu ale wciąż na chodzie. Pomyślałem, że może pomoże oby nie zaszkodziło.
    Żeby mieć pewność co do jakości specyfiku skorzystałem ze strony polskiego producenta i posłużyłem się kalkulatorem na jego stronie. Z wyliczeń kalkulatora wyszło że muszę zakupić dwie tubki Ceramizera. Przy okazji na stronie zaproponowano specyfiki do układu wspomagania i skrzyni biegów. Dwa do skrzyni i jeden do układu wspomagania. Przystałem na ofertę i zakupiłem komplet w sumie 5 tubek.
    Po kilku dniach paczka dotarła. Dokładnie zapoznałem się z instrukcją i zaaplikowałem do układu wspomagania, do silnika i skrzyni. Po pięciuset kilometrach podałem kolejne dawki do silnika i skrzyni.
    Po tych zabiegach jakie są moje subiektywne spostrzeżenia:
    1. Proces odpalania silnika w zasadzie bez zmian czyli w tym pojeździe słabo ale to pewnie przez zawory SCV na pompie. Pewnie kiedyś wymienię.
    2. Na biegu jałowym silnik pracuje idealnie równo i ciszej. Jest poprawa.
    3. Podczas przyspieszania jest wrażenie, że silnik robi to zdecydowanie chętniej. Pod pedałem czuć gotowość na każdą propozycję odejścia od współtowarzyszy jezdni. Przy gwałtownym przyspieszaniu gdy wskazówka zbliżała się pod 4tyś obrotów za mną już nie było zasłony dymnej. Po prostu czysto, nic. Jest poprawa.
    4. Spalanie. Do tej pory po zatankowaniu komputer wskazywał zasięg w granicach 800km i podczas jazdy spadało do około 700km. Teraz komputer pokazuje zasięg około 960km które spada do około 850km. Z wyliczeń tankowania spalanie było na poziomie 6,7l/100km teraz 6,2l/100km. Jest poprawa. Obserwacje przeprowadziłem bez aptekarskiej precyzji.
    Generalnie super, pięknie. Byłem zadowolony. Z Toyoty też chociaż co 120tyś.km trzeba wymieniać uszczelkę pod głowicą bo taki urok silnika 2AD.
    Przyszedł jednak 14 września 2016 r. kiedy to po pracy wsiadłem do mojej karocy, odpaliłem i po przejechaniu 100m silnik zgasł i już nie odpalił. W ogóle rozrusznik nie potrafił przekręcić wału.
    Laweta, warsztat i opinia mechanika: złapało panewkę na korbowodzie i wtopiła się w wał. :cry:
    Przyczyna?
    Hmmm… trudno powiedzieć. Przebieg (350tyś.km), brak zamków na panewkach (taka konstrukcja) czy może tym specyfikiem pomogłem bo zmniejszyły się luzy pomiędzy wałem a panewką i dlatego złapało.
    Co zdecydowało o zakończeniu życia silnika tego nie wie nikt. Możliwości pewnie jest więcej ale poddaję tę krótką historię pod rozważanie. Może świadomość przy podejmowaniu decyzji będzie wyższa.
    Czy ponownie bym kupił ten specyfik? Wydaje mi się, że skusiłbym się ponownie.
    Pozdrawiam forumowiczów.
    bigens
    Obserwowany

Prawo jazdy od: 01 01 1992
    Przebieg/rok: 35tys. km
    Auto: Toyota Avensis T25
    Silnik: 2.2 D4D 150km (2AD)
    Paliwo: Diesel
    Typ: Kombi
    Rok produkcji: 2006

• Warto przeczytać