Chcę zezlomowac pojazd, a zgubilem dokumenty

chcę zezlomowac pojazd, a zgubilem dokumenty

14 Kwi 2016, 07:14

Witam
Mam niesprawny pojazd, którego nie oplaca się remontowac. Pojazd ma tablice rejestracyjne, jednak zgubilem dowód rejestracyjny i kartę pojazdu. Chcę go zezlomowac i wyrejestrowac. Co powinienem w tej sytuacji zrobić?
rzepaw1
Obserwowany

Auto: ford fusion

Re: chcę zezlomowac pojazd, a zgubilem dokumenty

14 Kwi 2016, 09:39

Wystarczy złożyć w Wydziale Komunikacji odpowiedniemu miejscu rejestracji pojazdu wniosek o wydanie wtórników tych dokumentów :) Bez wycieczki do WK się nie obędzie, ale tam na miejscu dostaniesz wszystkie niezbędne informacje jak to będziesz przebiegać.

Pamiętaj, że po zezłomowaniu należy to zgłosić do WK i ubezpieczyciela (dostaniesz zwrot składki, oraz zapewnisz sobie, że OC nie przedłuży się na kolejny rok i nie będziesz musiał za nie płacić).

Pozdrawiam,
Łukasz
Image

Wykonałeś/aś u nas kalkulację? Wyślij link do wyników porównania na PW i postaramy się dla Ciebie obniżyć cenę jeszcze bardziej :)

Akademia mfind - najpopularniejszy w Polsce serwis z poradami ubezpieczeniowymi
mfind
Autoexpert
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 4
Auto: Volvo S40
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Wyższe ubezpieczenie OC, podwyżki dla kierowców Wyższe ubezpieczenie OC, podwyżki dla kierowców
    Drastyczna podwyżka ubezpieczeń OC jaka miała miejsce w ostatnim czasie to bardzo mocny cios wymierzony w kierowców którzy płacą i tak już wysokie składki obowiązkowego ubezpieczenia za swoje samochody. Cena ...
    Bugatti T40 to już ponad 80-letni zabytek Bugatti T40 to już ponad 80-letni zabytek
    Przedwojenne Bugatti T40 Macieja Pedy. Samochody od zawsze zajmowały specjalne miejsce w sercach jego rodziny. W 1968 roku ojciec Macieja zakupił pierwsze auto zabytkowe – Studebakera, w którym zakochał się od ...

•  
    • Warto przeczytać
    • VW Sharan, wnętrze
      VW TOURAN CZARNY MAT
      8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      Ford Focus II, Bestia
      Wyścigi na motorach na 1-8 mili