Chevrolet Captiva 2011 akcja BEZPIECZEŃSTWA

Chevrolet Captiva 2011 akcja BEZPIECZEŃSTWA

06 Lis 2015, 14:11

Witam wszystkich forumowiczów. Informuję posiadaczy Captiva produkowanych od 2011 r ,że prowadzona jest akcja bezpieczeństwa OSB15-01-2- 025 na niektóre pojazdy. GM Polska nie opublikowało żadnej informacji ani nie zgłosiło tej akcji do uokik . Ja dowiedziałem się przypadkiem kiedy w serwisie po awarii dpf cichaczem zdemontowali mi osłonę pod silnikiem. Pewnie bym nie wiedział gdyby nie błoto i cały brud z ulic na silniku i w całej komorze silnika . Akcja dotyczy Captivy i Antary z tym,że Antara została zgłoszona i widnieje na stronie Samar i uokik . A posiadacze Captivt mogą sobie dalej tak jeżdzić z osłoną lub bez bo i tak wszystkie pojazdy niedługo zostaną już bez gwarancji. I intryguje mnie to 15-01 ,czyżby akcja od stycznia w serwisie byłem w sierpniu.

" Przedsiębiorca General Motors Poland Sp. z o.o. powiadomił Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, że niektóre samochody marki OPEL Antara, wyposażone w dolną osłonę silnika, wyprodukowane w Korei Południowej, mogą stwarzać zagrożenie dla użytkowników.

Poinformowano, że w ww. modelu wadliwe działanie filtra cząstek stałych (DPF) może prowadzić do nadmiernego nagrzania się powodującego uszkodzenie dolnej osłony komory silnika. W skrajnym przypadku może doprowadzić to do pożaru w okolicy filtra DPF.

Na rynku polskim kampanią naprawczą objęte są łącznie 534 samochody. Lista numerów VIN pojazdów objętych kampanią w załączniku.

Przedsiębiorca zadeklarował, że właściciele samochodów zostaną powiadomieni listami poleconymi o możliwości wystąpienia usterki oraz zaproszeni do autoryzowanych serwisów w celu sprawdzenia i wykonania stosownej naprawy.

Informacji związanych z kampanią serwisową udziela General Motors Poland Sp. z o.o. (adres: ul. Wołoska 5, 02-675 Warszawa; tel.: 22 209 17 77)."
szymek74
Obserwowany

Prawo jazdy od: 12 07 1991
Przebieg/rok: 50tys. km
Auto: Chevrolet Captiva LTZ
Silnik: 2.2 cdti
Paliwo: Diesel
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2013

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Większość polskich kierowców jeździ na krótkich odcinkach Większość polskich kierowców jeździ na krótkich odcinkach
    Niemal połowa kierowców deklaruje, że jednorazowo pokonuje nie więcej niż 10 km, a co trzeci przejeżdża dziennie do 20 km. Zaledwie 9 proc. badanych twierdzi, że ten dystans w ich przypadku jest dłuższy niż 30 km. Co czwarty ...
    Fałszywe poczucie bezpieczeństwa Fałszywe poczucie bezpieczeństwa
    Pieszy wchodząc na oznaczone pasami przejście często zyskuje fałszywe poczucie bezpieczeństwa. Jak gdyby fakt, że w tym miejscu ma pierwszeństwo, chronił go przed zagrożeniem. W rzeczywistości na przejściach dla pieszych ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Chevrolet Corvette C7R
      Audi R18 ultra - Audi MotorSport, 10
      VERVA Street Racing 2010
      Koleiny błotne i droga między krzakami