Chevrolet Cruze - radio i głośniki

Chevrolet Cruze - radio i głośniki

28 Cze 2012, 12:09

Witam!

Mam pytanie, może ktoś się orientuje - otóż posiadam auto Chevrolet Cruze w wersji LS plus, problem polega na tym, że tam są jedynie 4 (!) głośniki - 2 wysokotonowe w słupkach i 2 "zwykłe" w przednich drzwiach. I na tym kończy się osprzęt audio w tym aucie :lol:
Chciałem zapytać o 2 rzeczy:
1) czy radio montowane fabrycznie ma wyjścia, albo możliwości, żeby podłączyć kolejne 2 głośniki (które planuję wstawić w tylne drzwi, są tam puste miejsca)? Wiem, że trzeba będzie poprowadzić kable (mam już nawet elektryka), ale czy to radio wytrzyma takie obciążenie?
2) czy możliwe jest w tym aucie, żeby wstawić jakiś subwoofer do bagażnika???
Moja wiedza z elektryki i elektroniki jest niewielka (a lubię posłuchać muzyki choć trochę przestrzennie), więc proszę tutaj o pomoc kogoś, kto się zna, albo miał styczność z tym samochodem... No i jeszcze - jeśli to wszystko możliwe do wykonania - pytanie o koszt takiego "tjuningu" :mrgreen: (czy zmieszczę się, powiedzmy, w 500zł??? Czy trzeba będzie wydać więcej?)

Dzięki z góry i pozdrawiam!
smarekxy
Początkujący

Miejscowość: podkarpacie
Prawo jazdy od: 29 09 2000
Auto: Chevrolet Cruze 2.0 VCDI 175KM

Re: Chevrolet Cruze - radio i głośniki

30 Cze 2012, 11:00

Powiem tak.Nigdy nie miałem styczności z tym samochodem ale jeżeli są miejsca na głośniki z tyłu to i instalacja też powinna być.Trzeba by rozebrać boczki i sprawdzić.
Oczywiście jeżeli będzie instalacja to i napewno radio będzie przygotowane na takie "obciążenie".
Jeżeli chciałbyś dodać subwoofer to prawdopodobnie musiałbyś wymienić radio bo oryginał nie będzie miał wyjścia na sub.
Koszty jeżeli kupił byś same głośniki no to napewno zmieścisz się w 500zł.Gorzej gdyby nie było instalacji.Wtedy dochądzą koszty dociągnięcia instalacji.
"Proste są dla szybkich samochodów. Zakręty - dla szybkich kierowców"-Colin McRae
cramp12
Aktywny
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 2
Auto: ford mondeo 2.0 tdci 130km
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003

Re: Chevrolet Cruze - radio i głośniki

02 Lip 2012, 07:52

cramp12 napisał(a):Nigdy nie miałem styczności z tym samochodem ale jeżeli są miejsca na głośniki z tyłu to i instalacja też powinna być.

No właśnie ja też tak myślałem, ale gdzieś słyszałem, że to nie do końca jest oczywiste, bo elektryk mówił, że miejsca mogą być, ale może nie być kabli do głośników, żeby zmniejszyć koszty samochodu... I z radiem podobnie, mogli wsadzić wersję "minimum" :P Dlatego chciałbym poznać opinię kogoś, kto może już instalował więcej głośników/rozbierał auto...
Ale dzięki za zainteresowanie :mrgreen:
smarekxy
Początkujący

Miejscowość: podkarpacie
Prawo jazdy od: 29 09 2000
Auto: Chevrolet Cruze 2.0 VCDI 175KM
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Cztery generacje Renault Clio - historia Cztery generacje Renault Clio - historia
    Cztery generacje Renault Clio sprzedały się w łącznej liczbie 13 milionów sztuk. Renault Clio to samochód bijący wszelkie rekordy: najlepiej sprzedający się francuski samochód wszech czasów, pierwszy ...
    Zabici bez zaiętych pasów Zabici bez zaiętych pasów
    Aż 50% ofiar śmiertelnych na autostradach w Austrii, a ponad 60% w Belgii nie miało zapiętych pasów w momencie wypadku. Pasy bezpieczeństwa są efektywnym elementem dającym kierowcy i pasażerom bezpieczeństwo podczas ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Master Truck
      Zarysowana felga i ubytki w oponie
      Porównanie opon klasy A i G - droga hamowania
      36
      Autosalon Genewa 2006