Chłodnica wody do Rovera 416

18 Maj 2012, 19:17

Witam mam pytanie czy orjentuje się ktoś moze od jakiego auta będzie pasowała chłodnica wody do rovera 416 z 1996roku wersja z klimą ?
junisrover
Nowicjusz
 
Posty: 11
Zdjęcia: 6
Prawo jazdy: 08 03 2012
Auto: Rover 416 manual

18 Maj 2012, 19:51

Kolego , dotyczy obydwu postów;
nadpęknięty przewód można skrócic i nasunąć głębiej i układ odpowietrzyć :!:
jeśli króciec chłodnicy nie jest pękniety to z wymianą chłodnicy sie nie spiesz jak nie chcesz
żeby Ci rozszczelniło nową chłodnicę - usterkę masz na 99 % pod głowicą silnika
jak wywala Ci płyn do zbiornika to nie z winy chłodnicy tylko przez uszkodzoną uszczelkę pod głowicą , kompresja ok 30 barów idzie do ukł. chłodzenia
potwierdzam to co pisał Ci już Kolega Silvo44
wymianą uszczelki niech się zajmie znawca Roverów - planowanie, uszczelka i nowe szpilki :!:
żebyś nie płacił podwojnie :wink:
ps jak masz auto z klimą to tym bardziej nie wymyślaj przeróbek chłodnicy :mrgreen: bo braknie Ci uchwytów do zamontowania wentylatorów i zamocowania tego pod maską :!:
przyjacielscy sąsiedzi ??? zakłamani agresorzy, mija 75 lat od ciosu w plecy - im sie znów marzy wypad w Europę , nawet jakby miały zginąć tysiące podwładnych, nieważne wyśle się następnych
sympatyk
Zaawansowany
 
Posty: 878
Miejscowość: na skraju grodu
Prawo jazdy: 15 09 1976
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Freelander e picc. scuderia
Silnik: Otto 95÷121
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Manualna

24 Maj 2012, 14:09

na rynku nie ma raczej problemow z dostepnoscia chlodnic do tego modelu, wiec kup po prostu dedykowana. jak masz problem z doborem, to wymontuj stara, zmierz i po wymiarach i zdjęciu dobierz. proste. polecam Ci NRF-a, wygląda to tak np. [link do iParts wygasł]. pozdro
Marian27
Nowicjusz
 
Posty: 46
Miejscowość: Warszawa

01 Cze 2012, 20:37

siema wiem że są dostępne chłodnice do tego mmodeluu ale dedykowana kosztuje jakieś 200-250zł co jest 1/4 ceny za auto więc mi się nie opłaca kupować ;) ale już stara naprawiona ;D troche pokombinowania oraz żywicy i chłodnica szczelna jak nowa ;P do poprzedniej odpowiedzi silnik nie ma żadnuch problemów z uszczelką ;) ale dzięki za odpowiedz :D
junisrover
Nowicjusz
 
Posty: 11
Zdjęcia: 6
Prawo jazdy: 08 03 2012
Auto: Rover 416 manual

11 Cze 2012, 10:10

Kupując niektóre samochody trzeba liczyć się z tym, że części nie będą należeć do najtańszych. Jeżeli o mnie chodzi o mogę od siebie jedynie polecić chłodnice Nissensa, który jest chyba najlepszą firmą produkującą części zamienne jeżeli chodzi o chłodnice. Do Twojego modelu prezentuje się to mniej więcej tak - chłodnica wody Rover
milky
Nowicjusz
 
Posty: 35
Prawo jazdy: 02 04 2010
Auto: Volvo V40 Hatchback
Silnik: T4 180 KM

11 Cze 2012, 14:42

pasuje ta chłodnica skoro ona jest do modelu z lat do 95r a ja mam wozidło z 96 ? :Dpozdro
junisrover
Nowicjusz
 
Posty: 11
Zdjęcia: 6
Prawo jazdy: 08 03 2012
Auto: Rover 416 manual
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    BMW w leasingu – o czym warto pamiętać?
    Luksusowe modele BMW cieszą się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród przedsiębiorców. Korzystne rozwiązanie stanowi szczególnie BMW leasing. Na co zwrócić uwagę, decydując się na tę formę finansowania? ...
    Hyundai Mistra - prototyp przeznaczony na rynek chiński
    Model koncepcyjny Mistra, najnowsza propozycja marki przygotowana specjalnie z myślą o chińskim rynku, debiutuje w Szanghaju podczas Międzynarodowej Wystawy Motoryzacyjnej (2013 Shanghai International Automobile Industry ...