Chrysler Town&Country 3.8 - gaśnie podczas jazdy

Chrysler Town&Country 3.8 - gaśnie podczas jazdy

29 Mar 2015, 11:57

Witam,
Mam problem z moim samochodem już od kilku dobrych dni, mianowicie wygląda on następująco - samochód zapala bezproblemowo przejeżdża około 5-10 km, po czym gaśnie w różnych sytucjach podczas przyspieszania, hamowania, ruszania nie ma reguły. Oczywiście po "padnięciu" nie zapala- jest to możliwe po odczekaniu kilku dobrych godzin zawsze odpalałem go po minimum 4-5 godzinach wcześniej nie łapał - rozrusznik kręci.
Wstępna diagnoza był to czujnik położenia wałka rozrządu który własnie wczoraj wymieniłem - co się okazało bez zmian.
Błędów komputer żadnych nie wykazuje o dziwo, stąd moje pytanie wiem że były podobne tematy wymieniać kolejno czujnik położenia wału a potem sprawdzać immo i alarm ? Dodam, że kontrolka "Alarm set" nie miga ani auto nie wydaje niepokojących dźwięków przy próbie odpalania jak to było w innych tematach. Przejechałem nim w przeciągu pół roku ponad 25 K mil i jest to pierwsza tak poważna usterka.
Proszę o jakiekolwiek pomysły i rady.
Samochód Chrysler Town&Country 123 KW 3.8 B+G
1996 r, automat
pozytywnie
Obserwowany

Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Chrysler Town&Country
Silnik: 3.8 123KW
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Van

Re: Chrysler Town&Country 3.8 - gaśnie podczas jazdy

23 Kwi 2015, 19:41

Nie jestem pewny, ale warto sprawdzic termostat. :oops:
l0czek
Nowicjusz

Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Honda Prelude V
Paliwo: Benzyna
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Jak czytać etykietę na oponach? Jak czytać etykietę na oponach?
    Etykieta opony jest cechą opon pojazdów mechanicznych. Producenci opon dla samochodów osobowych, lekkich i ciężkich samochodów ciężarowych, od listopada 2012 zobowiązani są do podania na naklejce lub ...
    Jak radzić sobie z podstawową obsługą samochodu? Jak radzić sobie z podstawową obsługą samochodu?
    Mogłoby się wydawać, że włączenie świateł przeciwmgłowych, wymiana koła na zapasowe czy znajomość sygnalizacji świateł ostrzegawczych na desce rozdzielczej to podstawowe umiejętności, jakie powinien posiadać kierowca. Tymczasem ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Audi A3 S-line, żółte halogeny
      Kia Cee'd SW, bok, 2012
      Men's Day 2010
      Mustang, tył