Chrysler Town&Country 3.8 Problem z temperaturą

09 Sty 2014, 20:31

Witam . Dziś rano w moim Chryslerze wystąpił następujący problem ... . Po przejechaniu około 5 km temperatura wskoczyła na maxa i zapaliła sie kontrolka temperatury . Po zatrzymaniu okazało się że zbiorniczek wyrównawczy jest pusty . Korek chłodnicy zimny i brak ciepłego powietrza w ogrzewaniu . Wieczorem kiedy pojechałem z kumplem po auto , kupiłem 5 l wody żeby zalać i dojechać kawałek do mechanika . Wlewając tą wodę momentalnie wyleciała dołem zbiorniczka . I teraz mam pytanie czy ktoś miał podobną sytuację ? Czy możliwe że by przez zbiorniczek wyrównawczy wyleciała woda z całego układu pomimo że zbiorniczek jest tylko wyrównawczym i nie ma w nim ciśnienia ? Może to pompa wody , albo co najgorsze uszczelka i głowica ??? :angry:
MikusoPn
Obserwowany
 
Posty: 1
Prawo jazdy: 14 03 1992
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Chrysler
Silnik: 3.8 218 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Van
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2003

12 Sty 2014, 13:11

A ja myślę, że masz wyciek z układu chłodzenia - zewnętrzny, co można zaobserwować albo wewnętrzny, co znaczyłoby UPG. Zerknij do oleju w silniku - ile go jest i jaki ma kolor. Oprócz tego zaobserwuj kolor spalin i intensywnosć dymienia z rury wydechowej. Jak jest go w normie, olej ma kolor ciemno brązowy, a z rury nie ma kłębów białego dymu, to szukaj wycieku zewnętrznego.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Na obcej drodze w okresie Wakacyjnym
    Okres wakacji to czas wielkich wyjazdów. Często przygotowania do nich trwają cały rok, a czasami decyzja o kierunku wyprawy podejmowana jest spontanicznie i w ostatniej chwili. Przed każdą podróżą musimy jednak ...
    Jak odróżnić w dieslu pompowtryski od wtryskiwaczy?
    Postaram się wyjaśnić jak w prosty sposób sprawdzić jaki mamy układ zasilania czy są to zwykłe wtryskiwacze czy też pompowtryski. Opiszę tez znane mi zalety i wady takich rozwiązań. Trzeba pamiętać że silniki Silniki ...