Chrysler Town&Country 3.8l - ile wam pali gazu?

07 Gru 2008, 14:34

zalozylem sobie sekwencje 4 generacji (wloska) i przy delikatnej jezdzie w miescie komputer pokazuje mi 17l mysle ze to troche za duzo gdyz na benzynce pokazywal mi nie cale 13l. Mozliwa jest az taka roznica??????? prosze o wasze doswiadczenia. z gory dzieki
Ostatnio edytowany przez adick75, 07 Gru 2008, 23:06, edytowano w sumie 1 raz
adick75
Nowicjusz
 
Posty: 7

07 Gru 2008, 23:05

adick75 napisał(a):zalozylem sobie sekwencje 4 generacji (wloska) i przy delikatnej jezdzie w miescie komputer pokazuje mi 17l mysle ze to troche za duzo gdyz na benzynce pokazywal mi nie cale 13l. Mozliwa jest az taka roznica??????? prosze o wasze doswiadczenia. z gory dzieki
adick75
Nowicjusz
 
Posty: 7

12 Gru 2008, 15:51

mozliwe mozliwe, chlopie w takim sporym silniku to i tak niezly wynik, mojemu kumplowi w bmw 318 benzyny pali 12 a gazu 15 ale to jest silnik o 2 litry mniejszy od twojego wiec malo ci pali
Grzes
Nowicjusz
 
Posty: 41
Miejscowość: Łomża

30 Sty 2010, 16:59

Przeważnie tak jest, że spalanie gazu jest większe, u mnie w Vectrze 1,8 16V, palił gaz na większym poziomie niż benzynę.
User Warszawa
Nowicjusz
 
Posty: 4
Miejscowość: Warszawa

01 Lut 2010, 09:54

nie sprawdzaj wg komputera. Zatankuj do pełna wyjeździj i zatankuj ponownie dzieląc przez ilość setek przejechanych km. To pewniejszy sposób. Komputer z gazu ma swoją mapę stąd komputer z benzyny może źle obliczać spalanie. Te modele palą w jeździe mieszanej ok14-15L/100km.
karlone
Zaawansowany
 
Posty: 675
Miejscowość: Śląsk
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Silnik 13B-REW - Mazda
    Na liście słynnych silników stosowanych w autach sportowych nie mogło zabraknąć jednostki Wankla. A skoro o silniku z wirującym tłokiem mowa, to na myśl od razu przychodzi Mazda i jej sportowy model RX-7. Prawdopodobnie ...