Ciekawe auto dla młodego do 11 tys

18 Mar 2015, 18:42

Witam wszystkich :)

Chciałbym Was się doradzić w sprawie kupna samochodu. Jestem młody tak więc auto powinno albo dobrze jeździć albo ładnie się prezentować. W miare wygodne bo jestem wysokim facetem. Rocznie pokonuje 20tys km, 90% trasa więc szukam LPG, diesle już przerabiałem i nigdy więcej. Auto nie musi być praktyczne i nie może być nudne :)

Coś nie bardzo drogiego w utrzymaniu, pojemność max 2.0. Najlepiej nie starszy niż 2000r.
Rejon dolnyśląsk ale bez problemu mogę pojechać te 500km po autko

Zawsze marzyło mi się BMW ale powyżej 2l + lpg co oglądam to zajechane przez młodych gniewnych... Cały czas poluje na Astre Bertone ale trochę mało ogłoszeń jest. Ewentualnie V40 1.9 T4... Co sądzicie o tych autach? Może coś innego doradzicie?

Wrzucam przykładowy link czegoś co mnie interesuje [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Pozdrawiam
Wiercik
Nowicjusz
 
Posty: 37
Prawo jazdy: 12 07 2009
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Astra Coupe
Silnik: 2.0T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2002

18 Mar 2015, 19:26

Hmm może:
Avensis I 2.0 + LPG
Accord VI 1.8 + LPG
SAAB 9-3 [link do oferty na Allegro wygasł] myślę ,że ze współgraniem z LPG nie powinno być problemów w SAABach, wystarczy dobra instalka. :ok:

Link przykładowy.
Kieł
Stały forumowicz
 
Posty: 2420
Auto: Nie mam

18 Mar 2015, 19:47

dzięki za odpowiedź :)

tak więc avensis odpada, może i jest to bezawaryjny samochód ale jednocześnie bardzo brzydki.... Accord już troche lepiej ale też dużego szału nie robi. Za to SAAB no powiem Ci że mnie zaciekawiłeś tym samochodem :) problem w tym że to kolejny model którego jest mało ogłoszeń i to jeszcze z LPG :( Powiecie mi jak z cenami części jest w tych SAABach? i co powiecie na modele które wcześniej wymieniłem? A może ta bertona z mojego linku jest ok?

Pozdrawiam
Wiercik
Nowicjusz
 
Posty: 37
Prawo jazdy: 12 07 2009
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Astra Coupe
Silnik: 2.0T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2002

18 Mar 2015, 20:08

- Peugeot 406 Coupe 2.0 16v
- BMW E46 318i, raczej na 320i nie masz co liczyć w tej cenie
- Bertone też ok
Killaz
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 1374
Zdjęcia: 5
Prawo jazdy: 09 06 2013
Auto: VW Golf
Silnik: 1.6 MPI
Paliwo: Benzyna
Rok produkcji: 2009

18 Mar 2015, 21:06

Może Ford Cougar? Tylko tutaj 2.5 bo dobrze znosi lpg.
[link do oferty na Olx wygasł]
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

18 Mar 2015, 21:09

ok Peugeot dopisany do listy poszukiwań ale to kolejne auto z małym wyborem, kurcze widzę że wszystkie auta jak narazie są pożądane :)

BMW e46... dwóch znajomych właśnie miało 318 i nie byli zadowoleni, często mieli jakieś usterki. Na 320 rzeczywiście nie ma szans, rozglądałem się też za e36 bo dla takiego auta mogę przymknąć oko co do rocznika no i pojemności :) ale też trzeba dużoooo czasu na znalezienie czegoś poświęcić....

#
Ford Cougar coś mi nie podchodzi w wyglądzie tego auta ale może ma fajne właściwości jezdne? w sumie nigdy nie miałem do czynienia z tym samochodem ani żaden z moich znajomych
Wiercik
Nowicjusz
 
Posty: 37
Prawo jazdy: 12 07 2009
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Astra Coupe
Silnik: 2.0T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2002
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    BMW w leasingu – o czym warto pamiętać?
    Luksusowe modele BMW cieszą się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród przedsiębiorców. Korzystne rozwiązanie stanowi szczególnie BMW leasing. Na co zwrócić uwagę, decydując się na tę formę finansowania? ...

18 Mar 2015, 21:33

No chyba że prawdziwa torpeda
[link do oferty na Olx wygasł]
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

18 Mar 2015, 21:34

Cougar ma bardzo dobre własciwości jezdne, zbudowany na Mondeo Mk2. Szukaj tych od 8k, u nas ciężko coś znaleźć użytecznego.
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

18 Mar 2015, 21:44

najchętniej tym cougarem to bym się przejechał i ocenił, nie powiem coś mi w wyglądzie jego nie pasuje ale jeśli ma nadrobić jeżdzeniem to czemu nie 8)

a co do saxo to odpada, nie wątpie w to że jest żwawy ale zbyt mała puszka jak dla mnie :)
Wiercik
Nowicjusz
 
Posty: 37
Prawo jazdy: 12 07 2009
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Astra Coupe
Silnik: 2.0T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2002

18 Mar 2015, 21:46

Nie kupuj tego co Ci się nie podoba.. :ok: A Mondeo St200? Za ok 9-10k są egzemplarze warte rozważenia.
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

18 Mar 2015, 21:47

Przewinęło się już Volvo, jednak zaproponuję inny model, mianowicie C70
Z innych równie ciekawych może MG ZS/ZT (chodzi mi o te większe, na bazie Rovera 45 i 75)
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14069
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

18 Mar 2015, 22:02

więc tak:
Mondeo ST220 - kurcze pewnie to zapiernicza ale znowu ten sam problem - jego to praktycznie wcale nie ma w ogłoszeniach :no:

Volvo c70 - nawet nie miałem pojęcia o istnieniu tego samochodu a wygląda kozacko (podoba mi się na równi z bertone) i jeszcze w tym złotym kolorze... :) Tylko ktoś się orientuje jak wygląda dostęp do części, ogólny koszt eksploatacji takiego auta? np porównując do bertony?

MG zs/zt - kurcze a może jakieś ktoś ma dodatkowe info na temat tych modeli? bo to też w sumie egzotyka na naszym rynku, jak dostęp z częściami i czy tolerują LPG? bo też wpadają w oko :)

zaskakujecie mnie, nawet nie miałem pojęcia o tych autach :)
Wiercik
Nowicjusz
 
Posty: 37
Prawo jazdy: 12 07 2009
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Astra Coupe
Silnik: 2.0T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2002

18 Mar 2015, 22:10

Wiercik napisał(a):MG zs/zt - kurcze a może jakieś ktoś ma dodatkowe info na temat tych modeli? bo to też w sumie egzotyka na naszym rynku, jak dostęp z częściami i czy tolerują LPG? bo też wpadają w oko

zaskakujecie mnie, nawet nie miałem pojęcia o tych autach


To ja Cię zaskoczę jeszcze bardziej:)
Nie jest to już wcale egzotyka. Części tanie, ogólnodostępne. Samochody rovera/mg są proste w serwisie i mało awaryjne.
kirin88
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2137
Zdjęcia: 10
Prawo jazdy: 0- 0-2006
Auto: BMW & ROVER
Silnik: V8 :D
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 1995

18 Mar 2015, 22:12

Nie ma problemu z częściami do C70 bo to mix "cywilnych" modeli (bodaj 850 i S40, nie pamiętam dokładnie). Poza tym auto bardzo trwałe, więc nie ma bólu. W razie czego są przecież sklepy internetowe, mamy przecież XXIw :ok:
MG bazuje na Roverze, ten z kolei na Hondzie (ZT ma sporo wspólnego z BMW e46). Kirin88 ma dużą wiedzę na temat tej marki, więc w razie czego wal do niego :mrgreen:
Nie czuję gdy rymuję :mrgreen:
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14069
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

18 Mar 2015, 22:28

ok czyli mniej więcej już wiadomo na co patrzeć, byłem ograniczony tylko do bertony i to jest mój nadal nr1 na liście życzeń ale przynajmniej podaliście mi kilka równie ciekawych aut :) Teraz mam szerszy zakres poszukiwań. Szkoda że tych mg też mało jest bo zacnie wyglądają i mają w miare świeże roczniki w porównaniu do reszty :P

Jeszcze jakby ktoś miał propozycje jakieś to proszę podawać bo tu człowiek dowiaduje się o modelach z jakimi nie miał wogóle styczności....

I jeszcze jakby ktoś ocenił bertone z pierwszego linku byłbym wdzięczny bo po zdjęciach to ja słabo oceniam a weekend się zbliża i można by się przejechać w razie czego

Pozdrawiam
Wiercik
Nowicjusz
 
Posty: 37
Prawo jazdy: 12 07 2009
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Astra Coupe
Silnik: 2.0T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2002