Ciekawe auto dla singla...

Ciekawe auto dla singla...

20 Mar 2016, 19:35

Witajcie

Od dawna rozgladam sie za nowym samochodem. Poczatkowo moj budzet oscylowal w granicach 10-15k. W miare czytania,ogladania aut, stwierdzilem, ze nie ma co sie rozdrabniac i lepiej kupic w koncu cos czym pojezdze dluzej i bedzie sprawialo przyjemnosc. Chcialbym zamknac sie w ok. 40k, chociaz moglbym delikatnie te granice podniesc. Mieszkam w Belgii wiec moze i wybor bedzie lepszy wzgledem Polski.

Glownie jezdze sam, czasem zdazy sie ze zabiore jeszcze 1-3 osoby na jakis wyjazd, ale nie sa to dlugie trasy,
Rocznie robie malo km, mysle ze maks 10kkm. (60%miasto/40%trasa)

Z uwagi na powyzsze, sedany odpadaja. Podobaja mi sie hatchbaki i coupe. Nie potrzebuje duzo mocy, coraz blizej do 30 wiec sie uspokoilem troche. Zalezy mi na tanim serwisie (podstawowe naprawy przeprowadzilbym sam) czesciach jak i bezawaryjnosci (co jest chyba standardowym warunkiem kazdego). Silnik max 2l z uwagi na koszt ubezpieczenia i podatek.
Liczy sie napewno wyglad i wyposazenie. Troche obawiam sie elektroniki w nowszych autach a z drugiej strony nie chce ladowac pieniedzy w 15 letnia ala limuzyne ktora pali 15l i jest spod znaku marki premium (drogi serwis).

Wiele typow juz analizowalem. Obecnie biore pod uwage volvo c30 (ale to wnetrze mnie troche zraza, zbyt surowe),Ford focus mk2 po lifcie i laguna 3 coupe (jak na razie chyba zwyciezca). Hyundai Veloster tez mi sie podoba, ale mieszane opinie o nim kraza...

Czy sa jeszcze jakies samochody ktore spelnialyby powyzsze kryteria i byly juz sprawdzone? A moze ktos ma jakies doswiadczenia z wymienionymi?

Bede wdzieczny za kazda rade/opinie/sugestie :mrgreen:
edek89
Nowicjusz

Auto: Twingo
Silnik: 1.2
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2002

Re: Ciekawe auto dla singla...

20 Mar 2016, 20:12

Mając 40k możesz spokojnie myśleć o Focusie mk3, no chyba że mówimy o mk2 ST :naughty: wnętrze w Volvo może i surowe, jednak bardzo dobrze wykonane. Tutaj silniki 1.8 wzwyż, bo słabsze nie pasują do charakteru auta. Na Lagunę Coupé (IMO design majstersztyk :oops: masz kasy na styk, jednak na fajną wersję trochę mało. O Velosterze wiem tylko tyle, że jest asymetryczny, a silnik 1.6 jest trochę za słaby.
Z singielskich aut możesz poszukać AR Giulietta, :wink:
Serdecznie zapraszam do lektury nowego poradnika nowa-jakosc-aut-poflotowych-vt97851.htm
mike
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 10
Miejscowość: Zawiercie|Kraków
Prawo jazdy od: 04 09 2013
Auto: Ford Focus Mk II
Silnik: 1.6 TDCI 109KM
Rok produkcji: 2008

20 Mar 2016, 20:23

Może Hyundai Coupe 2.0 na full wypasie
[link wygasł]
[link wygasł]
Ciekawe i tanie w utrzymaniu autko,silniki 2.0 fajnie już jadą i nie palą dużo.
Młody rocznikowo za mniej niż 35k nawet.

Jak byś zwiększył budżet ciut i poj.silnika to można by szukać H.Accord Coupe np: [link wygasł]
Kieł
Stały forumowicz

Auto: Nie mam

20 Mar 2016, 21:20

Wsiadalem do Focusa mk3 i troche klaustrofobicznie sie w nim czulem... bardzo ciasny, chociaz wnetrze mi sie podoba (moze troche przekombinowane, nie lubie tylu wodotryskow) a i wyglad samochodu niezly.

AR, po tym co o nich wyczytalem, wole odpuscic. Czy Giulietta tez jest "autem dla fanow marki"? Pytam o awaryjnosc.

Honda accord coupe - :yes: boski, u mnie w kraju tylko 1 sztuka i troche drogi :/ Zapewne za serwis i czesci (choc pewnie rzadki, w koncu to Honda) trzeba slono zaplacic.

Hyundai coupe - faktycznie moglbym dostac mlody rocznik z malym przebiegiem w wypasie, napewno wezme pod uwage i poczytam o nim wiecej.

Dzieki za propozycje, czekam na wiecej :ok:
edek89
Nowicjusz

20 Mar 2016, 23:31

edek89 napisał(a):Czy Giulietta tez jest "autem dla fanow marki"? Pytam o awaryjnosc.
ach te stereotypy :roll:
Nie, Giulietta nie jest już tylko autem "dla fanów marki", normalnie ludzie też nią mogą jeździć :wink: wszystko zmieniło się w momencie wprowadzenia modelu 159 czyli w roku 2005 :)
Serdecznie zapraszam do lektury nowego poradnika nowa-jakosc-aut-poflotowych-vt97851.htm
mike
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 10
Miejscowość: Zawiercie|Kraków
Prawo jazdy od: 04 09 2013
Auto: Ford Focus Mk II
Silnik: 1.6 TDCI 109KM

21 Mar 2016, 09:34

C30 to fajne auto, dobrze się prowadzi, jest wytrzymałe, zawieszenie to samo co w focusie. Z przodu jest wygodne ale z tyłu ciasno, wyższe osoby będą miały problem. Bagażnik też malutki. Rzuć okiem jeszcze na C70, to świetne auto dla faceta C30 bardziej dla kobiet ;-)
Szukasz nowego Volvo lub Forda, nie wiesz które?
Potrzebujesz pomocy w skonfigurowaniu wymarzonego Volvo,
Chcesz porównać oferty dealerów?
Mogę pomóc, zawsze znajdzie się lepsza oferta ;)
pisz PW.
Rom33
Zaawansowany

Miejscowość: Wisła
Prawo jazdy od: 15 07 1997
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Volvo V50
Silnik: 2.0 D 136KM
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Co wpływa na wygląd zewnętrzny samochodu? Co wpływa na wygląd zewnętrzny samochodu?
    Stylistykę samochodu kreują nie tylko względy estetyczne, ale i cała długa lista czynników wpływających na nasz portfel i bezpieczeństwo. Popularność samochodu w bardzo dużej mierze zależy od jego wyglądu. Stylistyka ...
    Czy obwodnice miast powinny być płatne? Czy obwodnice miast powinny być płatne?
    Czy płacenie za obwodnicę stawia pod znakiem zapytania sens jej istnienia? Przecież obwodnica ma za zadanie odciążenia centrum miasta. W przypadku jak będzie płatna to czy kierowcy nie wybiorą jednak przejazdu przez centrum.

• Re: Ciekawe auto dla singla...

21 Mar 2016, 17:18

C70 fajne, ale za podobne pieniadze moge miec Lagune w wypasie z ok. 100kkm.

Chodza mi po glowie teraz Laguna (spokojnie za 40k dostane fajna wersje) i Hyundai coupe.
    Za Laguna przemawia wyglada i wyposazenie, to troche taki kanapowiec, pewnie wygodniejszy od HC.
    Hyundai z kolei ma duzy bagaznik, fajnie wyglada i podobno malo awaryjny. Srodek w porownaniu do Laguny ubogi, gdyby jednak mial w opcji wbudowana nawigacje bylby nobrainerem...

Ciezki dylemant :unsure:
    edek89
    Nowicjusz

• Warto przeczytać
    • VW Sharan, wnętrze
      VW TOURAN CZARNY MAT