Cieknie olej z pod turbo !! Mazda 6 2.0 CiTD

Cieknie olej z pod turbo !! Mazda 6 2.0 CiTD

08 Gru 2010, 18:54

Posiadam Mazde 6 2.0 CiTD 2004r.
Od czasu wymiany turbo mazda w ogóle nie przyśpiesza tak jak powinna. Po prostu jazda jest jak zwykłym diesel bez turbo. Słychać jak turbo zaczyna gwizdać w okolicach 2000rpm ,ale nic poza tym. Intercooler i przewody do niego zostały umyte naftą (wygląda jak nówka po umyciu) niestety nie pomogło. Zobaczyłem że kapie mi z pod turbo olej dość mocno (często dolewam). Skąd może kapać olej ? Przewody gumowe są szczelne do IT.

Dziękuje za pomoc
damianz11
Nowicjusz

Miejscowość: Lublin

Re: Cieknie olej z pod turbo !! Mazda 6 2.0 CiTD

08 Gru 2010, 19:42

Sprawdź połączenie zasilania oleju z turbiną. często zakrętka jest dokręcona ale gniazdo na który się ją nakręca jest słabo wkręcone w obudowę turbo.
Posprawdzaj zawory sterowania turbiną może któryś padł lub podciśnienie jest źle podłączone i wtedy turbo będzie się kręciło ale auto będzie bez mocy.
Turbinę wymieniałeś bo ciekła olejem czy właśnie z powodu braku mocy?
arciasty
Stały forumowicz

Miejscowość: koluszki

08 Gru 2010, 23:21

Wymieniłem bo pewnego ranka jak jechałem to zauważyłem wielką chmure za plecami i od tam tej pory brak mocy.
damianz11
Nowicjusz

09 Gru 2010, 09:08

Ale wysyłałeś do regeneracji czy zakupiłeś drugą? dużo oleju zleciało po demontażu pierwszej z przewodów i coolera? Problem raczej w sterowaniu turbiną lub dawką paliwa bo po wymianie jest tak jak było czyli bez mocy. Podłączałeś pod kompa może jakieś błędy są.?
arciasty
Stały forumowicz

Miejscowość: koluszki

11 Gru 2010, 18:00

Regeneracji. Ze starym turbo było wszytko ok. (moc itp). Jutro wyciągnę turbo i zobaczę co tam jest na modzone.

Dużo roboty żeby wyciągnąć turbo i ile to potrwa ?

[ Dodano: 16 Grudzień 2010, 21:45 ]
Turbo już na wierzchu i nie wiem co teraz. Turbo nie ma żadnych luzów lecz wylałem z niej olej. Po rozkręceniu turbo zauważyłem że w środku jest jeszcze więcej oleju.
damianz11
Nowicjusz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Wyższe ubezpieczenie OC, podwyżki dla kierowców Wyższe ubezpieczenie OC, podwyżki dla kierowców
    Drastyczna podwyżka ubezpieczeń OC jaka miała miejsce w ostatnim czasie to bardzo mocny cios wymierzony w kierowców którzy płacą i tak już wysokie składki obowiązkowego ubezpieczenia za swoje samochody. Cena ...
    Czy obwodnice miast powinny być płatne? Czy obwodnice miast powinny być płatne?
    Czy płacenie za obwodnicę stawia pod znakiem zapytania sens jej istnienia? Przecież obwodnica ma za zadanie odciążenia centrum miasta. W przypadku jak będzie płatna to czy kierowcy nie wybiorą jednak przejazdu przez centrum.

•  
    • Warto przeczytać
    • Master Truck
      Zarysowana felga i ubytki w oponie
      Porównanie opon klasy A i G - droga hamowania
      36
      Autosalon Genewa 2006