"Ciśnienie na Życie" na zlocie Master Truck 2015

"Ciśnienie na Życie" na zlocie Master Truck 2015

15 Lip 2015, 13:06

Już 17 i 18 lipca podczas międzynarodowego zlotu ciężarowych pojazdów tuningowanych "Master Truck", w mobilnym centrum badań "Ciśnienie na Życie", będzie można bezpłatnie zmierzyć ciśnienie tętnicze krwi, oznaczyć poziom cholesterolu oraz zbadać wiek serca. Na wszystkich chętnych, na terenie autodromu lotniska Aeroklubu Opolskiego w Polskiej Nowej Wsi pod Opolem, będzie czekać wykwalifikowany personel medyczny, który dokona pomiarów i udzieli porad z zakresu chorób układu krążenia.

"Master Truck" to wyjątkowe wydarzenie dla miłośników imprez plenerowych, które odbywa się już po raz jedenasty. Oprócz atrakcji motoryzacyjnych, konkursów sprawnościowych dla publiczności, pokazów umiejętności kierowców oraz koncertów muzycznych, chętni będą mieli możliwość zadbać o swoje zdrowie.

ImageDzięki mobilnemu centrum badań kampanii "Ciśnienie na Życie", które pojawi się na tegorocznym zlocie, wszyscy zainteresowani będą mogli poddać się bezpłatnym badaniom z zakresu układu krążenia. Badania przeprowadzane przez wykwalifikowany personel medyczny to nie tylko pomiar ciśnienia tętniczego krwi, ale także ocena poziomu cholesterolu oraz innowacyjne badanie wieku serca. Ocena wieku serca, prowadzona za pomocą specjalnej aplikacji , pozwala stwierdzić, czy u pacjenta istnieje zwiększone ryzyko zachorowania na zawał serca lub udar mózgu. Występuje ono wtedy, gdy obliczony wiek serca jest wyższy od wieku metrykalnego. Dobra wiadomość – wiek serca można obniżyć! Może to uczynić każdy, kto zmieni styl życia na bardziej zdrowy oraz w razie potrzeby będzie skutecznie leczył nadciśnienie tętnicze, cukrzycę czy hipercholesterolemię. Obniżeniu wieku serca sprzyja pozbycie się otyłości poprzez stosowanie zdrowej diety i zwiększenie aktywności fizycznej oraz rzucenie palenia.

"Istotnym czynnikiem warunkującym skuteczną prewencję i dobrą kontrolę nadciśnienia tętniczego w populacji pozostaje wiedza na temat zagrożeń związanych z chorobą, a podstawowym elementem jest znajomość własnego ciśnienia tętniczego. Wczesne rozpoznanie podwyższonej wartości ciśnienia tętniczego umożliwia modyfikację stylu życia, która może opóźnić lub zapobiec wystąpieniu nadciśnienia oraz pozwolić na opóźnienie lub nawet uniknięcie farmakoterapii" - mówi prof. Tomasz Zdrojewski z katedry Nadciśnienia Tętniczego i Diabetologii Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, członek Rady Ekspertów kampanii "Ciśnienie na Życie".

POLECAMY Highway Hero - niesamowita cięźarówka

Pomiary ciśnienia, cholesterolu oraz wieku serca, na terenie zlotu "Master Truck", będą odbywać się przez dwa dni: w piątek 17 lipca w godzinach 12:00 – 20:00 oraz w sobotę 18 lipca w godzinach 10:00 – 20:00.

źródło: cisnienienazycie.pl, mastertruck.pl
Redakcja
Forum Samochodowe
Redakcja
Redakcja
Awatar użytkownika
 
Posty: 1992
Zdjęcia: 7369
Rejestracja: 18 Cze 2012, 13:53
Prawo jazdy od: 12 03 1998
Auto: Audi A4 B6

 • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

  Jesień i niespodziewane leśne zwierzęta na drodze Jesień i niespodziewane leśne zwierzęta na drodze
  Teraz, kiedy zmierzch zapada dużo szybciej, a dodatkowo pogoda potrafi być mglista i deszczowa, łatwo można nie zauważyć zwierzęcia wybiegającego na jezdnię. Większość dzików, saren i innych leśnych zwierząt ginie ...
  Toyota TS050 Hybrid po raz pierwszy w Silverstone Toyota TS050 Hybrid po raz pierwszy w Silverstone
  W weekend 16-17 kwietnia zaczynają się Mistrzostwa Świata FIA w wyścigach długodystansowych (FIA World Endurance Championship). W 6-godzinnym wyścigu w Silverstone w Wielkiej Brytanii Toyota GAZOO Racing wystawi nowy bolid, ...

 •  
  • Warto przeczytać
  • Trial Lędziny 2014 czerwiec
   Master Truck
   SuperOES & BMW Challenge - 10.03.2012, Tor Poznań - zdj. 8
   Fiat Freemont Cross
   Samochody z graffiti